Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 6 éves kisifút hogyan lehetne...

6 éves kisifút hogyan lehetne itthon fejleszteni?

Figyelt kérdés

Most volt 6 éves, de nem viszem még iskolába szeptembertől, mert nagyon játékos, és nagyon nem tud figyelni: Nem szeret rajzolni, színezni, festeni, feladatlapokat sem szereti. Tudom hogy ezeket nem szabad erőltetni, de nem tudom nyugodtan nézni, hogy csak az angry birds figuráival szerepjátékozik, ami lövöldözésben merül ki. Ha leültetem olyan mellé ahol figyelni kell, akkor nagyon hamar elveszti a türelmét. Társasozni is ritkán szoktunk. Szót sem fogad mindig, általában mindent többször kell elmondani. Kezdek aggódni miatta, mert kicsit elvarázsolt, mi lesz így a suliban?

Hogyan tudnám fejleszteni?

TSMT-re járunk egyébként, mert elvittem egy iskolaérettségi felmérésre és ott ezt javasolták, mivel nem alakult ki nála megfelelően a jobb-bal agyfélteke dominancia.

Más hasonló korú kisfiúk mivel játszanak?


2015. márc. 8. 14:22
 1/3 A kérdező kommentje:
Azt még el kell mondanom, hogy sajnos nem is nagyon van időm sokat foglalkozni vele, mert most született meg a kistesója, most halt meg anyukám, aki hatalmas segítség volt nekem, így rámszakadt most minden. De szeretnék ezen változtatni és összeszedni magunkat...
2015. márc. 8. 14:23
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha másképp nem megy, én megpróbálnék egy nyugdíja tanító nénit keresni, aki fél órát foglalkozna vele naponta. Persze nehéz elvinni hozzá, vagy fél óráért esetleg ő nem vállalná a rendszeres lekötöttséget.

Van rengeteg foglalkoztató. Különösen Deákné B. Katalin írt tematikus füzeteket a Tudatos szülő sorozatban. Van olyan, amelyik minden napra ad egy-egy elvégzendő feladatot.

Nagyon jók a LÜK füzetek.

Kezdetben pár perces foglalkozás kell, majd növelni az időt 10 perc kitartó munkára. Készíthettek "órarendet": most számolunk, most rajzolunk, most tornázunk, most mesét hallgatunk, most hajtogatunk, gyurmázunk,találós kérdést fejtünk meg...mint az iskolában. Lehet jutalmazni kezdetben, majd már a büszkeség, matrica gyűjtése is elegendő.Ezekre neked is fel kell készülni, mi lesz a következő terület.

Nem az a fontos, hogy sokat dolgozzatok együtt, hanem hogy intenzív odafigyeléssel, és rendszeresen.

2015. márc. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ne haragudj segíteni nem tudok mert én is hasonló cipőben járok. Az én fiam is 6 éves, szeptemberbe már a 7 tölti de iskolába még nem megy, és mintha őt írtad volna le. Nem rajzol, nem színez, nem szereti a feladatfüzeteket (rengeteget vettem már)

Társasozni se szeret, max memori. De még a legozás is abban merül ki hogy én építsem össze ő meg szerepjátékozik a kész dolgokkal.

2 dolog érdekli a számok (felismerés, számolás egyszerűbb műveletek) és a formák. A formákat szívesen is rajzolja majd megszámolja a szögeit és az oldalait, csak épp a körnek képes 8 oldalt számolni. :)


Szóval csak azért írtam hogy úgymond nyugtasson hogy nem vagytok egyediek, illetve érdekelnek a válaszok.


Azt megkérdezhetem hogy mennyire öntörvényű a fiad?Gondolok itt arra hogy az oviba a feladatokat, közös mukákat csinálja-e, illetve TSMT-re jár-e? Mert pl az én fiamnak is kivan írva heti 2 TMSMT de idén még nem is volt konkrétan, egyszerűen nincs kedve menni, de a kognitívra se jár, egyedül a logopédiára hajlandó kimenni. Az óvónők közlik hogy nem akart menni, (azt mondják akármit csinálnak nem megy, nem tudom miben merül ez ki), én meg itthon hiába mondom neki hogy de menjen mert muszáj, meg ha megy akkor kap valamit nem hatja meg. :(

2015. márc. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!