Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerekkel külföldre?...

Kisgyerekkel külföldre? Nehezen tanulta meg az új nyelvet? Nehezen barátkozott emiatt? Stb

Figyelt kérdés
Bmilyen tapasztalat érdekel,féltem a gyereket a nyelvi problémák miatt.3éves
2015. febr. 18. 18:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Két hónap múlva ugyanúyg fogja a nyelvet beszélni, mint a maygart, feltéve, hogy nem csak veletek van otthon és csak magyar beszédet hall. Ha közösségbe kerül, ott igen rövid idö alatt megszokja.
2015. febr. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Milyen értelmi képességei vannak az átlaghoz képest?
2015. febr. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Általában azt javasolják hogy oviban a kinti nyelvet otthon a szülők anyanyelvét használja, így elkülöníti a két nyelvet és nem akcentussal fogja megtanulni hanem a teljesen anyanyelvi közösségtől. Mivel fiatal semmi hátránya nem lesz ebből, a gyerekeknél annyira nem meghatározó ez barátkozás terén :)
2015. febr. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
4.5 éves volt a fiam mikor külföldre költöztünk, 2 hét után kezdett óvodába járni (addig is volt anyanyelvi társasága), és kb 1 hónap volt mire már probléma nélkül kommunikált. 6 éves korig nagyon könnyű, addig másképp tanulják a nyelvet a kicsik.
2015. febr. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sokkalsokkal hamarabb meg fogja tanulni a nyelvet mint egy felnőtt, vagy bárki más! sokkal jobban fog az agyuk, sokkal nyitottabbak, és sokkal gátlástalanabbak mint mi felnőttek. szerintem ez az utolsó dolog ami miatt aggódnod kell.
2015. febr. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
1,5éves kora óta folyamatosan beszél. Nagyon köszönöm! Kicsit megnyugodtam!!!
2015. febr. 26. 09:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!