Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudnám itthon fejleszte...

Hogyan tudnám itthon fejleszteni az angoltudásomat?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 14 éves vagyok és szeretnék kicsit jobban megtanulni angolul. Az iskolában ötös vagyok, de az nem sokat ér. Gondoltam arra, hogy angol dalszövegeket fordítok le magyarra, angol nyelvű sorozatokat nézek magyar felirattal. Milyen módszereket tudnátok még ajánlani?

2014. ápr. 12. 20:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Angol könyvek olvasása.
2014. ápr. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Regényolvasás, újságolvasás, sorozatnézés angol felirattal vagy anélkül. A magyar feliratot és fordítgatást el kéne hagyni mert inkább akkor fogod megérteni a nyelvet ha úgy önmagában elfogadod, mintsem folyton megakarod feleltetni valami magyar kifejezésnek.
2014. ápr. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is angol nyelv+angol felirattal gyakorolok, minden nap megnézek vmit. Van egy-két kedvenc filmem, amit már magyarul is sokszor láttam, ezeket csak angolul nézem, mindenféle felirat nélkül és próbálok minél több szót kihallani, van hogy mondom is magamban a kiejtés miatt, többször lejátszom, visszatekerem, van hogy teszek veszek közben és csak fél füllel figyelek rá.


Nekem nagyon bevált.


Emellett azért szótárazgatok is, van egy felsőfokú nyelvvizsga szóbeli részére felkészítő könyvem (Exam -Fright KIller-50 advanced topics)jelenleg ebből szótárazok+tanulok + nyelvtant is ismételgetem közben, mert a fősulin az abszolút "visszafejlődött" :S

Az '5percangol' hírlevelet is kapom minden nap email-ben, ha érdekesebb a téma, akkor abba is belemélyedek, amikor időm engedi (ingyenes).

2014. ápr. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen az otleteket:)
2014. ápr. 12. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!