Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A kisgyerekek mikor szoknak...

A kisgyerekek mikor szoknak le az éjjeli rendszeres ivászatról?

Figyelt kérdés
A fél óránkénti kortyolgatásról,a teán való elalvásról,

2015. febr. 11. 07:16
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Akkor egyértelmű vizet kap éjjel.
2015. febr. 11. 08:54
 12/17 anonim ***** válasza:

Hát szerintem is szoktatás miatt van.

Az enyém 2 hónapos kora után nem lett éjjel tisztába téve és enni is kevesebbet kapott, ha egyáltalán felébredt. Nagyon hamar leszokott az éjjeli kelésről és kivárja a reggelt, ha mégis előbb ébredne, mint mi. Arra lett szoktatva, hogy reggeli 7 óra, amikor mind felkelünk. Sosem kér inni, főleg nem teát admék akkor sem, ami ráadásul éberebben tartja.

Ha szeretnéd ezt elhagyni, be kellene vezetnetek más rendszert következetesen. Éjjel nincs pelenkázás, nincs járkálás, nincs villanykapcsolgatás és nem a cumisüveggel alszunk, max. cumival, de az is alvás után kikerül a sarokba stb.

De mondom, nálunk nincs ilyen 2 hónapos kora óta elhagytuk az éjjeli evést-kelést, 1 éves múlt és ha a helyedben lennék, így próbálkoznék.

2015. febr. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Nehéz lesz! Egy szobában alszunk , a szobában tv, dvd, számítógép,az ő ágya hozzá van tolva a mi ágyunkhoz.
2015. febr. 11. 09:01
 14/17 anonim ***** válasza:

Hát de így is nehéz gondolom.

Amúgy nálunk is a kiságy a nappali részen van és sajnos egy légtér az egész lakás, nem családalapításhoz lett véve anno.

Nem lát ugyan rá a tv-re, de mi is járkálunk, nézzük és egy légtérben alszunk, de a gyereket szerencsére nem zavarja, tényleg igaz, hogy amihez hozzá van szokva...

2015. febr. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Én is másfél évesen elégeltem meg, megyek vissza dolgozni, nem bírnám az éjszakázást.

Napközben nem evett rendesen, volt, hogy éjszaka akár 3x is felkelt és csak úgy aludt vissza, hogy ha tejet adtam neki. Gondoltam szegény gyerek éhes, attól nem tud aludni. Ráadásul sétálgatni kellett vele hogy elaludjon, volt, hogy 1.5 órát sétáltam vele a karomban.

Elég lett, azt mondtam itt a vége. Mikor éjszaka felébredt, nem vettem fel és csak vizet kínáltam neki. Persze az nem kellett. Nem sokat aludtunk aznap éjjel. Még 2 éjszaka volt ilyen, egyre könnyebb lett, a 4. éjszakát végigaludta. Azóta sem eszik többet napközben de mégis alszik éjszaka.

Csak elhatározás kérdése a dolog, az első pár éjszaka nehéz lesz, az egész családnak el kell viselnie, de megéri. Magától nem hiszem, hogy le fog szokni.

2015. febr. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
enyém nem ivott éjjel. illetve nyáron, a nagy melegben persze kelt, akkor kapott vizet de egyébként nem. pedig ő is sokáig cumisüvegen aludt el, de nem teán! tápszeren. a teától még a fogai is szürkék lesznek! egyébként milyen teát adsz? az jutott eszembe, hogy zöld vagy feketét és akkor lehet a koffein miatt ébred. bár ha fél óránként iszik akkor a hasa is fájhat, feszülhet. lehet még a cukrát is megmérném
2015. febr. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Az enyém 2 éves 3 hónapos,és teásüveggel alszik el,és éjszaka többször belekortyol,általában 1-2 üveg elég neki,és sokszor reggelre át van ázva.Tudom hogy én rontottam el,de nem bírom leszoktatni.Majd kicsit még várok,és később megpróbálkozom vele.
2015. febr. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!