Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lányomnak délután 40,2 volt a...

Lányomnak délután 40,2 volt a láza. Priznicelés közben hatalmasat hányt. Most az előbb 40 foknál ugyanezt csinálta. Összefügghet a láz és a hányás?

Figyelt kérdés
Tegnap voltunk orvosnál, akkor még csak 38,8 volt. Érdes légzés a tüdő felett, de még nem tüdőgyulladás. Ma a 40,2 után már azt mondta a gyerekorvos a telefonban, hogy kezdjük el az antibiotikumot. Nem a hányós-hasmenéses vírust kapta el, csak 40 foknál hány.
2015. jan. 24. 20:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Sok oka lehet a hányásnak. Ekkora láznál már lehet fejfájás, szédülés. Attól is lehet hányingere.
2015. jan. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

persze, ekkora láznál is hányok... ;)

tényleg kezd el az antibiotikumot és ne priznic legyen, hanem hűtőfürdő. az hatásos, a priznic nem is annyira hatásos, nem is kellemes, ráadásul a tüdőgyulladásnak éppen nem jó. (állandó hőmérsékleten kell tartani a gyereket. na adj rá sok ruhát, segítsd a hőleadást. vékony, pamut pizsi legyen rajta, hűtőfürdő után alaposan töröld meg, csak fokozatosan hűtsd a vizet.

igyekezzél, hogy az a helység ahol van, fix hőmérsékletű legyen, olyan 22-23 fok. sokat igyon.

jobbulást!

2015. jan. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia, nekünk is volt ilyen, én októberben nem tudtam levinni a lázát, egyszer csak elkezdett emelkedni, és bármit csináltam, nem állt meg...40 fok felett hányt a fiam is, szerintem abszolút összefügg a kettő..szörnyű látni őket ilyen elesetten, én is próbálkoztam borogatással, de szerintem is kíméletesebb és nekünk hatásosabb a fürdő..igaz, csak picit viszi le a lázát és az a tapasztalatom,hogy utána ugyanúgy felmegy megint, de addig jó megoldás, amíg a gyógyszer el nem kezd hatni!!! Jobbulást és kitartást kívánok!
2015. jan. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

En onnan tudom, h beteg lesz a fiam, h elkezd asitozni, kicsivel kesobb hany, ekkor mar lazas is.

O mar 38-nal kidobja a taccsot, hat eves.

Szoval osszefugghet.

2015. jan. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A tegnapi 40,2 után ma reggel 37,8-cal indított, most 17h-kor 36,8 volt. Mondjuk este elkezdte az antibiotikumot.
2015. jan. 25. 17:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!