Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kidobnátok/kidobtátok volna a...

Kidobnátok/kidobtátok volna a csokrot a helyemben, mert van benne egy szál liliom? Felelőtlenség megtartani másfél éves kisfiam mellett?

Figyelt kérdés
Kaptam a testvéremtől születésnapomra egy gyönyörű csokrot, amiben van egy szál fehér liliom. Intenzív illata van, és mint ismeretes altató hatású. A testvérem ezt nem tudta. Én nem láttam gondot, hogy itt van, de jöttek sógoromék is ünnepelni, és hatalmas balhét csapott, hogy miért van egy ilyen mérgező növény a lakásban, meg akarjuk ölni a fiunkat. Addig fajultak a dolgok, míg kérte a testvérem is, hogy dobjuk ki. De látszott rajta, hogy bántja nagyon az egész. Én ragaszkodtam hozzá, hogy nem. Egyrészt a fiam nem éri el olyan helyen van, másrészt egy nyamvadt száltól nem fogunk elaludni, főleg, hogy nem ott van a csokor, ahol alszunk. Harmadrészt pedig a bátyám pszichés beteg, nem tud dolgozni, rengeteg lelki problémával küzd, a kis spórolt pénzéből vette ezt a csodaszép csokrot, és láttam rajta, hogy bántja, hogy ennyire nagy bajt okozott, és hasztalan sőt veszélyes dolgot vett. A végén a sógorom már a testvéremet támadta, hogy látszik, hogy gyagyás, semmirekellő, hogy ilyen ajándékot hoz. A férjem végül megkérte a testvérét, hogy menjen el, erre semmi szükségünk. De utána is felhívott, hogy reméli kidobtuk a virágot, mert többet ér nekünk egy csokor, meg a hülye bátyám kis lelkivilága mint a fiunk élete és hétfőn első dolga lesz jelenteni a gyámügynek, hogy meg akarjuk mérgezni a fiunkat. Szerintetek tényleg ennyire veszélyes egy darab virág? Vagy én vagyok túl laza? A gyámügy ugye nem fog ezzel érdemben foglalkozni?
2015. jan. 25. 19:42
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
92%
Gyámügy ezzel? Ne viccelj... Érdekes családod van...
2015. jan. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
94%
A sógorod egy elmebeteg, ennyi a rövid véleményem.
2015. jan. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
93%
Hát a sógorodnak is van egy kis defektje, nem tudom eldönteni, hogy siralmas vagy nevetséges, hogy ilyen balhét csapott. Nem hinném, hogy egy szál liliomtól bármi gond lenne.
2015. jan. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
54%
A sógorod nem gyengén túlreagálta. Én még nem hallottam, hogy veszélyes lenne, de az biztos, hogy én saját magam miatt sem tűröm el a lakásban. Olyan erős az illata már egy szálnak is, hogy öklendezek tőle és pár perc alatt fejgörcsöt kapok, de ez csak kellemetlen érzés, nem hiszem, hogy mérgezés. Mindenesetre ha nekem ilyen kellemetlen, akkor valószínűleg egy kisgyereknek is erős lehet.
2015. jan. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
89%
Egy szál virágból nem fog ügyet csinálni a gyámügy :) Sztem 1 száltól senkinek semmi baja nem lesz.
2015. jan. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
74%

Uhh, hát nem tudom, de egy szál liliom miatt ilyen balhét csapni, nem is tudom. De szerintem a sógorod sem 100-as...

Nem hinném, hogy bajt okoz 1 szál virág, de amúgy sem értem miért kéne az egész csokrot emiatt kidobni, nem lenne egyszerűbb azt az egy szálat kivenni belőle, vagy levágni róla?

2015. jan. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
85%
A sógorod idióta.
2015. jan. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Akkor lehet, hogy a sógoromnak is megfájdult a feje, és azért reagált így. Az a baj, hogy a többi hasonló kirohanását, amivel majndem minden családi ünnepet botrányba fullaszt, ezzel nem tudom megmagyarázni. Én szeretem az illatát, lehet, hogy azért, mert a virágkötő nagymamámra emlékeztet, meg a konyhán van, ahol igazából csak én vagyok, amíg főzök, mosogatok, és egyáltalán nem zavar. A fiamon sem vettem észre, hogy bármi változás lenne a viselkedésében. De akkor lehet, hogy kiveszem azt az egy szálat, ha tudom, mert úgy bele van kötve, mintha valami hurrikánt kellene túlélnie, legalább, ha jön a gyámügy még azt is ránk húzzák, hogy bizonyítékot semmisítünk meg... Nah mindegy, az biztos, hogy soha többet nem fogok a család egy tagjától sem virágcsokrot kapni, nehogy megint így járjunk, ezt is elintézte a sógor.
2015. jan. 25. 19:53
 9/28 anonim ***** válasza:
91%
Remélem kiröhögi a gyámügy..istenem,ezt a sok okoskodó majmot. Remélem a tesódat megnyugtattad,hogy minden oké sé egy szál virágból ekkora patália hülyeség. :)
2015. jan. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
88%
Dehogy dobnám ki. Sógorék rendezkedjenek a maguk portáján. Valószínűleg ezt meg is mondtam volna neki.
2015. jan. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!