Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mással is előfordult már, h a...

Mással is előfordult már, h a gyerkőce egy időszakban folyton a határokat feszegette? (Nem dackorszakban. )

Figyelt kérdés
Öt éves, egyébként kimondottan, okos, értelmes. De mostanában nagyon sokszor harcol velünk, különösen velem. Párom jámborabb, béketűrőbb, sokszor ráhagy dolgokat. Néha azon gondolkodom, azért húz fel, pl. szándékosan engem, mert tudja milyen hatást vált ki belőlem. De nem tudok rájönni, ez miért jó neki. Fura helyzet, mert azt sem látom megoldásnak, hogy ráhagyjam, és ne szóljak valamiért, amiért egyébként szólnék. Csak már unom, h erre mennek el az energiáim, valahogy túl kellene jutnunk ezen. Néha - mostanában ez a ritkább - azért teljesen normálisan meg lehet vele beszélni a dolgokat, és akkor nincs gond vele.
2015. febr. 14. 16:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Mintha a kislányomról írtá volna, ő 4,5 éves múlt. Nálunk is apukája inkább ráhagyja, minthogy hisztizzen. 100x szólok mindenért, olyanokért is amit tudott. Tudja hogy bünti lesz, de akkor is megcsinálja és már nagyon fárasztó ☹ . Ő is egyébként egy értelmes, aranyos kislány, ha minden úgy történik ahogy ő elképzeli. Remélem, lassan túljutunk rajta.
2015. febr. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az én 5 éves fiam is ilyen. Néha olyan vad dolgokat mond, hogy amikor ránézek, látja az arcomon, vagy a tekintetemen a véleményemet, és rögtön korrigál "csak vicceltem, apa".

Az anyját simán fel tudja bőszíteni, mert ő finoman kezdi el leszerelni. Sokszor percekig huzakodnak...

Én egyből nagyon csúnyán nézek, hogy észrevegye egyből magát...

2015. febr. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2015. febr. 17. 23:00
 4/6 anonim válasza:

Két dolgot zárjunk már az elején :

-kiabálni soha ne kiabálj vele (még ha túllépte azt a bizonyos határt akkor se )

-a szobafogságot is felejtsd el

inkább próbáld ki ezeket:

-ha feszegeti a határt mond meg neki,hogy fejezze be vagy különben elveszed a játékait vagy amit a legjobban szeret pl az egyik plüssét....

-vagy a másik néhány dolgot tílts meg neki

2015. febr. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Az előző vagyok ...

pl tíltsd meg neki hogy:

-nézze a kedvenc meséjét vagy sorozatját

-pl elterveztetek hogy elmentek valahova akkor mondd meg neki hogy addig amíg nem vesz vissza nem mentek el sehova

-szeret legozni/barbie-ni dugd el úgy hogy ne találja meg es mond el neki hogy addig nem kapja vissza amíg bocsánatot nem kér vagy abba nem hadja

Mivel írtad hogy egy értelmes okos gyerek próbáljatok megbeszélni....

Ha esteleg tud már írni akkor kitlálhatsz olyan büntetést ,hogy pl 100-szor le kell írnia ,hogy "Soha többé nem viselkedek így "vagy bármit

Remélem tudtam segíteni ....

2015. febr. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kedves Sajtos kifli, soraiból úgy látom, hogy nincs öt éves forma gyerek a közvetlen közeledben...
2015. febr. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!