Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szeretnék egy mozgó büfékocsit...

Szeretnék egy mozgó büfékocsit saját vállalkozásban. Lángos, hot-dog, hambi, szendvics stb. igény szerint. Amivel lehetőleg az egész ország területén megállhatnék. Merre kezdjem el? Mik a feltételei? Milyen végzettség kell hozzá? Stb.

Figyelt kérdés
2009. júl. 11. 07:52
 1/7 anonim válasza:

Üdv.

Sikerült beindítanod a vállalkozást?

Engem is érdekelne milyen papírok ill. engedélyek kellenek hozzá...

2010. febr. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
szia...sajnos még nem, továbbra is csak elméleti síkon van az ügy...és hát...ide sem érkezett segítség,igy még mindig tudatlan vagyok..
2010. febr. 7. 07:55
 3/7 anonim válasza:

Csak a "Merre kezdjem el?" kérdésre:

Hivatalosan természetesen csak valamilyen vállalkozás keretében üzheted az ipart. Magánvállalkozó, Bt., Kft., Rt :-) Ügyvéd segít kiválasztani a tevékenységi köröket. (Minnél többet, mert később plusz pénzért bővíthető asszem.) Mivel a vállalkozás székhelye egy helyhez kötődik bárhol is légy az országban, az adott helyi önkormányzat is szükségeltetik hozzá. Ott fognak segíteni a feltételek kérdésében. Tanács: mivel az ország kissé túlszabályozott, nem biztos, hogy elsőre minden eszébe jut az illetékesnek. Kérdezz rá minimum 100x :-). Akár más önkormányzatnál is. Saját hivatali tapasztalat, bár nem vendéglátós vonalon. Spóroltam egy komoly büntetést.


Büfékocsi, a "feltételek"-hez kapcsolódóan:

Van egy cég, aki ilyenek forgalmazásával foglalkoznak (hogy ők gyártják-e azt nem tudom). Hasonló céllal keresgettem a net-en, és a "büfékocsi" szóra keresve találtam meg őket. Székesfehérvári ha jól emlékszem. Piszok drága (szerintem), de a kocsik mindenféle idióta és kevésbé idióta szabálynak megfelelően készülnek. Nyilván tisztában vannak az ide vágó rendelkezésekkel. Azt nem tudom mennyire segítenének, ha csak szívességet kérsz. De hát nem lehetnek meggyőződve hogy komoly vásárló vagy, vagy pedig csak érdeklődő nem igaz? Még az is lehet, hogy "egy macerával kevesebb" alapon mégis vásárló leszel.

2010. máj. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Atika ***** válasza:
0%

üdv

előszőr is legyen egy középfokú vendéglős képzésed ami egy 2 éves sulit takar,bár ezt már leteheted levelezős szakon is kb. 200 000ft. ezen mindent megtanítanak,nem hiába feltétele annak,hogy vendéglátós legyél és akkor talán nem fogsz ilyen sok marhaságot kérdezni,hogy mit kell tennem? Istenem...előszőr be kell ülni az iskolapadba évekre majd az ilyen komoly dolgokba belevágni


Üdv: vendéglátos/szakács szakember

2010. aug. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
utolsó.....képzeld a szakképesitésen már túl vagyok!!!na most meglepődtél,mi????és képzeld,ott igaz,mindenre megtanitottak,de azt senki nem mondta, hogy RÉSZLETEIBEN mit kell beszereznem,minek kell megfelelnem!!!!na ennyi...
2010. aug. 19. 05:39
 6/7 anonim válasza:

utolsó kommentelő..

ilyen lenéző parasztok nem kellenek ide.. te végülis mit képzelsz magadról? a kérdező normális kérdéseket tett fel (amelyekkel én sem vagyok tisztában) te meg ideugatsz, a pláne az, hogy nem teljesen igaz dolgokat írsz..


Kedves Kérdező! Sikerült elindítani a dolgot? Én is ilyenben gondolkodom. Úgy tudom hogy ehhez nem kell szakképesítés. Ezt a neten egy Vállalkozó portálon olvastam.

2010. nov. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szia!

Igen kemény procedúra elé néz aki ilyen be bele fog! Saját tapasztalatból mondom!Sajnos nagyon nehezen mennek ezek a dolgok Magyarországon,bár azt kell ,hogy mondjam a mi városunkban meg főleg!

A lényeg,

-kell lenni egy vendéglátói háttérnek amit székhelynek nevezzünk ki!(raktár,előkészítő helyiség,stb..)

-meg kell lenni a büfékocsinak!

Aztán jöhet az őrület!

Az önkormányzathoz kell menni ők majd megmondják milyen papírok kellenek!Ők értesítik majd a hivatalos szerveket a szándékról!(Ántsz,Állategészségügy,Tűzoltóság)

Ők majd kijönnek és majd szemre vételezik a terepet és a hiányosságok pótlása után újra jönnek!

Azoknak a települések önkormányzatát is meg kell keresni ahol árulni szeretnénk!(Ezt az önkormányzatok le levelezik egymás közt!)

Végzettség igen az kell! Vendéglátói,de ha van olyan alkalmazottad akinek van, úgy is adnak azt hiszem,de őt teljes munkaidőben kell alkalmazni!

Remélem,hogy még aktuális!

2010. dec. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!