Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy tudnám rávenni a ygermeke...

Hogy tudnám rávenni a ygermekem hogy illedelmesen köszönjöj/elköszönjök ha bemegyeünk vagy találkozunk vaélakivel? 4,5 éve sés nagyon nagyon nehezen birom rá. Ami a szörnyü az egészben a 2 éves Huga köszön mindenkinek

Figyelt kérdés
2015. febr. 27. 09:20
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

Gondolom erőlteted, ő meg dacol.

Hagyd békén.

Te köszönsz, a húg köszön, aztán majd ő is fog köszönni, de ha nyomod rá a témát, akkor csakazértse fogja csinálni. Teljesen normális gyerek. Senki nem fog megsértődni, hogy ilyen pici gyerek nem köszön.

2015. febr. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én sokszor elbeszélgettem vele,hogy ha valakivel találkozunk bemegyünk valahova akkor illik köszönni, mostmár mindig köszön de engem nagyon zavart ha nem köszönt és rá kellet szólni, bár én erre harapok ha valaki nem köszön,mindegy hogy felnőtt vagy gyerek. Azt vettem észre,hogy nem minden gyerek szeret köszöni, férjem előző kapcsolatából származó fia pl most 9évesen jutott el oda,hogy köszönni kell.
2015. febr. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
48%
Ne csinálj ügyet belőle. Időnként említsd meg neki, hogy ez így udvarias. Egyébként pedig köszönj többesszámban, "Jó napot kívánunk!" Vagy mondd el helyette a formulát, amit tőle vársz "csókolom Mariska néni" ha utánad mondja, jó, ha nem, nem.
2015. febr. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hat mondogasd neki. Mast nem tehetsz. En sokaig olyan visszahuzodo, felos kislány voltam, hogy nemhogy köszönni, megnyikkanni sem mertem. Elbujtam anyukam mögött :D Ez tizen eves koromig volt igy, utana nem volt gond, köszöntem magamtol is :)
2015. febr. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én, ha köszönni kell, akkor mondom nekik: mondjátok "Jó napot kívánok" vagy mondjátok "Csókolom", aztán amelyik mondja, az mondja, amelyik nem, annak még egyszer szólok, ha akkor se köszön, akkor hagyom. De utána elmondom, hogy miért kellett volna köszönni. 5,5 3,5 és 2 évesek, a legnagyobb köszön a legnehezebben, de most már legtöbbször ő is köszön.
2015. febr. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem is volt egy ilyen időszakom gyerekként, hogy nem köszöntem, vagy ha igen, akkor nagyon halkan. Anyukám sokszor kiabált érte. Megmondta, hogy akinek ő köszön annak én is köteles vagyok köszönni. Egyszer úgy megsértődtem, mert sokat veszekedett velem, hogy mindenkinek aki élt és mozgott az utcán ordítva köszöntem.

Majd kinövi, de magyarázd el neki többször is, hogy miért kell köszönni.

2015. febr. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nézzük a lehetséges okok egy részét, és a lehetséges megoldások egy részét:


Okok: félénkség, ritkábban (enyhébb) autizmus (asperger) (ekkor az autizmussal kell kezdeni valamit, és szülői türelem és megértés pláne szükséges), vagy esetleg ritkán dac.


Megoldás: ovisokat a legkönnyebb nevelni, átlagos, vagy enyhe fogyatékkal élők esetén biztosan, ritka kivétellel. Ha nem szeret köszönni, előbb próbálj rájönni az okokra, nem baj, ha bizonytalanul sejted csupán. A lehetséges okok fényében legyél megértő felé. Mindenesetre általában is megfelelő hozzáállás a szülőtől, gondviselőtől, ha ÉREZTETI A GYERMEKKEL, HOGY Ő ÜGYES, ÉS OKOS, a köv. módon, perzse NE erőltetetten, ne kiszámítottan, hanem spontán, amikor csak érzed, erősíts eképp az önbizalmát:

"Örülök neked azért is, mert tudom, hogy okos, ügyes kislányom/kisfiam vagy. Úgy örülök olyankor is ám, amikor ügyesen köszönsz. :)"


Pl ezt, ilyesmi formában javaslom éreztetni vele, persze akkor, ha megérted te, a szülő, hogy ez így van! Ugyanis valóban okosak (potenciálisan is) a picurok! Van, amiben többek nálunk, sokszor lényeglátásban... Nekünk is van mit tanulnunk tőlük, nekik is tőlünk.

