Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyit játszotok 2 év körüli...

Mennyit játszotok 2 év körüli gyerkőcötökkel?

Figyelt kérdés

Néha úgy érzem, hogy kevés idő jut a közös játékra. Igyekszem a legjobbat kihozni a napból, de van, hogy alig jut idő a közös játékra, ha aznapra sok a házimunka. Mostanában ráadásul újra előjött a szeparációs szorongása, pedig az utóbbi időkben olyan szépen eljátszott egyedül is. Most újra az van, mint korábban, hogy míg főzök, mosogatok, a lábamat nyúzza és nem tágítana, nyöszörög, hogy játszunk együtt, de be nem jönne a szobába egyedül. WC-re is megint jönne utánam...

Minden nap megyünk sétálni, igyekszem délelőtt és délután is levinni, emellett nem fér bele még napi 1-2 óra közös játék. (Ezalatt azt értem, hogy leülünk és játszunk). Persze olyan szinten mindig foglalkozok vele, hogy mondókázok házimunka közben, bevonom amibe tudom (mosógép bekészítése, teregetés, ruhák leszedése, stb.), beszélek hozzá stb.

Viszont az még nagy gond, hogy az éjszakát nem alussza át, elég rossz alvó, és reggel képtelen vagyok felkelni előtte, hogy pl megfőzzek vagy kivasaljak, ilyesmi. PEdig tudom, hogy sok időt spórolhatnék, de ritka, hogy előtte keljek.


Nálatok hogy megy ez, mennyi idő jut közös játékra, illetve mennyit játszik el egyedül a gyerkőc? Nem érzitek kevésnek a közös játékot?

Igazán én most kezdtem úgy érezni, hogy kevés, mert folyton jönne, hogy "játszunk, játszunk". Míg jobban elpötyögött egyedül is, fel sem tűnt, hogy talán többet igényelne.


2015. jan. 17. 21:41
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Ui.: ja és még ráadás fejmem is kell neki az anyatejet ami megint csak nehézkes így!
2015. jan. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Elhiszem :( Idővel könnyebb lesz!

Nekem ilyenkor nagyon nehéz volt a fiammal, bár eddigre már túl voltunk a szopisztrájkon, már nem szopizott (előtte én is fejtem egész nap, mert nem volt hajlandó szopizni), de iszonyat hasfájós volt, éjjelente 2x is megébredt 1-2 órát ordítani... na ennél az időszaknál még ez is jobb, ami most van, plusz mostmár beszél, lehet vele társalogni :)) De az éjszakázás ugyanúgy megmaradt, csak nem annyira durva már az sem.

2015. jan. 18. 12:14
 13/18 A kérdező kommentje:
Jobbulást Nektek! :)
2015. jan. 18. 12:15
 14/18 anonim ***** válasza:
Köszi aranyos vagy már jobban vagyunk:) minden korszaknak megvan a maga jó és rossz oldala :) szerencsére nem hasfájos nem is volt az :) tejem is van bőven még így is kerűl a fagyasztóba hogy 2 liter megy leadásra meg még ő is megeszi az adagját :) Próbálom kihozni a legjobbat. van hogy nap végén már dölöngélek de van hogy annyi energiám marad hogy csak na. Az biztos neked könnyebb egy picit mert tudja mondani mit akar :) édes lehet amúgy :). Ne stersszelj mert csak ártasza magadbak is meg neki is. Jó az amit csinálsz!!! Én is viszem magammal éppen ahol vagyok és mondom mit csinálok éppen vagy mondokázom énekelek :). Most is az erkélyen alszik mert bent már nem bírt magával :( így nekiestem a konyhának :). Nem próbáltad meg családi napközibe vinni ( ha van a környéken ) lehet kevés neki a társaságod vagy nincs a környéken olyan anyuka akivel össze tudnátok járni? Esetleg 1-2 órára otthagyni? Vagy úgy nem lenne el nélküled? Nem egyszerü az anyaság de megéri amikor mosolyogni látjuk őket. A.
2015. jan. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Bizony nem egyszerű az anyaság :)

De, már sokszor megfogant a gondolat, hogy családi napközi lesz ebből. Aztán persze megjelent a lelkiismeret furdalás, hogy beadom napközibe, míg én otthon elvagyok.. Kifizetünk rá x összeget, míg férjem dolgozik, gyerekre más vigyáz, én meg otthon "nyaralok". Így inkább egyelőre várunk, most úgyis költözés előtt állunk. Ha sikerül munkát találnom, és az éjszakák is rendeződnének végre, akkor úgyis be kell társaságba kerülnie. Viszont ő nagyon nem szereti az új közösségeket, csak azokkal van el, akiket régóta ismer. Nem egy ismerkedős típus, nagyon anyás.

2015. jan. 18. 15:09
 16/18 anonim ***** válasza:
A fiuk nagyon anyasak. Az en fiam is megallas nelkul nyuz hogy jatszunk.
2015. jan. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Akkor felkötöm a gatyót mert az én 5 hósom is fiú és még nincs tesó :)kitartás
2015. jan. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Akkor nem vagyok egyedül :D

Kösd fel bizony, bár ismerek olyat is, aki inkább apás, de mégsem ez a jellemző :))

2015. jan. 18. 22:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!