Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akik az első gyermekük megszül...

Akik az első gyermekük megszületése után döntöttetek úgy bármennyi idővel is, hogy nem lesz több gyerek, elmesélnétek, miért jutottatok erre a döntésre?

Figyelt kérdés
Hasonló cipőben járunk.....
2015. jan. 28. 15:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Azért, mert nagyon fárasztó volt a lányom kicsinek, semmit sem tudtam tőle csinálni. Minden időmet lekötötte és el sem tudtam képzelni, hogy egy másik baba szóba jöhetne mellette. Ráadásul az apja nagyon keveset volt itthon, minden rám maradt. Ez egész addig természetesnek is tűnt, amíg pici volt. Mikor viszont nagyobb lett, akkor is igényelte a társaságomat és a teljes odafordulásomat, ezért döntöttem így.

De végül másképp alakult szerencsére, ő is sokat változott, és mi is. Van egy tündéri öccse, aki szintén minden percemet leköti. :) Imádják egymást.

Attól, hogy most így érzed, 1-2 év múlva gyökeresen meg is változhat a véleményed.

2015. jan. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

2,5 éves a fiam, igazából én sosem szerettem volna egy gyereknél többet, de ki nem zártam azért. Amiért végül eldöntöttük, hogy nem lesz több:

1. Idegileg, érzelmileg mindketten egy gyerekre érezzük magunkat alkalmasnak.

2. Megyek vissza dolgozni és a munkám olyan, hogy még egyszer nem jöhetek el évekre.

3. Az anyagi helyzetünk most nem alkalmas 2 gyerek olyan szintű nevelésére, amit mi szeretnénk, a később történő gyerekvállalás pedig a fent leírtak miatt nem lehetséges.

2015. jan. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hosszú út vezetett idáig,de maradtunk az egy gyereknél.

Rengeteg tényező... néhány a teljesség igénye nélkül: -2 év után jött össze a kisfiam (már a végén lelkileg nagyon össze voltam zuhanva) -a terhesség nagy részén veszélyeztetett terhes voltam,az első 3 hónapot végig feküdtem és utána is az ügyeletre rohangáltunk.

-hasfájós volt és köldöksérve volt...ne hagyjam sírni,mert kizáródhat a sérv, de sírt,mert fájt a hasa. A kezemben aludt állandóan. (végül kinőtte....megerősödött a hasfala,a sérv visszahúzódott.) - 2 évig nem aludta végig az éjszakát,max. 2-3 órákat aludtam egyben (így embereket kínoznak,hogy nem hagyják aludni. :( )

-Nagyon anyás,így el se tudom képzelni,ha a második terhességem alatt feküdnöm kellene,akkor mit csinálnék vele.

-Most már 36 éves vagyok,a kisfiam 4 éves ...már öregnek is érzem magam :)

-Persze anyagiak is...1 gyereket könnyebb támogatni és elindítani az életben.

-és egy paramami vagyok...

-végre azt érzem,hogy ismét nyílik számomra világ...végre néha a nagyszülőknél alszik,végre ismét kezdem nőnek,feleségnek érezni magam...összejön egy-egy randi a férjemmel :)

Szóval van benne minden, testi,lelki,anyagi és talán egy kicsi önzőség is ...de szerencsére a férjem se érzi úgy,hogy baj,hogy csak egy gyerekünk van. Mi így vagyunk egy kis "kerek egész" család :) ...és néha irigy vagyok arra,aki olyan erős,hogy több gyereke van ...de én elfogadom a korlátaimat,és megpróbálom abból kihozni a legjobbat.

2015. jan. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

mielőtt terhes lettem volna,két gyerekre vágytam

a fiam most 5,5 éves,és még mindeg két gyerekre vágyom

de sajna nem lesz több

nem a gyerek miatt,mert ő jó kisfiú,és jó baba is volt,egész éjjel aludt,tíz hónapos korától nappal egyszer aludt,de akkor három órát.az evéssel voltak és vannak is gondok,de ezt az apjától örökölte

nálunk az anyagiak,a lakás és a korom miatt alakult így.két szobánk van,nem tennék be egy iskolás mellé(elsős lenne,ha most teherbe esnék,mire megszületne) egy újszülöttet,de később sem

neki normális szinten mindent meg tudunk adni,mint élmények,heti két úszás,angol és sakk az oviban stb

tudom,hogy nem ezen múlik a boldogsága,de imád úszni,imádja az angolt,szereti a programokat,és nem szívesen venném el tőle ezeket

elég húzós munkarendben dolgozunk a férjemmel,egy gyerekkel még ellavírozunk,hogy mikor ki viszi-hozza,de két helyre ezt csak segítséggel tudnánk megoldani,az meg megint pénz

ja és 37 leszek pár hónap múlva

2015. jan. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azért döntöttünk amellett, hogy nem vállalunk több gyereket, mert az egy szem gyerekünk is nehezen jött össze (több év, sokadik lombik), problémás terhességem volt, veszélyeztetettként végigfeküdtem az egészet, de még így sem úsztam meg a kórházat. Nem akartunk megint éveket csak a gyerekprojekttel foglalkozni, ráadásul 37 éves vagyok, ki tudja, hogy mennyi idő lenne, míg újra összejönne. Aztán a gyerekünkkel nulla segítségem volt az otthonlétem során. Minden rokonunk más városban lakik, ha bármit el akartam intézni, akkor vagy vittem magammal a gyereket, vagy a nagyszülők közül ugrasztottam valakit, hogy üljön vonatra, hogy eljöjjön, de még így sem mindig tudtuk megoldani. Férjem – amiben lehetett – segített, de két év alatt nagyon elfáradtam a 0-24-ben való gyerekkel foglalkozásban, a háztartás vezetésében, az ügyek intézésében, a kert dolgai is sokszor rám maradtak, valamint éreztem, hogy sem a gyereknek, sem nekem nem elég az otthoni inger, fáradt voltam illetve ingerszegénynek éreztem az otthoni létet, bevallom, a második év végére már nagyon untam otthon lenni, bármennyire is szerettem a kicsit, sokat sóhajtoztam, hogy történjen már valami. Ezért hát bölcsibe adtam a gyereket és visszamentem dolgozni. A munkahelyi léttel visszakerültem egy felnőtt közegbe, használtam a szellemi oldalamat is, felnőtt emberekkel tudtam beszélgetni, társaságba kerültem, kinyílt újra a világ, pörgősebb lett az élet, nagyon élveztem. Most már öt éves, ovis a gyerekünk és azt érzem, hogy valahogy nem menne az, hogy újra a négy fal közé kerüljek egy kicsi gyerek mellé, újból a pelenkázás-szoptatás-etetés-főzés-mosás-takarítás-gügyögés-mondókázás-játszóterezés-hintakökés legyen a napi teendőm. Nem akarnék kiesni a munkából és nemcsak anyagi értelemben, nagyon élvezem a szellemi munkavégzést. Érzem, hogy nem tudnám ugyanolyan erővel és élvezettel végigcsinálni. Most, hogy már nagyobb a gyerek, sokkal többet tudunk egymással is foglalkozni a férjemmel és a barátainkkal, több szabadidőt tudunk magunknak intézni akár gyerekkel, akár gyerek nélkül, több a szabadidős program a gyerekkel, sokkal mobilisabbak vagyunk. Férjemmel ezeket átbeszéltük, ő is úgy látja, hogy jól vagyunk mi így hárman.
2015. jan. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!