Ha te olyat állítasz, amit valóban érzel, azért fontos, mert ez, a kongruens hozzáállást jelentős a gyermek érzelmi és érzelmi fejlődéséhez!! Tehát előbb javaslom, jöjj rá, hogy mennyi sok értéke van általában is a kicsiknek, és konkrétan a te gyereke(i)dnek. :)

Ha ráébreszd, onnantól ráadásul kongruens módon tudod éreztetni vele, hogy ő általában okos és ügyes.


Amikor butaságot csinál, akkor is hitelesen tudsz reagálni, pl eképpen, NEM letorkolva, de éreztetve, hogy kicsit elszomorodtál:

"Hát, most nem örülök neked. TE MÁSKÜLÖNBEN TUDOD, HOGYAN KELL ÜGYESEN, OKOSAN EZT CSINÁLNI. Én tudom, hogy igazából te okos és ügyes kislányom/kisfiam vagy. Tudsz te okosan, ügyesen köszönni."


Miután ezeket érezteted vele, KÉRLEK, TÜRELMES LEGYÉL! Lehet, hogy pár nap után elkezd köszönni másoknak, de lehet h csak hónapok, vagy évek múlva! Ha hónapokig kell kitartónak lenned, akkor ez van, az gyermekneveléshez türelem és megértés KELL! Ha a fentiek ellenére éveken át nem köszön ÁLTALÁBAN TÖBBEKNEK, akkor pszichésen valami nem kiegyensúlyozott benne, lehet asperger-es, vagy egyszerűen "csak" nagyon szorongó. Ezek NEM ANNYIRA KICSI PROBLÉMÁK! Érdemes odafigyelni, először is kideríteni, kiszűrni, lehet-e ez oka a nem köszönésének. De ez a ritkább eset. Általában csak félénk kissé a gyermek, vagy figyelemzavaros kissé, ha nem szokott köszönni.


Ha kicsi a gond, ha nagy, érdemes kideríteni az okát, sokszor elég a NevTan-ba elvinni, gyermekpszichológus játszik a gyermekkel és abból diagnosztizál (bár nem mindig sikeres ez, de sokszor igen).


Amennyiben csak egyes, bizonyos embereknek nem köszön, arról általában nem tehet a gyermek, és ez árulkodóbb jel szokott lenni: általában ilyenkor vagy az illetőre neheztel valamire, akár okkal, akár ok nélkül (pl egy félreértés miatt), sokszor meg pusztán emlékezteti valami negatívra a gyermeket, akár olyan módon, amiről a felnőtt valószínűleg egyáltalán NEM tehet, pl bajuszos a bácsi, aki sose ártott a gyerekednek, de, lehetséges, hogy eyg MÁSIK bajuszos bácsira neheztel, és onnantól minden bajuszos bácsira fog. De az is lehet , példának okáért, hogy nem a bácsi bajusza miatt, hanem valami más látvány, illat, szag, hangja stb emlékezteti valami korábban leszenvedett kellemetlenségére a picurnak. Ez utóbbiak tehát akkor szoktak számításba jönni, amennyiben csak bizonyos embereknek nem köszön.

2015. febr. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hugom csinálta mindig azt, mikor még picik voltak a gyerekei, hogy megálltak a bolt előtt, vagy az XY - ék háza előtt, és mielőtt bementek, leguggolt eléjük, és azt mondta, hogy: " Most bemegyünk a boltba, és okosan, szép hangosan köszönünk, hogy Csókolom! " Húgom nagyon anya típus, sugárzik belőle a szeretet, tehát ezt tényleg ilyen kedves, lágy hangon mondta a gyerkőcöknek.


Aztán mikor kijöttek, úgyszintén leguggolt hozzájuk, megölelte őket, és megdícsérte, megköszönte nekik, hogy ilyen okosan viselkedtek, és szépen köszöntek. Most már kamaszok mindketten, de nagyon udvariasak, és jól neveltek.

2015. febr. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!