Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3,5 es 2,5 gyerekeim rendkívül...

3,5 es 2,5 gyerekeim rendkívül agresszivak! Hogyan változtassam meg a viselkedésüket?

Figyelt kérdés

Egymással kb.: annyit verekednek/veszekednek, mint egy normális testvérpár szokott! Ám a probléma, h minden féle jatukakat az agresszivitáshoz kötik! Pl.: plusokkel harcolnak, elkapjak a harapos oroszlánt, lebirkozzak a krokodilt, bezárják a börtönbe őket, utogetnek az éppen aktuális játékkal mindent, a nagyobbik sokszor eltorzitott hangon beszel, es közben /szerinte/ félelmetes gimaszokat vág! A kisebbikkel nem is igazán lenne baj, öt tudnám kezelni, csak a nagyobbik mindig huzza magával! A mozdulatok amiket csinálnak, mint valami lassított karate harcos, morgo hanggal! Sajnos, mindennel ezt csinálják! Ha kartyazunk, csak kiszaladok vízért, már arra megyek vissza, h a kártyákkal harcolnak, pl.: pattogatott kukoricát morzsoljak - akkor leharapom a kezed, most a fejed!, kockazunk, kimegyek valamelyikkel mosdoba, akkor a másik dobalja a kockakkal a nem létező kígyót es társait! Ha nagyobbnak fiuval valaki szeretne játszani, akkor nem ismer mást, csak a durva birkózást! Stb..


Kérdésem az lenne, h mivel itthon ezt a fajta viselkedést nem látják, csak önmagában a mesektol lehet ez? Pl.: mackotesver, ksihableany, jah es a legjobb tarzan?!


Előre is köszi a segitsegeteket!


2015. febr. 22. 00:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Az én fiam is ilyen "harcos" csak épp egyedül. Kis kora óta vonzódik a harcos, erőszakos játékokhoz.... Próbálom kordában tartani, és a sportban "kiélni" verseny formájában a "harc" igényét. Segitség még az edzőnk aki igen bölcs és a helyes dolgokra tanítja őt. Remélem ki fogja nőni!

A kérdéseddel kapcsolatban, szerintem mivel fiúk hajlamosabbak az ilyen játékokra.

Nálam az segitett h mondtam a fiamnak hogy ilyen játékokban nem vagyok benne, csak ha normálisan játszunk.

Két gyereknél ez nehezebb ügy szerintem. Megoldás? Sok beszélgetés.(az ő szintjükön)

2015. febr. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Mikor utána olvastam, hogyan lehetne kezelni ezt a dolgot, akkor azt mondták, h a sportolas valóban segít, de magától a gyermek magától nem fogja ezt kinoni, csak jobban fejlődhet nála! A beszed az minden nap egyfolytában megy? Volt már fenyegetés, zsarolás, büntetés, stb... Nem igen hasznaltak...

Koszonom

2015. febr. 22. 20:15
 3/3 anonim ***** válasza:
Ismerősnél van hasonló probléma, náluk csak az vált be, hogy külön szobája lett a két gyereknek, és ha nagyon bedurvulnak szét vannak választva, mindenki mehet lehiggadni a saját szobába. Előtte már sok mindennel próbálkoztak, de eredménytelenül.
2015. febr. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!