Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Példamutató gyereknevelés -...

Példamutató gyereknevelés - van, akinél nem működik? Mit csináltok olyankor?

Figyelt kérdés

Sok ismerősöm mondta és sok helyen olvastam, hogy a legcélszerűbb gyereknevelési mód a példamutatás. Én ezzel egyet is értettem, így is csináltuk/csináljuk.


Most azonban úgy tűnik, nem működik. Két dolog van, amire nem hajlandó a lányunk: fogmosás és köszönés. Hiába kérdezek bárkit, azt mondják hogy csináljuk úgy mint eddig, ha látja tőlünk akkor előbb-utóbb ő is fogja csinálni. De szerintem elég nagy tiszteletlenség (igen, egy kisgyerektől is) hogy köszönés nélkül lép be valahová, pláne ha nem köszön vissza amikor neki köszönnek (pl reggel az óvónő).


Mit javasoltok? Ti hogy oldjátok meg ezeket a dolgokat, ha a példamutatás már nem elég?


2015. márc. 6. 08:09
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja, a fogmosás pedig nyilván nem marad el, de akkora hiszti van minden nap belőle, hogy már a hideg futkos a hátamon ha rágondolok.
2015. márc. 6. 08:10
 2/3 anonim ***** válasza:

Mennyi idős?

Ennél nagyobb gondotok ne legyen, hogy sztrájkol kicsit a köszönésben meg a fogmosásban.

A köszönés lehet félénkség is, kisgyerekeknél elég gyakori.

2015. márc. 6. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
9%
Nem írtad mennyi idős? Az én kislányom sem köszön ( júniusba lesz 4 éves) idegeneknek, sem az oviban az óvónőknek... én emiatt sosem szidom le, mert tudom mennyire félénk, és nem tiszteletlenségből nem köszön, hanem mert borzasztóan zárkózott kislány! Tudom, és látom ,hogy sokan emiatt rosszallóan néznek rá - ránk, de soha nem bántom őt! Persze én is azt szeretném, ha köszönne, és mondom neki, ha pl. egy csoporttársát halljuk, hogy milyen ügyesen köszönt, és így illik, de sosem számon kérően.
2015. márc. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!