Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Jó az SNI-kód vagy inkább...

Jó az SNI-kód vagy inkább hátrány?

Figyelt kérdés
Kisfiamnak beszédértési zavara van, tavaly voltunk néhány vizsgalaton, leráztak azzal, hogy majd az óvodai logopédus fejleszti. Jár is órákra, szépen fejlődik, viszont most új óvónő van, és ő teljesen kiverte a hisztit, hogy vigyem el szakértői bizottsághoz, mert nagyon el van maradva a gyerek. A beszédjavító intézetben azt mondták, ha kapok sni-kódot, akkor heti kétszer küldenek utazó gyógypedagógust, és az kéne a gyereknek, ne hagyjam magam. Máshol viszont azt olvastam, hogy ezzel csak a gond van, majd kisegítő iskolába kell vinnem a gyereket. Szerintem itt az óvónőnek is az a célja, hogy kitegye a gyereket. Megteheti? Nálunk a faluban ez az egy ovi van.
2015. febr. 13. 19:27
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
44%

Jó az SNI kód! Emiatt nem kerül kisegítő iskolába. (különösen, hogy már nincsenek is kisegítő iskolák!)

- egy logopédus -

2015. febr. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
53%
Párom óvónő, és rendszeresen találkozik olyan gyerekekkel akik le vannak maradva valamilyen okból. Legtöbb esetben a szülő nem hajlandó máshova vinni a gyereket, még gyógypedagógushoz sem, mert "az ő fia nem elmebeteg". Ne kövess el semmi hasonló hibát. Ha az orvos azt mondja hogy kell neki az SNI, akkor fogadd el a segítséget. Az óvónő sem rosszból tanácsolja, hanem azért mert ők az óvodában a többi gyerek mellett nem tudják neki megadni azt a figyelmet és szakértelmet amire szüksége lenne a felzárkózáshoz, főleg hogy nem szakemberek. Ha kisegítő iskolába kell vinni, mert olyan mértékű a lemaradás, szerintem azzal sincs gond, amennyiben ott szakemberek foglalkoznak vele.
2015. febr. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Tavaly 4 vizsgálaton voltunk, azt mondták, hogy logopédus kell neki. Ezt most meg is kapja.

Csak most ez a hiszti kezdődik elölről,kicsit unom, hogy évente végig kell járni ezt a dolgot.

Ez az óvónő nem túl szimpi nekem, pl. tavaly be sem akarta venni a gyereket, mert nem hitte el, hogy szobatiszta. (A beszoktatás alatt dacból nem ment el WC-re az oviban.) 2 hét múlva megoldódott ez a probléma.

Most nem orvos mondta, hogy kell neki sni-kód, hanem egy másik logopédus.

2015. febr. 13. 20:01
 4/25 anonim ***** válasza:
Jó. Én pont azért küzdök, hogy a fiam megkapja az SNi kategóriát és kijárjon az oviba az utazó gyógypedagósus. Fiam beszédhibás és a beszédjavítóban diszfáziát is diagnosztizáltak. Sőt, ha szerencsé van, akkor még át is mehet egy olyan oviban, ahol van logopédiai csoport és minden nap fejlesztik az abba a csoportba járó gyerekeket. De ehhez SNI kategória kell. Egébként szülő kezdeményezésére le lehet vetetni az SNI kategóráit a gyerekről, de ez miatt valóban nem kerülne kisegítő iskolába.
2015. febr. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Ez érdekes, mert tavaly pont mi kezdeményeztük a vizsgálatot a Nevelési Tanácsadóban. Beszédfejlesztő Központban nem tudták megvizsgálni,mert nem volt hajlandó együttműködni. 3 alkalommal voltunk a gyerekpszichológusnál, aki azt mondta, hogy ne is álmodjunk SNI-kódról egy ilyen enyhe problémával. Ehhez képest most az óvoda felhívta őket, hogy látni szeretnék a tavalyi vizsgálati eredményeket, és azt mondták, hogy belső használatra készült, és nem adják ki.

Szóval újra kezdhetjük az egészet, és nem hiszem, hogy lesz ebből bármi. Fejlesztésnek nagyon örülnék, de bélyegnek nem.

2015. febr. 13. 21:08
 6/25 anonim ***** válasza:

én nem harcoltam az sni-ért, úgy éreztem, ez nem kell nekünk. most már látom, hogy jól tettem. mi először a koraiban voltunk, ott kapott fejlesztéseket és fno kódot. majd bevallom, a beszédvizsgáló helyett én csak a nevtanba vittem és a koraiból még 4 éves kiállítottak papírt, hogy heti 2 logopédia kell. integráló óvodába adtuk be, ahol megkapja a logopédiai fejlesztést. rengeteget fejlődött! nagyon lentről kezdtük, biztos, hogy 4 évesen kapott volna sni-t. viszont most suli előtt teljesen utolérte a társait, egyedül disz gyanúja van, amivel persze ha beigazolódik akkor megyünk tovább és nyilván ha kell, akkor megkapja rá az sni-t, bár nagyon bízom benne, hogy nem lesz ebből semmi :)


