Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Segitenetek Ventolin ugyben?...

Segitenetek Ventolin ugyben? Meg kezdo vagyok.

Figyelt kérdés

Kislanyom nagyon kohog fujjtam be neki 2-szer, kicsit szunt, de kb20 perc mulva ujra kezdte.

Ugy emlekszem azt mondta apolo aki betanitott, hogy hasznaljam, hogy tobbszor is lehet, csak nem emlekszem mennyi ido kell elteljen, hogy ujra befujhassak neki?

Koszonom szepen!


2015. febr. 3. 15:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

mi a maximális mennyiséget kapjuk, napi 4x2 puff. ennél többet nem szabad és nem tudom hány éves a gyereked, enyém 5. 3-5 éves kora között napi 3x2 puffot kapott.

és ez nem köhögés csillapító, szóval nem feltétlenül múlik el tőle a köhögés, ez hörgőtágító.

mindenféleképpen beszélj az orvossal, hogy mennyit lehet, mikor, és mellé mit kapjon.

pl. enyém nappalra fluimucilt kapott 3-5 éves kora között, éjjelre sinecodot. most emeltük a ventolint és elhagytuk a csillapítót...

egyedül ne hozz ilyen döntést mert ez nagyon erős gyógyszer.

egyébként a betegtájékoztatón az van ha jól emlékszem, hogy 4 óra után lehet újra

2015. febr. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Mivel nem írtad, mennyi idős a lányod.

"- Gyermekek és serdülők:

- asztma tüneteinek enyhítésére - az ajánlott kezdő dózis

- 12 évnél fiatalabb gyermekek esetében egy adag belégzése (100 mikrogramm) naponta. Szükség esetén a dózis naponta két adag belégzésére (200 mikrogramm) emelhető.

- 12 éves vagy idősebb gyermekek és serdülők esetében az adagolás a felnőttekével egyezik meg.

- asztma megelőzésére - az ajánlott kezdő dózis

- 12 évnél fiatalabb gyermekek esetében egy adag belégzése (100 mikrogramm) 10-15 perccel a fizikai megterhelés kezdetét, vagy az egyéb kiváltó tényezőkkel való találkozást megelőzően. Szükség esetén a dózis két adag belégzésére (200 mikrogramm) emelhető.

- 12 éves vagy idősebb gyermekek és serdülők esetében az adagolás a felnőttekével egyezik meg.

- krónikus kezelésre - az ajánlott kezdő dózis

- 12 évnél fiatalabb gyermekek esetében két adag belégzése (200 mikrogramm), legfeljebb napi négy alkalommal.

- 12 éves vagy idősebb gyermekek és serdülők esetében az adagolás a felnőttekével egyezik meg.

A maximális dózis 24 óra alatt 8 adag belégzése (800 mikrogramm)."


Nem tudom használtok-e Optichambert, de ha nem akkor mindenképpen szerezz be egyet, mert a pipából a kicsik nem tudják pontosan belélegezni a gyógyszert.

[link]

2015. febr. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nagyon koszonom a valaszokat!

Bocsanat elfelejtettem irni 4 eves. Nagyon csunyan kohog szaraz a kohogese. Azt mondta tudogyogyasz teszteleskent probaljuk meg es ha megszunik neki a kohoges, akkor aszmas.

Kerlek segitsetek aszmas gyerekek anyukai!

Tenyleg elmulik a kohoges ventolin befujasa utan?

Parichamber a keszulek neve, ami van es nem maszkos, hanem szajon keresztul szivja be.

Mar annyira kikeszit a kohogese, hogy pokol az eletem, nagyon aggodom. Mindent megprobaltam ami tolem telik, de hiaba. Sinecod szokott segiteni, de nem adhatom a vilag vegezeteig neki.

Raadasul haziorvos azt mondta csak akkor adjam ha muszaly. De egesz nap muszaly lenne, szegeny nem bir csinalni semmit ugy zavarja.

Segitsetek kerlek aszmas gyerekek anyukai, kezdteben ez hogy volt nalatok? Ti hogy csinaltatok, mit adtatok neki.?Fluimucilt nekunk nem emlitettek.Egyaltalan hogy jojjek ra, hogy aszmas?Hala istennek meg ott nem tartunk, hogy kapkod levego utan.

koszonom szepen!

2015. febr. 3. 16:08
 4/12 A kérdező kommentje:
Fluimucil venykoteles gyogyszer?
2015. febr. 3. 16:16
 5/12 anonim ***** válasza:

Az én gyerekem se kapkod a levegő után, de több szakorvosi vélemény és laborok után val.szeg enyhe asztma van az állandó köhögése hátterében. Hónap végén megyünk majd tovább kivizsgáltatni, előbb nem volt időpont. Egy háziorvos ne diagnosztizáljon asztmát, ahhoz (+Ventolin állandó felírásához) szakorvosi javaslat kellene (tüdőgyógyász-allergológus). Nem tudom, milyen kivizsgálásokon voltatok, de nálunk pl a nagy orr-, majd garatmandula is okozott állandó köhögést. (én mint 15+ éve asztmás nem adnék Ventolint, csak ha szakorvos írja fel)

A Fluimucil nem vényköteles.

2015. febr. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Koszi szepen kedves utolso. Tudogyogyasz javasolta a ventolin kiprobalasat.

Megirnad kerlek Ti hova jartok? En mar annyira csalodott vagyok, mert sehol nem jutunk elore es tovabbra is csak kohog szegenykem es nem tudok rajta segiteni. Tobb tudoorvosnal is voltatok?

Megkoszonnem ha irnal akar priviben.


Sajnalom az aszmat.:-(

2015. febr. 3. 16:32
 7/12 A kérdező kommentje:
Milyen labor vizsgalatokat csinaltak nektek ami az aszmara utal?
2015. febr. 3. 16:33
 8/12 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Az én fiam kűzdött állandó köhögéssel. 4 napot voltunk bennfekvéssel pulmonológián, ott Ventolint kaptunk és nappalra Flixotide-ot. Plusz minden nap egy inhalátor készülékkel inhalált a gyerek Salvus gyógyvizet. 2 évig használtuk ezeket folyamatosan és lekopogom 4 éve tünetmentes a fiam. Ez az az inhalátor, amit használtunk: [link]
2015. febr. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen Mindenkinek Kulon 2. valaszolonak!

Esetleg megirnad, hogy hol fekudtetek pulmonologian, ahol ezt felirtak a kisfadnak?

Koszonom szepen.:-)

2015. febr. 3. 17:41
 10/12 anonim ***** válasza:
Pécsen voltunk, ott is éltünk akkor. Én nagyon ajánlom azóta mindenkinek ezt a készüléket és a Salvus gyógyvizet. Remélem mihamarabb enyhülnek a tüneteitek!
2015. febr. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!