Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mitől lehet az, hogy a lányom...

Mitől lehet az, hogy a lányom ha valamit rosszul csinál, egyből kétségbeesik, és kérdezi, hogy nagyon mérges vagyok e?

Figyelt kérdés
Mostanában vettem észre a 6 éves lányomnál, hogy ha bármit elront, kiborít, összetör, akkor teljesen bepánikol és félve kérdezi, hogy nagyon mérges vagyok e, és ugye nem fogom bántani? Soha az életben nem kiabáltam vele, se a tesójával, és tőlem ilyet még nem hallott soha mással szemben sem. Bántani meg eszembe se jutna, ha mérges is vagyok, akkor se mutatom ki, hanem szépen megbeszélünk mindent. Nincs is rá szükség, mert tényleg jó gyerekek, nagyon ritkán van gond velük, akkor se komoly. Ma az történt, hogy csináltunk sütit, lányom keverte a tésztát a kézimixerrel, majd váratlanul kivette és az egész konyha csupa tészta lett. Egyből összerezzent, rám se mert nézni, csak azt kérdezgette, hogy ugye nem bántom. Mondtam, hogy dehogyis, semmi baj nincs, le lehet törölni és kész. Elmagyaráztam, hogy én sose haragszom, nem kell aggódni emiatt, és bármit is csinál, szeretni fogom. Én viszont nagyon is aggódom, ez pár hónapja van, előtte nem volt, és nagyon nem tudom mi lehet az oka.
2015. febr. 4. 21:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Ne ess kétségbe. Enyém is ezt csinálja, 6 éves múlt két hónappal ezelőtt :)

Igaz, én azért voltam már rá nagyon mérges, és kiabáltam is vele (pld. mikor igaz, hogy véletlenül, de összetört jópár poharat és tányért, vagy mikor rácsimaszkodott a ruhaszárítóra és elhaljott, dobhattuk a kukába...).


Amúgy nálunk is nagyon nagy szeretet és béke veszi körül, így nőtt fel, sokat ölelgetjük, puszilgatjuk, imádjuk, rengeteget játsszunk vele, foglalkozunk vele.


Ma eltört egy apró műanyag vackot, és rémülten jött, hogy most nagyon haragszom rá? Mondtam hogy nem, és megöleltem. Azt mondtam neki, ha direkt csinálta volna, akkor mérges lennék érte, de mivel láttam hogy véletlenül történt, ezért dehogy haragaszom, de legközelebb óvatosan az ilyen törékeny dolgokkal.


Az is lehet, hogy tv-ben látott valami hasonló jelenetet, és ő is most ez "játssza".. :)

2015. febr. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem is az lenne a tippem mint az első válaszolónak, hogy "színházast játszik", "drámázik". Én is észrevettem a kisfiamnál, bár ő még csak 3 éves, előszeretettel használ a mesékből különféle kifejezéseket, mondatokat, amiket ha nem éppen én olvastam volna neki előtte valamikor, nagyon meglepődtem volna rajta, hogy honnan vesz ilyeneket.

Az apja néha rácsodálkozik néhány ilyen mondatra, akkor mindig megnyugtatom, hogy ez éppen melyik könyvből való :).

Ha mesében látja, teljesen ugyanolyan tragikus hangsúllyal adja elő, mint ahogyan ott látta.

2015. febr. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az enyémek közül is az egyik kb ebben a korban kezdte előadni - persze mások előtt - hogy jaj, ha ezt vagy azt csinálom anya megöl. Na ez az a kifejezés, amit sem tőlem, sem az apjától soha de soha nem hallhatott.
2015. febr. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Óvodában/iskolában tapasztaltak nem lehetnek a háttérben?
2015. febr. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!