Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hétköznapokon, egész napos...

Hétköznapokon, egész napos ovi után hány órakor és milyen típusú ételt (főtt, szendvics) adnátok egy gyereknek?

Figyelt kérdés
2015. febr. 22. 10:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%
4,5 éves a kislányunk. Ő sokat eszik, az oviból általában éhesen jön haza, pedig eszik bent rendesen. Ha kér enni, kap. Ha hazaérnek - általában Apja hozza el, mert én később érek haza - eszik gyümit (alma, kivi, mandarin vagy banán), 7 körül vacsora. Mostanában nagyon rászokott a tejbegrízre. ½6 körül eszik kb.másfél dl tejből tejbegrízt és 7 körül eszik vacsit, ami változó. Ha főtt ételt szeretne, az is van - 2 Naponta főzök, különben májkrémes/ vajas, sonkás/kolbászos szendvics ubival vagy paradicsommal, paprikával. Van amikor szalonnát eszik csemegehagymával.
2015. febr. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
34%
Én semmilyet. Nagyon ritkán kap tésztát ha kér, de általában már csak max 1 kiflit eszik itthon vagy azt sem.
2015. febr. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

utolsó, jól értem, nem adsz vacsorát az ovisodnak :O


nekem 5 éves a fiam, 6kor megy fürödni, utána vacsorázunk, olyan f7kor. hétfőn még a vasárnapi kaját esszük, aztán változó. ha sok a munkám akkor szendvics vagy tészta van, ha korán végzek akkor sütök húst vagy krémlevest, főzeléket. mondjuk az 5 napból 4x biztos van főtt étel, ha csak egyszerű is, de mi a férjemmel napközben hideget eszünk ezért kívánjuk.


lefekvés előtt még megiszik egy bögre kakaót.

2015. febr. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Heti egyszer valami húst sütök.


Amúgy bundás kenyér, melegszendvics, sajtos tészta, körözött, túrógombóc (kukoricalisztből) pizza, szendvics, sajtok, hamburger, stb.

2015. febr. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

3,5 éves a lányom. Ha hazaérünk, gyümölcsöt eszünk.

Vacsora 7 felé van. Általában hideget eszünk, kenyeret valamilyen krémmel (padlizsán, avokádó, brokkoli a kedvencei), néha csinálok tésztát szósszal.

2015. febr. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

5 körül érünk haza, akkor nasiznak valamit (banán, alma, narancs, mandarin vagy esetleg túró rudi, müzli szelet).

7-8 körül van vacsi, ami aztán bármi lehet, ami éppen otthon van :) Pl. szendvics, virsli, rántotta, tükörtojás, bundás kenyér, pirítós, melegszendvics stb. Imádjuk a zsemlében ill. a muffinsütőben sült tükörtojást is, a netről szedtem a receptet.

Főzni hétköznap nem szoktam, napközben mindenki eszik meleget, este inkább nem a konyhában töltöm azt a kevés időmet :)

Néha rendelünk pizzát vagy hazafelé beugrom a kínaiba.

2015. febr. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
2! A gyerek 4-től másnap reggelig nem eszik? Úgy fekszik le aludni, hogy nem eszik vacsit?
2015. febr. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
5 éves, uzsonna után még egyszer gyümölcsöznek az oviban fél5-ig. Utána itthon néha még iszik egy Actimelt vagy hasonló joghurtot. Vacsora fél7 után van, általában kiflit eszik, most a sajtos-vajas a kedvenc. Vagy krémeket, tojáskrémet, tonhal krémet, avokádó krémet, körözöttet pl, felvágottat, sonkákat nem nagyone eszik, max téli vagy paprikás szalámit. Főtt étel csak ritkán van, gyros salátával, pitával vagy kenyérlángost sütünk, pizzagolyót. Vacsora után szokott itthon gyümölcsöt enni.
2015. febr. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kb. heti 2-3 alkalommal van főtt étel vacsorára. Ennek az az oka, hogy nap közben melóban nem igazán van módom főtt ételt enni, így este igénylem. Ilyenkor húst sütök valamilyen körettel, vagy fasírtot.A tésztákat is szeretjük, nagy kedvenc a carbonara spagetti, ráadásul hamar megvan. Vagy főzelék, valamivel, akár sült virslivel.

Ezen kívül rántotta, bundás kenyér, tükörtojás, virsli, szendvics, tejbegríz. Mikor mi jut eszünkbe.

2015. febr. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
77%
2es vagyok. Benéztema kérdést. A semmilyen a főtt ételre vonatkozott, tehát nálunk nincs meleg kaja. Egyébként gyakran nem eszik már itthon semmi vagy max 1 fél virslit, nem nagy evő. Este 7 körül hazaérünk az oviból, ha akar eszik egy kiflit, vagy tk kenyeret (fél szelet), aztán fürdés alvás. Reggelit az oviban eszi már.
2015. febr. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!