Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyermekesek, ti hogyan...

Kisgyermekesek, ti hogyan élitek meg a karácsonyt gyermek (ek) mellett, hogy jusson idő mindenre, mindenkire, no és magatokra is?

Figyelt kérdés
Néha a hétköznapok "túl"élése is komoly kihívás számomra. Ha belegondolok, hogy karácsonyra gyermekem előtt mennyit és hogyan tudtam készülni, sütni- főzni, egy misére elmenni, akkor most agyban összeomlok, mert szinte kivitelezhetetlennek érzem. Ti hogyan csináljátok ezt a nagyobb ünnepet? Szeretném, ha jutna időnk kicsit átélni is a karácsony hangulatát is, hogy a régi gyermekkorom hangulata beköltözzön a mi kis családunkhoz is....
2014. nov. 28. 14:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A menü megválasztása a titok. ;-)
2014. nov. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Úgy,hogy nagyon várom! Talán ezért nem tűnik bonyolultnak megszervezni.

Tavaly karácsonykor két éves volt a fiam. Ez volt az első olyan karácsony, amiből már valamennyit felfogott, így nagyon vártam.

A menüt előtte kb. két héttel találtam ki, így volt időm beszerezni mindent. Mondjuk nálunk könnyebbség, hogy egymásnak nem, csak a gyereknek veszünk ajándékot. Így nem kellett hetekig ajándék után rohangálni. A gyereké, meg meg volt már november végén.

24.-én leraktam aludni a fiam délután. Akkor a férjem a fát kezdte díszíteni, én meg a házat. Vettem vagy 60 db aranyszínű gömböt, meg jó pár világítósat is, és a plafonról lógattam le őket. Nagyon szép lett. Igaz, kellett hozzá két óra! :)

A kaját már délelőtt előkészítettem,hogy este csak sütnöm kelljen.

Szóval ne úgy gondolj rá,hogy túl kell élni, hanem,hogy ez egy csodálatos ünnep, főleg a gyereknek!

2014. nov. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, én is így szeretném, hogy megélhessem ezt a szép ünnepet, mi is és a gyerek is. Hogy legyen idő főzni is(mondjuk a menüt már én is nagyjából összeraktam fejben, nem bonyolultat :))
2014. nov. 28. 15:06
 4/9 anonim ***** válasza:

Idén lesz az első saját karácsonyunk, bár a baba szerintem sokat még nem fog fel belőle.

20-án vizsgázom még.

Bennem elég élénken él a késő gyerekkori stresszes (anyám túlgondolta rendszeresen a karácsonyt) időszak, ezt teljes mértékben szeretném elkerülni.


Úgyhogy deklaráltam, hogy egyrészt 20-áig egy fűszálat nem teszek keresztbe, másrészt főzni/sütni annyit vagyok hajlandó, amitől még nem leszek idegbeteg. Ha azon múlik a nyugodt karácsony, akkor inkább rendelünk vagy főzzön más. Úgyhogy alacsonyra tettem a lécet, szerintem így egyszerű lesz átvinni.


Anno a gyerekkel kapcsolatban is így csináltam: ha este még életben van és egészséges, akkor az a nap sikeres volt. Nem is stresszeltem egyáltalán. Vannak alapdolgok, amik prioritást kapnak: etetés, pelenkázás. Ha álmos, akkor meg figyelek, hogy letegyem aludni időben.

Minden más várhat, ha nem érzek elég energiát magamban. Ha nem annyira tiszta és rendezett a lakás, akkor ez holnapig se fog változni, tehát ráér holnap is. Vagy van egy apja is, aki szintén itt lakik, így ő is tud takarítani adott esetben.

Ha mindketten fáradtak vagyunk, akkor meg ismét a "holnap is ráér" szabály lép életbe.


Misére nem tudok mit mondani, mi nem vagyunk vallásosak, így az a rész nekünk kimarad.

