Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 éves gyerekek manapság már...

5 éves gyerekek manapság már tényleg játszhatnak számítógépes játékokat?!

Figyelt kérdés
Teljesen ledöbbentem.ovis barátnál voltunk ês ott ez megy,nem is a visszafogottabb játékok...máshol is ez van,őszintén?!
2015. febr. 9. 17:16
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
24%
Gondolom, kedves kérdező, a te gyereked még tévét sem látott közelről. Szerintem egy kis gyermek fejlesztőjáték a gép előtt sokkal hasznosabb is lehet, mint egy degenerált mese a tévében.
2015. febr. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
Tv-t néz,de a számítógépet nem engedjük.
2015. febr. 9. 18:36
 13/28 anonim ***** válasza:
88%

És a tévé mennyivel jobb? :) Ott csak néznie kell, a játékban meg használhatja a fantáziáját, az ügyességét, és tanulhat is belőle.

A te dolgod, mit engedsz meg a gyerekednek, de ne hidd, hogy te csinálod jól.

2015. febr. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
38%
Ennyi. Tévézni meg engeded? Pfff szegény gyereked.
2015. febr. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
21%

igen, 5 évesem szokott játszani számítógépen. kb. heti 2x20 percet, mikor kéri. mindig más, most hétvégén angry birdes játékot találtunk, autót kellett összerakni és legurítani. azelőtt a farmeramat kapcsoltam be neki, de rajzolt, kirakózott már, nyáron meg a traffal játszott párszor.


csak hogy tovább sokkoljalak, xboxon F1 és rally szimulátorral játszik télen, rendesen kormánnyal, váltóval, pedálokkal. nyáron quadozik vagy gokartozik, férjem szeretné erre a pályára irányítani, a gyerek meg imádja, beleszeretett az autóversenyzésbe, szóval ezekkel is játszik vasárnaponként.


ettől függetlenül minden este meséket olvasunk vagy vetítőzünk. ja és enyém nem ücsörög a tv előtt, nem is értem, hogy számodra az miért elfogadottabb míg a játék mértékkel pedig megdöbbentő.

2015. febr. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
előző vagyok. csak kiegészíteném mert lehet nem egyértelmű ahogy írtam. szóval nyáron igazi járművet vezet, mini vesenypályán vagy az apjával a közeli mezőn... :) télen meg a vezetés technikát gyakorolja a szimulátorral ha van kedve hozzá és csak vasárnap pakoljuk össze, szóval hétköznap nincs őrület nálunk sem, akkor úszik, kosarazik és néptáncol :)
2015. febr. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
Egyáltalán mit jelent neked a "nem visszafogott" játék? Mert ilyen kategóriát én nem ismerek.
2015. febr. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

Én nem írtam hogy egész nap a tv előtt ül. :)

Én semmit nem engedek neki a számítógépen de ezek szerint akkor tényleg sokan engedik.

2015. febr. 9. 20:11
 19/28 anonim ***** válasza:

Mi is lassan meg fogjuk engedni. Egyelőre azt szereti nézni, ahogy az apja játszik, igaz, ők visszafogott játékokat játszanak, Super Mario meg hasonló retro jópofaságok. :) De attól még ismeri a mesekönyveket is, nem is értem, a kettő miért zárja ki egymást.

Meg mi az, hogy "manapság"? Régen persze, hogy nem játszottak, mert nem volt számítógép. Ma van, hát játszanak. Ennyi. Nem értem, mi olyan rettentő felháborító ezen.

2015. febr. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Mikor én voltam gyerek, akkor a Nintendót nyomtuk, meg a Commodore 64-en nyomtuk a Giana Sisterst és társait. Előbb tanultam meg azt kezelni, mint olvasni. Köszi szépen, értelmes felnőtt emberek lettünk. A technika meg azóta fejlődött egy "csöppet". Rengeteg kiváló, kisgyerekeknek való játék van.
2015. febr. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!