Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kruppos gyerekek szülei,...

Kruppos gyerekek szülei, normális ez?

Figyelt kérdés
2 éves kisfiam szerda éjjel fulladni kezdett, mentővel mentünk kórházba. Ez volt az első ilyen eset, az mondták kruppos. Csütörtökön még sokat köhögött de nem fulladt, péntek este már nyugodtan aludt. A párásításon kívül semmit nem kapott. Hazajöttünk, sokat szellőztettem, levegőztünk, párásítottunk és egész nap szívtam az orrát is mert náthás. Estére már úgy tűnt nekem, hogy mára már nem lesz semmi baja, erre éjjel háromszor keltünk fel fulladásos köhögésre. Mindegyik hamar elmúlt ahogy ablakot nyitottunk de most megijedtem. Normális, hogy ennyiszer legyen ilyen ráadásul úgy, hogy két napig nem volt semmi baj? Én azt hittem, hogy ha folyamatosan párásítunk, megelőzünk akkor nem lesz több. Nagyon tapasztalatlan vagyok még a témában és ijedt is. Szerintetek meg kéne mutatni orvosnak vagy ez rendben van így?
2015. febr. 22. 07:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mi kaptunk "vészhelyzet esetére" sürgősségi kúpot, ha nagyon nem kap levegőt, akkor azt kell beadni neki. Viszont próbálom megúszni, mert nagy dózis szteroid van benne. Párásítást hogy csinálod? Mert csak a hidegpára jó.
2015. febr. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nekünk is van kúpunk és készülékkel kell párásítani, a párásítóba is kell tenni gyógyszert. Lehet, h a krupp súlyossága és a gyerek életkora is számít. A lányom csak 8 hónapos.
2015. febr. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Kúp nekünk is van, Rectodelt. A párásítás nekünk nem sokat ért, sokkal többre megyek vele, ha jó alaposan kiszellőztetem a szobáját lefekvés előtt. Illetve nekünk az inhalátor tett még szinte csodákat.

1,5 évesen kezdte a kisfiam a fulladást, most 6,5 éves, 2 éve nem volt kruppos rohama.

2015. febr. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
2. vagyok. párásítás alatt én is inhalátort értettem.
2015. febr. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Inhalátort használunk mi is salvus vízzel. A szobáját jól kiszellőztettem, éppenhogy 20 fok van bent, alvás előtt inhalátor és ki is szívtam az orrát most mégis megint fulladva kelt ebéd utáni alvásból. Mi csak szteroidos kúpra kaptunk receptet az holnap lesz kész a gyógyszertárban de azt mondták azt csak akkor adjuk be neki ha semmit nem segít se a szellőzés se az inhalátor. Antibiotikumot nem kapott és nem is írtak fel neki. Teljesen tanácstalan vagyok, azthiszem elviszem az ügyeletre és megkérdem tudok-e tenni még valamit mert ez nem állapot.
2015. febr. 22. 14:02
 6/14 anonim ***** válasza:
2. vagyok: nekem azt mondta a gye.orvos, hha még egyszer előfordul, kúp bead és kórház. Mi beutalót is kaptunk.
2015. febr. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Voltunk ügyeleten, kaptunk antibiotikumot. De azt mondták sajna normális, van olyan kruppos gyerkőc aki nagyon sokszor befullad. Amíg ablakos módszer jó addig ok, ha nem akkor de csakis akkor kúp be és ha attól sem lesz jobb 15 percen belül akkor kórház. Eddig hála Istennek mindegyik szinte rögtön javult ahogy ablakba ültünk, remélem rosszabb nem lesz. Most próbálom okosítani magam, megnézek homeopátiát meg mindent ami segíthet :-(
2015. febr. 22. 19:32
 8/14 anonim ***** válasza:
Remélem, h mihamarabb jobban lesz a lurkó.
2015. febr. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönjük szépen, mára már sokkal jobban van, éjszaka csak egy kisebb köhögési roham volt, már nem volt vészes. Remélem most már túl leszünk rajta és legközelebb nem lesz súlyos a dolog :-(
2015. febr. 24. 12:00
 10/14 anonim ***** válasza:
Az én kislányom súlyosan kruppos volt,mindent kipróbáltunk ami minimálisan segíthet vagy amire azt mondták,hogy jó,de igazából semmiféle csodaszer nincs.Homeot ez esetben felejtsd el szerintem: kúp ha szükséges,inhalátor,hideg párásító,köptető.Meg van egy gyógyszer ami olyan mint egy vitamin (isoprinosine) nekünk ettől hamarabb szakad fel a köhögés.Most már jobb,tavaly volt hogy havonta kórházban voltunk,de volt aki még tőlünk is többször.
2015. márc. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!