Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vékony gyerekek szülei!...

Vékony gyerekek szülei! Meddig használtátok a 9-18-as gyerekülést?

Figyelt kérdés

Römer King 9-18-as ülésünk van, a 3,5 éves lányom kabátban már nehezen fér bele, de pulcsiban még bőven jó neki az ülés. 97 cm és 12,5 kg. Ősszel kabárban már tuti kinővi, de a 15-36-os meg még valamennyire nagy lesz neki.

Ti mikor ültettétek át a nagyobba?

A fiam 3 évesen, 13,5 kilónál szállt át mert kellett a Tesónak a kisebb ülés, meg ugyanez volt, hogy kabátban már esélytelen volt.


2015. febr. 23. 21:33
 1/9 Vilcsianyuja ***** válasza:
A lányom vékony magas, Römer King és Duo üléseink vannak, 4 éves korában 111 cm és 18kg méretekkel rendelkezett, ekkor vettünk neki 15-36kg kategóriás ülést. Én nem vettem észre, hogy a vállszélességgel olyan nagy gondok lennének, tényleg a feje kezdett már túllógni.
2015. febr. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Lányomnak tavaly vettünk új autósülést 9-25-öst (előtte 0-18-as volt). Akkor 3 éves volt (13 kg, 98 cm volt akkor).

Szerintem menjetek el egy üzletbe, és próbálja ki, hogyan fér el az ülésekben. Nem feltétlen a 15 kg-tól való a legjobb megoldás egy vékonyka gyerkőcnek.

2015. febr. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Mindenképp 15-36-os lesz az új, abból találtam olyant, ami a törésteszteken is jól szerepelt és sikerült is beszerezni normális áron. Csak a súlya miatt aggódom, hogy olyan kis madárcsontú, vékonyka.

A fiamnak Recaro Milano van, abban elveszne a lányom.

A másik Römer Kid Plus, állitható csipőszélességgel, ebben igazából nem veszik annyira el most sem.

2015. febr. 23. 21:58
 4/9 anonim ***** válasza:
Fiam is 3,5 nekünk is ilyen űlésünk van. Fiam 100 cm és 13 kg. Én a 9-36 kg-os ülésen gondolkozom. Sztem a 15kg-os még nagy lenne neki.
2015. febr. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy sem a 9-36, sem a 0-25-ös kategóriában nem találtam olyant, ami a törésteszteken igazán jól szerepelt volna és tudtam volna belőle jó áron szerezni.
2015. febr. 23. 22:02
 6/9 anonim ***** válasza:
67%
Igazából, ha a gyereknek kényelmetlen, és nagy neki, akkor mindegy, hogy a törésteszten hogyan szerepelt az ülés.
2015. febr. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kabátban eleve tilos bekötni a gyereket, tehát lényegtlene, hogy úgy milyen. Szerintem 1 év múlva még bőven jó lesz ez az ülés. Faim 3,5 éves. Neki a rendszeresen használt ülése 9-36os, de a másik kocsiban egy 9-18sa volt, azt mos tcseréltük le, mert már 18 kg, ő is kis csontika, nem evős. Ő 115cm a 18 kghoz.
2015. febr. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Oké, hogy elvileg nem kabátban kell bekötni, de mi sokszor, amikor elindulunk, rohadt hideg van a kocsiban, pedig garázsban áll.

Általában egy 10-15 perc után lesz benn annyira meleg, hogy levegyem a kabátot.

Nem egy mai gyerek az autónk.

A Römer Kid szerintem ilyen szempontból még jobb, mert nem veszik el benne most sem, csak a súlya miatt aggódom. Magasságra még nem is a legalacsonyabbra kell állitanom, szélességre is pont jó, a legkisebbre állitva.

2015. febr. 23. 22:22
 9/9 A kérdező kommentje:
A fiam 5 éves, 113 cm és 17,5 kg, a 9-18-ba már nem férne be sehogy, pulcsiban sem :D
2015. febr. 23. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!