Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a jobb? Ha a gyerek körül...

Mi a jobb? Ha a gyerek körül teljes rend van és anyuka csak azzal foglalkozik, hogy rend legyen és közben a gyerek számítógépezik, vagy tv-zik, vagy ha sokat játszik a gyerekével és nem mindig van teljes rend?

Figyelt kérdés
2015. febr. 4. 08:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
ez a kérdés komoly?:) barmira nem érdekel mennyire van rend, a játékokat nem azért kapja a gyerekem, hogy a polcán nézegesse... majd este szépen elpakolunk mindent a helyére...
2015. febr. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Egyet értek...
2015. febr. 4. 08:40
 3/9 anonim ***** válasza:
96%
Mi a jobb? Ha föltesznek egy sugalmazó kérdést, amire csak egyféle válasz adható, de az megerősíti a kérdező prekoncepcióját, vagy ha felesznek egy nyitott kérdést, ami nemcsak a bólogatást és a megerősítést várja el tőlünk, hanem megengedi, hogy gondolkodjunk és véleményünk legyen?
2015. febr. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%
Detto...egész nap játszószőnyeg, járóka, kiságy - felváltva itt játszik a kislányom, hordom a játékokat mindenhová utána, aztán este, miután lefektettem, elpakolom. A folyamatos rendrakás teljesen kikészitene. :) Ezeken kivül mosás, teregetés, főzés, számomra lehetetlenség, hogy mindig tip-top legyen a lakás, ráadásul segitségem sem igazán van.
2015. febr. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%

Miért zárja ki egymást a kettő? Nyilván kisgyerek mellett nem fog úgy kinézni a lakás, mint egy múzeum, de egy alap rend és tisztaság nem megy a gyerek rovására.

Amikor már leköti a tv és a számítógép, akkor már be is lehet vonni a házimunkába: ő pakolja el a zoknikat, amíg főzök játszik a lábassal és egy fakanállal, a játékok elpakolásában pedig (életkorának megfelelően) ő is részt vesz.


Vannak persze zűrös időszakok (fogzás, betegség, szep szorongás) amikor nehezebb ezt kivitelezni.

2015. febr. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Végletek...soha sem jók.

Viszont mindig van köztes út, és meg is oldható.

Valakinek könnyebben megy ez, valakinek meg nem.

De egyértelmű (és gondolom azért kérdezted), hogy az nem jó, ha a szülő csak a renddel van elfoglalva és nem foglalkozik a gyerekkel.

2015. febr. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Köztes állapot is van. Én ott vagyok valahol a kettő között, 3 gyerek,sok játék,sok mosni való,annál több mosogatni való házi állatok,segítség nuku,férj dolgozik... még se szalad a lakás,és a gyerekekkel is tudok foglalkozni. Nem kell reggeltől estig ott ülni velük,az sem egészséges,és inkább ártunk vele,mint haszna lenne. El sem hanyagolom őket. A játékot nem vihetik a lakásba jobbra balra,csak a gyerek szobába engedélyezett,és a fürdőszobába a fürdésnél. Így próbálom kordába tartania dolgokat,hogy ha véletlenül belibben egy váratlan vendég,ne bukjon fel már a bejárati ajtónál a játékokba.
2015. febr. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
91%

Én is azon a véleményem vagyok hogy a kettő nem zárja ki egymást.

Rend van és a gyerek is játszik,én is vele.

Attól is függ hány éves gyerekről van szó.

2015. febr. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem sem zárják ki egymást, bár van olyan nap, olyan állapot, amikor igen. Ha muszáj választani, akkor a játékot választom, nem a rendrakást.
2015. febr. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!