Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A logopédia mindenhol annyiból...

A logopédia mindenhol annyiból all, hogy szavakat, mondókákat mondat a logopédus a gyerekkel? Semmi egyéb gyakorlat?

Figyelt kérdés

3 hónapja járunk. A logopédus minden hangnál először csak szavakat mondat a gyerekekkel. Először csak a problémás hanggal kezdődő szavakat, majd olyanokat ahol a szó közepén, végül a végén van a rosszul kiejtett hang. Mindaddig amíg sikerül. Aztán a hangot tartalmazó mondókákat mondat vele.

Ezt én is tudom vele otthon csinálni logopédus nélkül is... Vettem könyveket, pont ugyanazokat gyakoroltatja a logopédus amik abban vannak...


Légzőgyakorlatok, vagy bármi más ami rávezetné a gyereket arra, hogyan képezze a hangot nincs nála.


Ez máshol is így van?



2015. jan. 19. 14:40
 1/4 anonim ***** válasza:
74%

A családtagok nem jó, ha tanítják -bármire- a gereket. Mert a gyerekek általában a szülőtől nem fogadják el, de egy idegentől igen. Csak hiszti, sírás van belőle. Jobban jársz, ha elviszed a logopédushoz.


Illetve neki van tapasztalata abban, hogy hogy fejlődik, mi kellhet még. Én nem tanítanám, csak ha házi feladatot adnak.

2015. jan. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Te csak annyit látsz, hogy szavakat mondat a gyerekkel. De, igen vannak légzőgyakorlatok, atrikulációs gyakorlatok tükör előtt, hangutánzó gyakorlatok...stb....Ha csak annyi lenne amit mondasz tényleg nem lenne szükség logopédusra, de akkor nyilván nem lenne logopédus képzés sem, hanem a szülő megvenné a könyvet és gyakorolna. (egy logopédus)
2015. jan. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A mi logpéduunknál nincsen tükör. Nincsenek hangutánzó gyakorlatok sem bármi más azon kívül amit leírtam. A youtube-on láttam a Beszédjavító Intézet néhány videóját. Nem éppen olyanokat láttam, mint amit az én gyerekemmel csinál a logopdéus (csekélyke eredménnyel:()
2015. jan. 20. 11:08
 4/4 anonim ***** válasza:
48%
Ha ez egy nagycsoportos korú gyerek, akinek csak hibás hangjait kell javítani, sürgősen nézz utána, milyen végzettsége van ennek a "logopédusnak". Aztán keresd meg a főnökét (azt, akihez szakmai szempontból tartozik), és kérd meg, hospitáljon már egyet a kollégánál. A pöszeterápia nem működik tükör nélkül, és jól sejted, folyamatosan kellene artikulációt ügyesítő, a kialakítandó hangokat előkészítő ajak és nyelvgyakorlatokat is végeznetek. Ezt persze a logopédus írja elő, beragasztja a leírást a gyerek füzetébe, a szülő pedig napi 10-15 percet gyakorol a csemetével.
2015. márc. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!