Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehet megoldani, hogy...

Hogyan lehet megoldani, hogy egy kisgyermek ne legyen "anyafüggő"?

Figyelt kérdés
A párom kislánya nagyon anyafüggő. A barátnőm még a mosdóba sem tud nélküle kimenni, mert megy utána és hisztizik. Velem sajnos nincs el úgy, mint az anyjával. Hogyan lehetne ezen változtatni? Egy éves múlt a gyermek.
2015. febr. 20. 10:30
 1/10 anonim ***** válasza:
32%
Nálunk is ez a gond a 22 hónapos kisfiúnkkal... Remélem hamar kinövi :-)
2015. febr. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
39%

Meg kell várni, míg megnő.

Viccet félre téve, az ő korában ez teljesen természetes. Ráadásul ha valami változik körülöttük akkor fokozódik új emberek, új környezet. Akár Te, akár költözés, akár az apuka hiánya rátesz még egy lapáttal.

Nyugi, nem fog így maradni.

2015. febr. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Kettőn áll a vásár! Vajon anyuka nem ragaszkodik-e (akár aggódásból, akár más miatt) túlságosan hozzá?


Ha az anyuka és apuka is szeretne ezen változtatni, akkor először apukához kéne szoktatni. Legyen vele apuka sokat, foglalkozzon a gyerekkel. Legyen ott anya is, hogy a gyerek biztonságban érezze magát, de ő ne beszéljen a gyerekhez. Aztán előbb-utóbb ki lehet próbálni, hogy anya kimegy egy percre. Aztán elmegy negyedórára, majd hosszabb időre. Aztán hasonló módon lehet nagyszülőkhöz szoktatni.

Ezek nem mennek egyik napról a másikra. Fő a fokozatosság. És nem kell megijedni attól sem, ha néha sír az anyja után. Próbáld lekötni, elvonni a figyelmét.


Közben a gyerek is nő, érettebb lesz, kinyílik az érdeklődése a világ iránt, és akkor a biztonság iránti vágya is csökken.

2015. febr. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
45%
Nálunk is ugyan ez van de nálunk 2,5 éves és lassan ovi reméljük a nyáron el hagya.Nekem ugy kell szó szerint el szöknöm itthonról ha a férjem időbe haza ér és ő van vele,hogy el menjek a nagyobbik lányomért az oviba.
2015. febr. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
30%

Miért kellene ezen változtatni, amikor teljesen természetes?

Nekem még a 6 évesem is folyton a "seggembe" van ha teheti, és én is igénylem ezt. Imádom, hogy ennyire ragaszkodnak hozzám a gyerekeim, illetve egymáshoz, ennyire bensőséges a kapcsolatunk. Majd kinövik, a 20 évesem már nem csinálja ezt, és a 9 évesnél is alakul a dolog :)

Téged ez miért zavar?

2015. febr. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
56%
Hát azért elég zavaró tud lenni, amikor az Anyja már üvölt vele, hogy legalább pisilni hagyjál már. Meg ha én akarom öltöztetni vagy megitatni nem fogadja el csak Anyától. Egy apuka
2015. febr. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
53%
Ez gyerekfüggő is, de szoktatás kérdése is úgy gondolom. Én a nagy lányomat is baba korától otthagytam apára-mamákra pár órára ha valamit el akartam intézni, vagy akár boltba lefutni, és most a fiamat is itthon hagyom apára, meg a mamák is viszik magukhoz, ott is alszik néha pedig csak 10 hónapos, nálam lányomnál sose volt ebből probléma, bízom benne hogy a fiamnál sem lesz, mert szerintem is zavaró tud lenni, ha még wc-re se mehet el az ember nyugodtan. Először még aranyos, hogy ott ül és néz közben a nagy szemeivel :D de azért nekem is kell egy kis idő a gyerekek nélkül, hogy feltöltődjek, és jó úgy itthon hagyni őket, hogy nem hisztiznek, nem sírnak utánam.
2015. febr. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
58%
6. Az enyémek is ezt csináltál. És? Hol a probléma? Olyan nőnek nem kellene szülni, akit ez idegesít. Üvölt vele? És nem kented még szájon? Ki után menjen az a kisgyerek, ha nem az anyja után? Nálunk a középsőt ölbe sem vehette senki, mert ordított mindenkinél. Ilyen volt, engem nem zavart. 1x akartam elmenni este 9 után a Tescoba, mert 6 hetes korától aludt este 8-tól reggel 8-ig, épp beértem, hív az apja, hogy menjek, mert nem tudja megvigasztalni. Imádtam azt az időszakot, mind 3 -nál. Nem egyformák a gyereke, ezt tudomásul kell venni. Meg ahogy írták, múlik a szoktatáson is. Én állandóan egyedül voltam velük, az apjuk sokat dolgozott, mégis mit tehettem volna. Pedig őt is szeretik a gyerekek, de a középső kb olyan 2 ébes koráig még vele sem maradt el, ha én nem voltam ott. És a csoda, egyiknél sem volt gond az óvodai beszoktatással, talán a legkisebb, ő sírt néha 1-2 hétig, de ennyi. Kialakult a megfelelő bizalom, anya-gyerek kapcsolat. A legnagyobb már külföldön él, pedig ő is ilyen volt, és most 21 éves. Én nagyon imádtam ezt a korszakot, ha annyi lenne csak, szülnék még egyet :)
2015. febr. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
57%
Kedves 6-os válaszoló apuka! Légyszi mondd meg a feleségednek, hogy ne üvöltsön a gyerekkel mikor az bemegy vele a WC-be! Idegbeteg, vagy mi van vele? Szegény kisgyereket sajnálom, ez nagyon rossz szülői hozzáállás. Üvölteni vele csak azért, mert ahogy az előttem szólók sokan írták, teljesen természetes, hogy egy kicsi gyerek folyton az anyukájával akar lenni. Nagyobbik lányom egyébként nem volt ilyen tök jól elvolt apukával, nagymamákkal, a kisebbik pedig velem jön a WC-be is, eszembe sincs üvöltözni emiatt, majd leszokok róla, ha eljön az ideje. Empátia kérdése az egész. Mivel a kisgyerekben ilyen korában még csak bontakoznak az empátia csírái, a szülőnek kell empatikusnak lennie, és így példát mutatni, hogy a gyerekben később ki tudjon fejlődni ez a képesség. Bizony, a gyerek az empátiát is a szüleitől tanulja. Hogyan lehetne változtatni? Legyél sokat velük, játsszatok hármasban, később kettesben úgy, hogy az anyuka is jelen van, és alakulni fog a dolog idővel.
2015. febr. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
25%

NEM gyerek függő, hiába hiszi ezt sok anyuka!. Azért annyira anyafüggő, mert az anyuka ehhez szoktatta! Ha nem veszi fel azonnal, ha sír a gyerek, ha hagyja,hogy egyedül ellegyen, egyedül játsszon, ha nem törődik a hisztijével, ha már 1-2 hónapos korában is ráhagyja pár órára az apukára, vagy a nagymamára, akkor nem lesz anyafüggő.

Csak akkor kell egy kisgyereknek kizárólag az anyukája, ha beteg vagy komolyabb baja van.

A kérdező nehezen tudna ezen változtatni, ha az anyuka nem változtat rajta. Egyévesen már nem könnyű erről leszoktatni.

2015. febr. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!