Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Zsidónév? Hátrány?

Zsidónév? Hátrány?

Figyelt kérdés
Bár nem vagyunk zsidók, érdekelne, mennyire hátrány, ha valaki mégis ilyen eredetű nevet ad a babócának. Fogják csúfolni? A név egyébként a Rebeka lenne.
2012. aug. 2. 17:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted mindenki tudja egy adott név honnan ered? Ugyan, dehogy fogják csúfolni.. Főleg egy gyerek honnan tudná...?
2012. aug. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
a dániel is zsidó név, mégis egy csomó embert hívnak így. szerintem a rebeka nagyon szép név. inkább a vezetéknévnél van az, hogy zsidózzák. az én vezetéknevemre mindig az mondták, hogy német zsidó neved van. közbe meg reformátusnak lettem megkeresztelve.
2012. aug. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kérdés engem is érdekel. Nálunk a Hanna név lenne esélyes, de nem tudom, hogy mennyire csúfolnák.

A mi korosztályunkban nem volt jellemző, de sajnos nem tudom mit hoz a jövő.

2012. aug. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan nem fogják le zsidózni a Rebeka név miatt . De ahogy már előttem leírták sokan nem is ismerik a nevek eredetét . Ahogy én se tudtam hogy ez zsidó név .
2012. aug. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
42%
Rebeka ;D Igen ezért ki fogják közösíteni ! Mégis ezt ,hogy gondoltad? teljesen átlagos név vagy te ennyire antiszemita vagy és ekkor ügyet csinálsz belőle? Jó nevelést fog kapni a gyerek mondhatom...
2012. aug. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
A legtöbb név zsidó eredetű.Biztos vagyok benne,hogy nem fogják emiatt csúfolni.
2012. aug. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Manapság a Rebeka átlagos névnek számít szerintem. Például sok a Sára is mostanában, szerintem az is zsidó eredetű, nem? Én két kislányt is ismerek, még egyiküktől sem hallottam hogy valaki is lezsidózta volna őket :)

Az egyik előttem szólónak hasonló okokból nem értem a Hanna névből eredő problémái! Miért is csúfolnák? Szép név, mostanában felkapott is szerintem.

2012. aug. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ha Ráhel lenne, akkor lehet csúfolnák, de a Rebeka annyira egy közbév, hogy az emberekben fel sem merűl ilyen, hogy mi az eredete!
2012. aug. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom is Rebeka, és a keresztelőjén, a pap elmondta, hogy az ő védőszentje szent Rebeka. Szóval egy név előfordulhat több vallásnál is!
2012. aug. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
egy gyerek azt sem tudja mi az h zsidó, pláne nem, hogy jelentéstartalma negatívnak minősül egyes visszamaradott embereknél... ne foglalkozz ilyen butaságokkal!
2012. aug. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!