Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem szeretem a párom gyerekét,...

Nem szeretem a párom gyerekét, vállalható ez?

Figyelt kérdés
A helyzetünk elég speciális. A gyerek az anyjával él, nagyon nagyon messze tőlünk. Így kb. negyed évente tudnak csak találkozni, de interneten naponta beszélnek. (a gyerek és az apja, nem az ex) Én személyesen még nem találkoztam vele, de látom, hogy folyton grimaszol, produkálja magát. Nem tudok ezzel mit kezdeni, nem szeretem az ilyen gyerekeket. Tudom, hogy ez szörnyű, de ez a helyzet. Nem szeretek senkit a kora alapján, tehát nem használom azt a kifejezést, hogy "gyerek párti", mert ez nekem olyan általános. Az értelmes, nyugodt, csendes gyerekeket szeretem, ő pedig nem ilyen. Folyton zizeg, kiabál, feltűnési viszketegséges. Eszemben sincs elvenni tőle az apját, éppen ezért nem is említettem még ezt. Természetes, hogy neki ő az első, hiszen a gyereke, de mégis, olyan nehéz nekem, ha róla beszél, vagy arról ábrándozik, hogy majd bemutat neki. Mit tehetnék? Szeretni nem tudom, de mégse kérhetem, hogy ne beszéljen róla. Vagy szabad ilyet, hogy legalább mérsékelje? Jó lenne valami kompromisszumot találni, mert teljesen alkalmazkodni az ellenérzéseim miatt nem tudok, pedig próbáltam. Folyton öl a lelkifurdalás és ezt nem mondhatom senkinek, mert ha ezt kimondom, rossz ember vagyok.
2015. jan. 28. 21:48
 1/7 anonim ***** válasza:
79%

Személyesen még nem ismered?

Akkor miről beszélünk most?


Én adnák magamnak és a gyereknek egy esélyt, mert a személyes találkozó sokkal fontosabb, minthogy most "elméletekkel dolgozol". Majd gyakorlatban kiderül.

Ha akkor sem megy, akkor beszélhetsz a pároddal, aki viszont teljesen egyértelmű, hogy szereti a gyerekét, és mindig fontos lesz neki.

2015. jan. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%

Nekem is az a gondolatom elsőre, hogy elképzeled a gyereket valamilyennek az élete minden percére. Meg kell ismerni, azon túl pedig végülis vagy annyira szerencsés, hogy csak negyed évente kelljen elvislened élőben, ha mégsem nyílna meg az átjáró kettőtök között, szóval negyed évente lenyelt békát én nem emlegetnék a köztes időben, főleg hogy csak közvetve lenne közöm hozzá.

Próbáld meg elviselni, párodhoz tartozik, én nem mernék és nem is tartanám korrektnek azt, hogy bármi olyan véleményt mondjak a gyerek apjának, amivel esetleg az ő hozzáállását kicsit is befolyásolhatom. Az én párom arról beszél gyakran, hogy micsoda felháborítót olvasott aznap az indexen és kitekerném a nyakát legszivesebben, de megérné?

2015. jan. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen, de mi mindent megbeszélünk egymással. Szó szerint, nincs olyan amit nem tudna rólam. Ezért fojtogat ez a dolog, mert így olyan mintha hazudnék neki, hiszen minden mást elmondtam. Tudom, hogy ezt nekem kell elfogadnom, és feldolgoznom a helyzetet,de úgy érzem könnyebb lenne, ha tudná. Persze a leírtaknál finomabban tálalnám.

És nem, nem hiányzik a találkozás, így is látom, hallom eleget, nem beszélve a történetekről. Mindez elég, hogy leszűrjem a nekem fontosat.

2015. jan. 28. 22:12
 4/7 anonim ***** válasza:
69%
Én azt javaslom, hogy amikor beszélgetnek az interneten keresztül próbálj meg nem ott lenni, hogy ne lásd és ne halld...úgy talán könnyebb. Én is utálom az anyósomat, mégsem hajtogatom a férjemnek...gondolj bele milyen rosszul esne neki hallani tőled, hogy nem kedveled akit ő legjobban szeret.(úgy hogy még nem is találkoztál vele)
2015. jan. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
71%

Lehet,hogy most kellene kilépned a kapcsolatból....

Őszintén...szerintem,ha egy gyerek "nyugodt,csendes", akkor vagy beteg,vagy nagyon fáradt,vagy valami nagy baj van :)

Az én 4 éves kisfiam is alapból egy szófogadó,okos,ügyes gyerek,mégis,ha valaki van nálunk,akkor egy energiabomba, visít,ugrál,hangoskodik,produkálja magát..."feltűnési viszketegsége van". Gondolj bele,1. ő még gyerek,nincs olyan nagy tudatosság bennük,hogy az izgatottságukat megfelelően kezelni tudják, 2. naponta egy kis időt beszélhet az apjával,jó hogy minden mozdulatával azt akarja,hogy rá figyeljen ...3. gondolj már bele,milyen lehet egy gyereknek,hogy negyed évente látja az apját

Kicsit lehetnél együtt érzőbb, és adhatnál neki egy igazi esélyt.

2015. jan. 29. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
69%

Hány eves a gyerek?

Szerintem ha elmondanád úgysem értene meg a párod, vagy azt mondana, hogy nem is találkoztatok még, nem ismered, akkor nem érezhetsz igy iránta. Ezek utan még jobban fogja erőltetni a találkozást, hogy megváltozzon a negatív kép benned.

Sosem tudhatod, hogy élőben nem egy szerethető kisgyerek, akivel normálisan el lehet beszélgetni, nem grimaszol feleslegesen. Hozzáállás kérdése, ha a felnott kedvesen közeledik egy gyerekhez, akkor o is tud normálisan viselkedni. De ha te egyből negatívan indítasz fele, azt érezni fogja, ettől kezdve esélye sem lesz hogy megismerd.

2015. jan. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem, ez nem vallalhato.
2015. jan. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!