Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák ti mit csináltok...

Anyukák ti mit csináltok otthon egész nap a gyerek mellett?

Figyelt kérdés

2015. jan. 22. 15:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Amíg ébren van nincs időm semmire, így akkor teszek mindent, amikor alszik. Amikor ébren van, együtt takarítunk, játszunk, amikor alszik, tanulok. 3 év alatt egy diplomát akarok szerezni, míg itthon vagyok.
2015. jan. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%
Gyerekezek, főzök, mosok vasalok, takarítok, kutyával játszom, sétálni megyünk, tanulok, 5 után a férjem és a nagyobbik gyerek is itthon van, olyankor együtt vagyunk, beszélgetünk, játszunk. Igazából mindig van mit csinálni :-)
2015. jan. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
61%
Hát nem unatkozom, az biztos. Reggel mielőtt felébred megfőzöm az ebédet, vagy legalább előkészítem az alapanyagokat, én is nyugodtan megreggelizek, átnézem a neten a szokásos lapokat. Vasalok. Én 6-kor kelek, gyerek 8 körül. Ma reggeli után játszott, addig én összetakarítotam a nappalit, utána zenés tortán voltunk és bevásároltunk. Ebéd után alszik, én addig teregetek, vasalok, 1,5 éve rászoktunk a házi kenyerekre, kiflikre azt gyártom. Meg van időm olvasni, kézimunkázni egy kicsit. Egy délután tornázni járunk. Más napokon hasonló a menetrend, eintézzük a postát, bevásárlást, nagyokat sétálunk és megcsináljuk a házimunkát.
2015. jan. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%
Főzök, mosok, vasalok szóval házimunka. Lemegyünk csavarogni, jövünk-megyünk. Ha vizsgaidőszak van, próbálok tanulni mellette, most a szakdogához olvasom az anyagot. Próbálok a feladatra koncentrálni, de nem nagyon megy. Azonkívül néhány hét múlva költözünk, csomagolok, dobozolok.
2015. jan. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
72%

házimunka, főzés, net mindez állandó fáradtságérzés mellett kegyetlen; nagy ritkán jönnek bnőim, vagy mi megyünk rokonokhoz

lelkileg sivár, megterhelő

2015. jan. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 sandrachnologic ***** válasza:
77%
Egyutt ébredünk, kis lustizas, reggeli 8kor. Mosakvas, mosógép elindítása (elozo este mindig bekeszitem). Ha ebedhez kell pl tésztát főzni az megfol a játékidő közben. 10-fel11-tol 12ig séta vagy az udvaron játszás, ha van valami dolgunk elintézzük. Ebed, mese, alvás a gyereknek, én előkészítem a másnapi ebed alapanyagait, kiteregetek, vasalok, hajtogatok. Gyerkőc felébred, rendrakás, jatek. A párom 4-fel 5kor er haza, eszik es jatszik a gyerekkel, mig én heti egyszer bevásárolok vagy csinalom a házimunkát, közben a másnapi ebed mar fő. 6kor nézhet a gyerkőc fel órán at meset, vacsi, fürdés, mese, 8kor fekves. 3,5 eves a fiam, nem ovis es 5 evss koráig nem is lesz. Áprilisban születik a tesó, tobb lesz a meló, de megoldjuk. A fiam is midnenben segit. 😊 es néha főzni se kell, mert anyósom itt lakik alattunk.
2015. jan. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
77%
Reggel 6kor kelek. Aztán fejek hogy mire a pici felkell legyen mitt enni adni neki.Kicsit játszuk( ha nem alszik lent van a szőnyegen és körbeforogja a nappalit egész nap :) így fél szemem mindig rajta.Aztán beágyazok elmosogatom az éjjel elhasznált cumisüvegeket főzök friss teát neki. Közben reggelizek ha kell odateszem főni az ebédet. Aztán altatok :) 30 percet alszik napközben így ennyi időm van vasalni takarítani,fejni és magamra. :) délután sétálunk 1-2 órát. Este fürdetés és még egy kis móka.10kor alszik :) én meg még fejek elpakolok a konyhán betárazok éjszakára a cumisüvegekbe :) ha kell még fel is mosom a lakást. Szóval nem unatkozom. Egyedül vagyok 7 napból 6 napot párom messzebb dolgozik. De nem panaszkodom.A.
2015. jan. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
81%
2 éves a fiam, 7körül kelünk, reggeli, felöltözünk. Összepakolok, főzök, addig jobb esetben játszik egyedül, különben mesét néz vagy nyaggat h menjek én is. Fél 10körül eszik gyümölcsöt v joghurtot, aztán ha kész az ebéd megyünk sétálni, játszótérre. Hazajövünk, ebédelünk, aztán dél, fél egytől alszik 2órát. Addig vasalok, felmosok, netezek, néha unatkozok. Ébredés után játék, gyurmázás, mondókázás, könyv nézegetés, rajzolás. Majd 4körül megint kimegyünk sötétedésig. Aztán vacsi, játék, fürdés, játék, 8kor fél 9kor alszik. Szerencsére most már sokat eljátszik egyedül, de nekem elég monotonok a napok. Persze hetente megyünk babaklubba, nagybevásárlásra, meg dédihez, hétvégén anyósékhoz.
2015. jan. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Egy 2 éves kisfiúval és egy 3 hónapos kislánnyal vagyok itthon.

Reggel fél8-8kor kelünk (hiába kelnék korábban, még arra is felébrednek hogy kilépek a szobánkból, szóval kár korábban kelnem nem vagyok előrébb), egymás után-felváltva rendezem őket, öltözés, inni-enni, aztán kicsi a szobájában nézelődik, nagy a szobába játszik-mesét néz én addig mosogatok, romokat takarítok el, pakolok itt-ott, mosás be-ki, majd újra etetés, itatás, pelenkázás felváltva, legkésőbb 1kor alszanak, akkor van 1.5-2 órám hogy pihenjek egy picit, arra esélyem sincs hogy akkor csináljak bármit is mert minden neszre felébrednek. Szóval kukán netezek a szobában, halkan nézem a tv-t, esetleg amit a szobán belül halkan meglehet csinálni azt megcsinálom. Aztán felkel a nagy, eszik, pihizik még egy kicsit, mese nézés, játék, aztán felébred a kicsi, etetés-itatás, pelenka, majd újra egy kicsi nyugi, de közben főzni kellene valamit mert mindjárt itthon van a férjem, ha hazaért megint romokat takarítok, kutyákat ellátok, készülök az estére (cumisok elmosása, pizsik előkészítése, ágyak rendezése), egymás után mennek fürdeni és már este 7-8 óra van...

Mivel most ilyen latyakos-sáros nálunk az idő így keveset vagyunk kint, 2 gyerekkel nem is merek kimenni az utcára mert a nagy nehezen kezelhető kint.

Hát nálunk így telik egy nap, konkrétan semmivel de mégis mindennel, estére kimerülök rendesen mert konkrétan folyamatosan mozgásban vagyok.

2015. jan. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

8, 7 es 4/5(ikrek) lanyok mar suliba jarnak, a 2 eves es a 9 honapos kisfiu melelett jocskan van dolgom.


Takaritok, fozok, mosok, jatszok veluk, kreativkodunk, megsetaltatjuk a kutyat, elmegyunk a jatszoterre, vasarolunk, stb.

2015. jan. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!