Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor évvesztes egy gyerek?...

Mikor évvesztes egy gyerek? Ugyértem ha szeptember meddig nem tölti be a 6ot akkor nem mehet abban az évben iskolába? Akkor mi a teendő, még egy év az oviban vagy elejétöl 1 ével késöbb mehet oviba is, mit tegyek ha dolgoznom kell?

Figyelt kérdés
2008. aug. 21. 16:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha betölti a 3 évet akkor veszik be az oviba. Ez nem kötődik a szeptemberhez. Az iskolakezdés pedig már nem szeptemberhez kötött. Máj 31-ig, aki betölti a 6-ot az mehet iskolába. De ez sok mindentől függ, pl. mennyire iskolaérett a gyerek. Inkább 7 éves kor körül kerülnek a gyerekek iskolába. Viszont annak mennie kell, aki azon év szeptemberéig betöltötte a 8 évét.
2008. aug. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi,és akkor mi van ha nem tölti be májusban akkor következö év szeptemberig oviba járhat?Mert nekem dolgozni kell akkor nem tudom hova rakni.
2008. aug. 21. 18:33
 3/4 anonim ***** válasza:
81%

Persze hogy oviba járhat. Azért lesz évvesztes, hogy ott maradjon még egy évet. Én még olyat nem láttam, hogy valakit öt és fél évesen kiraknak az oviból, és egy évig otthon kell lennie.

Nekem a fiam októberi, ő két éves korától lesz bölcsis, és két év múlva megy oviba, tehát a bölcsiben lesz évvesztes (úgy tudom, ezt csak őszi gyerekeknél lehet), aztán oviban már csak három évet lesz.

2008. aug. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
77%
Első válaszoló v.ok. Az oviban maradhat persze, az a lényeg, hogy a 8. életév betöltése előtt meg kell kezdenie az iskolát!
2008. aug. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!