Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Megszereztem a CE jogosítványt...

Mopi Zoli kérdése:

Megszereztem a CE jogosítványt, Gki csak Szeptemberben lesz, és addig letehetem -e a Páv vizsgát? Vagy szükséges a Gki a Pávhoz? (mert a nyomtatványon ott szerepel, hogy "kezelői bizonyítvány" szám )

Figyelt kérdés
2010. júl. 18. 17:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Húsz éve kamionozom Páv kettőm van,de fogalmam sincs mi az a Gki.Pávot még e kategória nélül is csinálhatsz,mert az kell taxisnak,rendőrnek,mentősnek is.Te is segíts nekem:mi az a gki?
2010. júl. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Gki : Gépjárművezetői Képesítési Igazolvány. A hivatásos tehergépkocsi-vezetőknek 2009. szeptember 9-ét követően a közúti közlekedési szolgáltatói tevékenységük végzéséhez meg kell szerezniük a Gépjárművezetői Képesítési Igazolványt, amivel a biztonságos gépjárművezetéshez szükséges ismereteik és képességeik megszerzését igazolják. Ez azt is jelenti, hogy a nemzetközi vagy belföldi szolgáltatói igazolványt a GKI igazolvány váltja fel.
2010. júl. 18. 20:47
 3/4 anonim ***** válasza:

Én tavaly csináltam a PÁV2-t, igaz betegszállításhoz kellett, de semmi különlegeset nem kértek, és, hogy mihez kell, csak a beszélgetésen kérdezték meg feszültség oldás céljából:P

Közben utána néztem:


A jelentkezés feltételei előzetes és időszakos vizsgálatokra:


* Érvényes 2-es csoportú orvosi alkalmassági vélemény - a jogosítványban 102-es kóddal szerepel -, melyet háziorvos, foglalkozás-egészségügyi orvos adhat ki.

* A vizsgálati díj befizetését igazoló csekktőszelvény - a csekket a vizsgálatra szóló berendelővel együtt postázzuk ki, a vizsgálat díja PÁV kategóriánként 8.310 Ft.

* PÁV I. és II. kategóriákra való jelentkezés esetén két éves folyamatosan hatályos vezetői engedély.


Szóval megcsinálhatod most is.

2010. júl. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget ! :)
2010. júl. 19. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!