Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 1-3 év közötti gyermeked...

1-3 év közötti gyermeked mennyire szereti a gyümölcsöket?

Figyelt kérdés

2 éves lányom van.Míg kisebb volt se nagyon rajongott a gyümölcsökért,de néha azért megevett pár falat banánt,egy mandarint,szőlőt,almát.

Most viszont abszolút nem eszik meg semmilyen gyümölcsöt.

Hiába kínálom bármelykkel is.Még csak a szájába sem hajlandó venni.Pedig most nagy szükség lenne rá,mert beteg lett,de bárhogy kínálom nem eszi.Inni viszont megissza őket.

Így 100%os gyümölcsleveket veszek neki,azokat legalább megissza.

A ti gyereketek mennyire eszi a gyümölcsöket?


2015. febr. 9. 15:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Almát, banánt, barackot imádja, szőlőt a tőkéről ette az ősszel...

Szilvát, mandarint, narancsot nem eszi meg.

2015. febr. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az enyém is megevett 1-1 falatot banánból, almából,málnából ,szőlőből,meggyből(másból nem volt hajlandó).Szintén 2 éves,és most ha egy héten egyszer rá tudom venni akkor az már jónak számít.Most ugyanez van a zöldséggel is sajna.Ha facsarok neki,teszek a vízbe vagy a teájába észreveszi és nem issza meg.Semmilyen gyümilevet nem iszik meg.:(
2015. febr. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nagyobbik lányom nem nagyon szereti, néha van alma-korszaka vagy banán-korszaka, akkor azt az egyet megeszi. Kisebbik lányom imád minden gyümölcsöt, ha tehetné, egész nap csak gyümölcsöt enne (ő 3 éves). A legkisebb 2 éves eszik belőle, ha az van, de nem a kedvence. Néha szoktam gyümölcsturmixot készíteni nekik, azt viszont mind a hárman szeretik. Te is próbálj meg néha házilag készíteni turmixot vagy gyümölcslevet, egészségesebb, mint a 100%-os gyümölcslé.
2015. febr. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
2,5 éves a fiam, 1 éves koráig minden gyümölcs ment, akkor gondolt egyet és a mai napig nem hajlandó gyümölcsöt enni.
2015. febr. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A lanyom imadta a gyumolcsoket es zoldsegeket minden formaban, nyersen, fove, egeszben, felvagva. Kepes volt a nyers brokkolit meg krumplit megenni :)


Mondjuk o igazabol mindent megevett amit ele raktunk, talan a májat nem szerette annyira de azt is megette.

2015. febr. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

2 éves a fiam.

Almát és banánt havonta egyszer hajlandó megenni.

Az epret, ribizlit, cseresznyét viszont imádta.

Szóval most mi is gyümölcs nélkül vagyunk. Kap C vitamint és gyümölcslevet, mert azt megissza.

2015. febr. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Úgy látom,akkor nem vagyok ezzel egyedül. :/

Azért is érdekelt,mert a múlthéten kezdtük a bölcsit (meg is látszik,egyből beteg lett) és ott volt egyik nap mandarin,másik nap banán uzsonnára és a gyereke úgy ették,tömték,hogy én még ilyet nem is láttam. Az egyik kisfiú még sírt is,hogy elfogyott és ő még enne.

Mondtam is a gondozónéninek,hogy az én lányom az ugyan meg nem eszi a gyümölcsöket... :D

Érdekelt,hogy vajon másé mennyire eszi.

2015. febr. 9. 16:00
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem 3 gyerekem van, ha nem baj, leírom mindet.

6 éves fiam a körtén kívül semmit nem hajlandó megenni. Pici korában sem evett sokkal több gyümölcsöt.

3,5 éves kislányom szinte minden fajtát megeszik, de nem nagy mennyiségeket.

1,5 éves kislányom bármikor, bármilyen gyümölcsöt képes befalni szinte bármekkora mennyiségben. Uzsira megeszik pl 2 almát és 1 banánt, joghurttal.

2015. febr. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
4,5 éves most a kislányom. Amikor kisebb volt is szerencsénk volt, mert nem válogatott. Most is szereti az almát, banánt, mandarint, epret, most a nagy kedvenc a kivi. Nyáron hatalmas mennyiséget megeszik görögdinnyéből 😊.
2015. febr. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Húú, akkor az én fiam kivétel. 2 éves és mindenféle gyümölcsöt szeret. Nyáron minden szezonálisat megevett, most is eszik naponta. Alma, banán, mandarin, narancs, fagyasztóból meggy. Zöldségekből a sütőtök is nagyon ment ősszel, a sárgarépa is nagy kedvenc a levesben.
2015. febr. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!