2014. nov. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Óhhh, én lehet, hogy túl szentimentális vagyok, de már most kicsordul egy-egy könnycsepp, ha a karácsonyra gondolok, a kisfiamra nézek, és megsimítom a gömbölyödő pocakom:-) Olyan szép minden! Ne így fogd fel! Ezzel a hozzáállással már előre tönkreteszed az ünnepi várakozást! Mi folyamatosan hangolódunk az ünnepekre, zenehallgatással, dalénekléssel. Most még a mikulásos dalokat tanítgatom a fiamnak, mqjd Mikulás után jönnek a karácsonyi dalok. Közben folyton tervezgetek, a lakás dekorációját tervezem, holnap kezdem a díszítést. A menü megvan, gyermekkorom menüje lesz a férjem-féle halászlével. Szerencsés vagyok, olyan csodálatos karácsonyaim voktak gyerekkoromban, hogy nem nehéz előhívni azt a hangulatot. De azért nem kell görcsösen akarni, nem szabad elfelejteni, hogy azóta saját családom van, amelybe a férjem is magával hozta az Ő emlékeit, és saját közös hagyományok is kialakulhatnak. Szval nem szabad így görcsölni, engedd, hogy elkapjon a hangulat! Gyerekekekkel egyébként is egy csoda az ünnepi várakozás! A titka az, hogy időben kell elkezdeni készülődni, vásárolni, díszítgetni, és így nem üti agyon a hangulatot a sietség!
2014. nov. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó, osztom az érzéseidet, gyönyörűen leírtál minden szép érzést, amit magam is szeretnék átélni a saját kis családommal.Nem görcsölök én sem rá, csak ésszel kezdek készülni, hogy legyen mindenre idő/energia.

Ez nem idegeskedés, akkor félreértettek, hanem csak tapasztalat cserét szerettem volna másokkal, akiknek ez a készülődés, legyen lelki, vagy egyéb, már flottul megy.

2014. nov. 28. 15:26
 7/9 anonim ***** válasza:

Nálunk ez a terv: reggel megjelenik anyósom, vagy a sógorom (még csak most érettségizik, de odavan a gyerekeinkért), elviszi a két lurkót magukhoz. ha van hó, szánkóznak, hógolyóznak, ha nincs, mesefilmet néznek, forró kakaót csinálnak, mézeskalácsból építenek házikót.


Közben édesanyám és a nagymamám megérkeznek. Férjemmel feldíszítjük a fát és a lakást, műhavat fújunk a gyerekszoba ablakára... Közben a nagyi krumplit pucol, anyu pedig pulykát varázsol. Utána sütünk anyuval sütit, a nagyi gondosan kiválogatja a családi örökségből a megfelelő porcelán tányérokat. Előkészítünk valami "csini" ruhát. 6-7 között megérkezik férjem családja, a testvére meg a szülei a gyerekeinkkel. A gyerekek gyorsan fürdenek, átöltöznek, de a nappaliba már nem mehetnek be. Ünnepi vacsora, aztán 8-kor időzítővel karácsonyfa, ajándékozás. A gyerekeknek 10-kor takarodó, gyorsan eltakarítunk. Utána férjem családja hazamegy, én családom is hazamegy (mindannyian a városban laknak), ez kb 11-kor van. Akkor van időnk egymásra is kicsit kettesben. Kb ilyen a karácsony nálunk.

2014. nov. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
igen egyszerüen ,nem csinálok nagy ügyet a karácsonybol ,nem állok neki 6 félét fözni,max 2 félét,+ tortát veszek kisfiamnak akkor van szülinapja ,24. este mikor mindenki alszik ketten férjemel feldiszitjük a fát és alárakosgatjuk az ajándékokat a gyerekeinknek,igy másnap reggel nagy örömel szaladnak a fához hogy mit kaptak ,és vagy aznap vagy másnap megyünk anyukámhoz karácsonyozni.nálunk ennyi a titok .
2014. nov. 29. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Off:

Ha már mindenki leegyszerűsíti a menüt nem adnánk egymásnak "rohanó anyukáknak karácsonyi menü" tippeket???

Mert nekem még nem igazán állt össze a kép!

Halászlét azt biztos csinálok meg sült kacsacombokat...azt csak be kell dobni a sütőbe és kész!


De azért jöhetnek még tippek,főleg a sütit nem igazán tudom még!

2014. nov. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!