Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 6 éves fiam szinte "számítógép...

6 éves fiam szinte "számítógépfüggő". Amikor el kell jönnie a géptől, akkor van a baj. Őrjöng, dühkitörései vannak, ideges, kezelhetetlen. De miért kell eljönni? De mikor mehetek vissza? Ezt mondja egész nap. Ti mit csinálnátok vele?

Figyelt kérdés
Hétköznap már nem engedem a gép elé, hétvégén viszont ha lehetne el sem szállna a géptől. Napi max.4 órát ülhet előtte több részletben.

2015. febr. 4. 13:58
 1/10 anonim ***** válasza:

Ajánlj fel neki helyette más értelmes programot, tevékenységet. Mutasd meg neki, hogy számítógépen túl is van élet.

A napi 4 óra is még rengeteg. Én drasztikusabb elvonást csinálnék.

Egyébként a dühkitörés érthető részérő, a számítógépes játékok nagyban megterhelik a fejlődésben lévő idegrendszerüket, így egyre kevésbé lesz képes kontrolálni a viselkedését. Szerintem még időben vagy, inkább most legyen kemény pár hónapotok, mint később, amikor kamaszodik.

2015. febr. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

AZONNAL LETILTANAM.Teljesen


Ez nem vicc, a gyereked mar most szamitogepfuggo, ki tudja milyen fejlodesbeli karosodasokat szenvedett mar ennyitol. Siman lehet hogy az iskolaban koncentracios es tanulasi zavarai lesznek.

2015. febr. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 sandrachnologic ***** válasza:
92%
Úristen, napi 4 ora? Meg tobb részletben is rengeteg... Miert nem mentek ki vagy csináltok ertelmes dolgokat? Egy hat evessel mar annyi mindent lehet csinalni... Meg tv-t nézni sem engedem Ennyit a gyereket, ha lázasan fetreng akkor sem, inkabb lefekszem melle es az agyban játszunk, olvasunk.
2015. febr. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

6 évesen egy óra géprzéd SEM kell neki, én azonnal letiltanám róla - az más lapra tartozik, hogy eleve nem is engedném gépközelbe, kicsi még hozzá (max. mesét nézni).

Inkább autózzon, katonázzon, legó, ez-az.

2015. febr. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

Adja az ég, hogy csak egy troll legyen a kérdező... :(

Ha nem:

Nem vagy normális. Felelőtlen vagy! Azzal tennél a legjobbat a gyereknek, ha egyáltalán nem gépezhetne, és te se tedd, amíg ébren van. Akkor talán hamar leszokik. Bár gondolom, ezt nem teszed meg.

2015. febr. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Vidd el kirándulni.

Szórakoztasd.

2015. febr. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

nem vagy te normális!!

egy, dobd ki a gépet a bubánatba!!!!

nem gyereknek valo!!!!


kettö, játsz vele, tanulj vele,


három, a számitogép nem dadus

2015. febr. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem értem hogy egy 6 éves gyereknek miért kell a kezébe adni a gépet. Vagy miért kell elé ültetni. Szerintem ez felelőtlenség. Ha kivitted volna szabadba, télen nyáron, és arra szokik rá akkor most nem lenne ilyen bajod. Mostmár kimegy egy játszótérre és nem fog majd tudni mit kezdeni magával, mert azt hiszi hogy a való élet a gép előtt zajlik.

Ne haragudj de szerintem nagyon felelőtlen vagy.

Én úgy elrakná, hogy ne is lássa. és természtesen én se hasznnálnám. Akkor nem lenne felháborodva annyira, ha látja hogy senki nem használja.

2015. febr. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Az iskolában használják. Játszanak vele, és amikor nem engedtem neki itthon,és az iskolában beszéltek róla, akkor a többiek kicikizték. Amúgy is elég félénk gyerek, nem akarom, hogy ezért kiközösítsék.
2015. febr. 11. 08:48
 10/10 anonim ***** válasza:
te tenyleg troll vagy.
2015. febr. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!