Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek 2,5 éves fiam...

Mit tegyek 2,5 éves fiam egész napos sikításaival, visításaical, hisztijeivel?

Figyelt kérdés
Soha nem volt igazán hisztis. 3 hónapja született meg a kistesó, azóta teljesen megváltozott a viselkesése. Mèg csak szavakat mond, nagyon nehéz így megértetnie magát, ezért azonnal sikít ha neki valami nem tetszik... Biztos hogy a tesó miatt van, de nem tudom hogyan reagaljam le, ez igy már nekem megterhelő. Ráadásul a babuci sem tudja hova tenni hogy valaki folyton visit miközben ö békésen enne. Próbáltam már nem észrevenni, gondolkozni beküldeni a (világos) fürdőbe, alkut ajánlani hogy valami jó fog történni ha abba hagyja... De semmi. Tudom hogy manipulál, de hosszú távon kell valami megoldás mert sem a kistesó sem én nem tudom ezt sokáig tolerálni. Közösségbe szeptembertöl tudom csak adni. Van valami ötletetek? Saját tapasztalat?
2015. febr. 13. 10:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem én megpróbálnék vele kettesben játszani, amíg alszik a kicsi, és közben szépen elmagyarázni neki, hogy most alszik a tesó. Addig tudok CSAK veled foglalkozni.Ölelgetni, puszilgatni, és megmondani neki, hogy nem sikítozhat, mert az rossz a babának, és akkor még vele sem tudsz foglalkozni.

Nekem ez a rendrakásnál jött be.Soha nem akartak összepakolni maguk után.Aztán szépen (többször is), elmagyaráztam nekik, hogy ha jól viselkednek, együtt összepakolunk, akkor sokkal több idő jut az együtt játszásra, mint ha csak én egyedül pakolnék utánuk. Egész kicsin megértették.

Biztos nehéz lehet, de próbálj meg türelmes lenni!

2015. febr. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy válaszoltál! Igen igyekszem elbeszélgetni Vele, csak nehéz mert olyan mintha nem akarná érteni. Remélem ahogy egyre nagyobb lesz könnyebben fog menni a kommunikàció.
2015. febr. 13. 12:45
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálunk ez már azelőtt kezdődött, hogy megszületett volna a kistesó. A tesó 4 hónapos, a kisfiam 2 éves lesz márciusban.

Eleinte én is próbáltam vagy rászólni, vagy nem venni róla tudomást (na ez így elég furin hangzik), volt hogy ott hagytam had visítson magában de attól még jobban rázendített... Nálunk az jött be, hogy mondom neki hogy amíg visítasz és kiabálsz addig nem értem hogy mit akarsz és addig nem is kapod meg. Ha abbahagyod a visítást-sírást akkor odaadom. Az első 1-2-3 ilyennél mintha meg sem hallotta volna, aztán napról napra jobb lett és most ott tartunk hogy 10ből 9szer ez bejön.

Én mindent próbálok neki körbemagyarázni, pl ha etetem a tesóját de ő közben jön hogy kér inni és mondom neki hogy mindjárt, várjon egy kicsit akkor ugye általában egyből visít, na én akkor meg elkezdek neki regélni, hogy figyelj egy picikét, türelemmel kell lenned, te vagy a nagy és okos, a hugi picike, nagyon éhes, ha vársz egy nagyon picit akkor gyorsan végzek a hugival és kapsz inni stbstb...

Végülis lyukat beszélek a hasába és elfelejt hisztizni. :)

2015. febr. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Az a baj hogy hiába beszèlek neki szépen, türelmesen hogy ezt ne csinálja, igy ne vislekedjen, ne sikitva hangosan kiaabáljon. Montha nem is hallaná hogy szólok. Gondolom hiszti. De köszi a tanácsod, megpróbálom ezt a lyukat beszélést a hasába! :)

2015. febr. 14. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!