önmagában az sni kóddal nincs baj, a rendszerrel van szerintem. igen, ez egy bélyeg ami a gyerek fején lesz míg suliba jár. ezzel még nincs is baj, ha olyan gondja van, de én 4-5 évesnek nem erőltetném ha kinőhető problémája van. én egy 5 évest, beszédértési zavarral, ha megkapja a kellő számú logopédia fejlesztést, nem vinnék bizottság elé. viszont ha iskola előtt is gondja van, akkor meg már mindenképpen.

remélem sikerült érthetően megfogalmaznom :)

2015. febr. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Nagyon átérzem a problémát, hasonlò cipőben jàrtunk. Nàlunk a hátam mögött kezdték el intézni, hogy a gyerekem SNI-s legyen. Nem is tudom, hogy mertèk hozzà venni a bàtorsàgot. Igaz hogy van beszédhiba, de mikor segìtséget kértem az oviban, hogy mègis hová vigyem, akkor csak a szàjukat tàtottàk. Sajàt nyomozàs eredmènyeképpen jutottam el tsmt-re. Ez valamit javìtott. Egyéb ellentètek is lettek az oviban, s elvittem a szomszéd faluba oviba, na ami egy màsik megye egyébként. Na innentől kezdve van siker. Tavaly januárban mentünk. Az òvònők tünemények. Ajànlottak ortopédiai, ajànlottàk az ùszàst. Heti 2x logopédus, 2x ùszàs. Ha a helyi oviban legalàbb egy nevet mondtak volna, már annak örültem volna.Az SNI-nek annyi előnye van, h ingyen kapod a fejlesztést. Èn a magànt választottam, mert megvàlaszthatom, h ki fejlessze a gyerekem. A helyi ovi a dupla fejpènz miatt, ès erőfitogtatás miatt akarta az SNI-t, mert kicsit jobban megy a szekerünk. Hàt megszìvtàk. Elvittem a gyereket, de nem is kell jönniük, hogy adjunk az ovinak. Szerintem ha meg tudod oldani màsképp, akkor hagyd az SNI-t, de nem fejleszteni kell.
2015. febr. 14. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

*ajánlottak logopédust

*fejleszteni kell


a telefonom eléggè àtìrja a dolgokat. :-)

2015. febr. 14. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

6-nak igaza van, a rendszerrel van baj. Attól, hogy egy gyerek SNI-s, kaphat magántanártól is fejlesztést.

Én is szeretném a fiam a logopédiai oviba vinni, csak nálunk ehhez feltétel az SNI kategória, az nélkül nem veszik be logopédiai csoportba. Az én fiam ugye diszfázisás, még nem voltunk a megyei szakértői előtt, nev.tanácsadó várja, hogy a gyerek fejlődjön a fejlesztések hatására. 3 és fél évesen került be a papírja a nev. tanácsadóba, 4 éves korára kaptam időpontot. Áprilistól-júliusig felmérték a gyereket, BTM kategória, kiírták a fejlesztést neki. Szeptemberben mérték fel beszédjavító intézetben, diszfázia. Oviban kezdték el a logopédiát heti 2-szer, novembertől járunk heti egyszer a korai fejleztőbe, addigra sikerült azt is elintézni és kéthetente tudott egy logopédus magánba elvállalni és heti kétszer járunk TSMT-re. TSMT nekünk sokat segített. Most lesz valamikor a felülvizsgálat a nev. tanácsadóban. Nálunk az a baj, hogy sok a gyerek akit fejleszteni kellene és kevés a gyógypedagógus, azért nehéz fejlesztésre bekerülni. Amúgy nem, nem teheti ki a gyereket, de szerintem nem is akar rosszat. Viszont, ha szépen fejlődik és elég neki az ovódai logopédia, akkor ne vidd tovább. Gondolom azért falun kevesebb a gyerek, kevesebb gyerekkel kell a logopédusnak foglalkoznia és ha egyénileg is tud vele legalább heti kétszer foglalkozni, akkor az elég lehet. Viszont, ha szeretnétek legalább 7 évesen iskolába menni, akkor beszédértési zavarral kell az intenzív fejlesztés és én vinném a helyedbe szenzomotoros tornára is, nagyon jó kiegészítő, az én diszfáziás fiamnak rengeteget segít. Kb. 6-szor voltunk eddig és már látszik a fejlődés.

2015. febr. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Sajnos nem előny, hogy falun vagyunk, mert itt egy ovi van, és ugye mindenkit fel kell venni. 28 gyerek van a csoportban. A logopédus vagy 3 faluban dolgozik, teljesen tele van az órarendje, először el sem akarta vállalni. Most heti kétszer foglalkozik vele, meg van valami gyógytornász is az oviban, aki heti kétszer elviszi.

De az óvoda szerint ez nem elég.

TSMT-t csináltunk mi is egy évig, de már 5 éves, és már abbahagytuk. Én is tudok beszélni, Tit-tak bumm, egyébk szójátékokat csinálunk itthon minden este. Szerintem saját magához képest szépen fejlődik, de azt azért látom, hogy a többi gyerek nem itt tart.

Holnap viszem egy maszek logopédushoz, remélem jó lesz.

2015. febr. 14. 13:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!