Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szeretném leszoktatni kislányo...

Szeretném leszoktatni kislányomat a cumiról (szerencsére csak alváshoz szükséges), aki majd szeptemberben kezdi az ovit, hogyan csináljam?

Figyelt kérdés
Csak azzal tud elaludni és visszaaludni. Nálatok ez ilyen esetben hogyan ment. Nem tudom, hogyan fogom tudni enélkül főleg éjszaka visszaaltatni. Végigalussza egyébként az éjszakát, de néha azért felébred. Ugyanakkor szeretném ezt rövid időn belül megoldani.
2015. márc. 2. 13:49
 1/9 anonim ***** válasza:
24%
Vedd el és többet ne add neki oda. 2-3 nap aig nehéz lesz, de többé nem fogja keresni.
2015. márc. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%

Én megkértem, hogy adja ide a cumit este, és ha nem sír, akkor reggelre biztos hoz neki valamit a kedves és jóságos cumiboszi. :)

Lehet ez amolyan megvesztegetés, de bevált. 2 nap után már nem is kereste a cumit. Amúgy a cumiboszi egyszer egy Kindertojást, egyszer meg egy macis kulcstartót hozott neki. Utána meg nyoma sem volt a cuminak. :)

2,5 éves volt ekkor a lányom.

Nekem amúgy éjjel nem kelt fel a lányom, úgyhogy nem tudom hogyan tudnád visszaaltatni. Meg kell nyugtatni, és talán nektek is beválhat valami "mese" ezzel kapcsolatban.

2015. márc. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Már beszéltem Neki, hogy a Cumitündér fog jönni hamarosan és elviszi egy kisbabának a cumit, de élesben nem tudom, hogy menne.
2015. márc. 2. 14:24
 4/9 anonim ***** válasza:
Bírom ezt a 2-3 napot...mindenki ezt mondja, nekünk kemény 5 nap volt,nagyon nehezen sírva aludt el,és nagyon nehezen is aludt vissza.Annyit tudsz tenni,hogy mellette vagy megnyugtatod.
2015. márc. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
66%

Nálunk tényleg 2 nap volt. :)

Mi ebben a furcsa? Másnál lehet több, lehet nehezebb a szitu, de bele kell vágni, és menni fog. Ilyen korban még alakítható egy gyerek, hinni kell benne. A szülő sokszor jobban fél...

2015. márc. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez a cumi Tündér jó lehet. Engedd meg neki, h ő "küldje" el neki. Csomagoljátok be együtt, tegyétek este EGYÜTT a kilincsere, és "reggelre elviszi a tündér". Ha meg keresni fogja akkor lehet emlékezetetni, h odaadta. Így könnyebben elfogadja, h nincs.
2015. márc. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Kösz a lepontozást. Csak aztán ne csdálkozzatok hogy 5 évesen is ott lóg a cumi a gyerek szájába.
2015. márc. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Én senkit nem pontoztam le. Mindenki véleményét örömmel veszem.
2015. márc. 2. 14:57
 9/9 anonim ***** válasza:

Mi is már beszéltünk a Cumimanóról előre, de abban egyeztünk meg, hogy bár az oviba már nem viheti, de este alvásnál még lehet. Már hónapokkal előtte beszélgettünk erről, szépen el is fogadta, meg szerencsére az alvókákat lehetett vinni az oviba.

Mivel csak este kellett, egyfolytában elhagytuk őket, aztán az egyik este nem találtuk. Mindenütt kerestük, de nem volt meg. Nagy örömmel mondtuk a gyereknek, hogy a Cumimanó elvitte, biztosan egy kicsi babának szüksége volt rá. (Ekkor már 4 éves elmúlt.)Aggódott, hogy hogyan fog elaludni, de az alvósállatai ott voltak vele. Kb. 2 este emlegette még, hogy hiányzik neki, de meséltünk róla, meg vágyott egy vízipisztolyra, és emlékeztem, hogy a nyári ezerdarabos készletből dugtam el vésztartaléknak, és így azt kapta helyette a Cumimanótól.

2015. márc. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!