Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti mennyire lennétek idegesek...

Ti mennyire lennétek idegesek a helyemben?

Figyelt kérdés
Van 2 lányom, 3 és 1,5 évesek. Értelmesek, szeretem őket nagyon. De itthon kikészítenek. Rohangálnak a lakásban, meg vannak őrülve. Egyik pillanatban legjobb barátnők máskor de másik pillanatban már gyilkolják egymást. Én folyamatosan el vagyok maradva a háztartással ők pedig vagy a fent leírtakat csinálják vagy pedig nyűglődnek egész nap mert egyikükkel sem tudok érdemben a saját szintjén külön-külön foglalkozni. Néha elszakad a cérna és egyiket másikat beküldöm hátra a szobájukba büntibe, de az is előfordul hogy a fenekükre csapok ha már nagyon ön és közveszélyesek. Nem vagyok ideges tőlük egész nap félre ne értsetek a kérdés inkább arra irányul normális-e ez a helyzet "ezt dobta a gép" vagy én csinálok valamit nagyon rosszul?
2015. márc. 9. 14:01
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom normális-e, de nálunk is ez van. Nekem két lányom van, már nagyobbak, (5,5 és 8 évesek)de kb fél éve hogy eljátszanak néha nyugisabban. Biztos nem zavar ez minden szülőt, van aki lazábban fogja fel, de én alapvetően parás vagyok.

Ráadásul szeretem e csendet. Ha egész nap rohangálás meg kiabálás van, még ha józan ésszel tudom hogy ez többé-kevésbé normális, az én agyam is elszáll. Néha alig várom hogy aludjanak.

2015. márc. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nálunk 100%ig ugyanez a helyzet, akkor jobb ha valamelyiket elviszi mama ,papa,és akkor hiányoznak egymásnak akkor egy ideig nagyon jól kijönnek egymással,de aztán kezdődik előröl az egész, nekem egy fiam (5éves) és egy lányom (3éves) van.
2015. márc. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Második vagyok, amit első írt arról jutott eszembe,hogy tényleg nem minden szülő egyforma mert barátnőmet mondjuk ez egyáltalán nem zavarja, ha hangoskodnak kiabálnak,futkároznak, rájuk sem szól, sokszor van,hogy nem értem mit mond annyira hangosak többször vissza kell kérdeznem, mert nem hallom,de rájuk sem szól...én viszont ezt nem tudom elviselni, zavar ha kiabálnak, sokszor ahogy hallom,hogy oviban is milyen ricsaj van...
2015. márc. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem 3 lányom van, 5, 3, és másfél évesek. A kisebbek nálunk is pont úgy viselkednek egymással, ahogy a te lányaid. Viszont vigasztalásul mondom, hogy a középső, és a legidősebb már nagyon szépen játszik együtt. Szerintem ez inkább korosztályos probléma. A nagyobbaknál akkor változott meg a kapcsolat, amikor a középső is óvodába ment. Azóta nagylányosabban kezelik a helyzeteket. Nem mondom, hogy nincs vita, de nem verekszenek, ha ketten vannak, akkor betartják a szabályokat. Viszont ha a középső a legkisebbel van, akkor elszabadul a pokol. :)
2015. márc. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem 2 évesem van és ugyanezt csinálja egyedül is ha nem viszem le napi 2-szer a parkba, hogy kitombolja magát.

Te hányszor viszed le őket sétálni meg mennyi időre?

Lehet segítene, ha többet lennének kint.

2015. márc. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Bocsi, most vihogok így magamban, teljesen el tudom képzelni a helyzeteteket, mert időnként az én lányom egymagában műveli ugyanezt és a két macska betársul mellé, hogy égnek áll a hajam. Ma reggel pl. indultunk dokihoz, amúgy is késésben, mire a nagyobbik macska kiszökött, és akkor fossak azon, hogy a gyerekem bent maradjon a lakásban, míg én a lépcsőházban hajkurászom a macskát, az meg direkt szalad, mert jó poén, csak úgy zengett tőlem a lépcsőház... és akkor beteszem a macskát, gyereket ki, bezárom az ajtót, erre megszólal a lányom, hogy a kisebbik is kiszökött... (ráadásul viccelt!):D Most már nevetek rajta, de reggel agyvérzés kerülgetett :D
2015. márc. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálam egy 5,5 és egy 2,5 éves leányzó van, a helyzet dettó ugyanez. Sokszor annyira jólesne egy kis csend. Néha tünemények együtt, máskor azon össze tudnak ugrani, hogy kinek töltök előbb inni. Én még bízom benne, hogy egyszer kinövik.
2015. márc. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nekem fiaim vannak, 5 és 3 évesek és dettó ugyanilyenek, ha kint vagyunk a játszótéren fél napig és utána bejövünk a lakásba azonnal kezdődik a dili, marakodnak, trappolnak a lakásban, veszekednek, sikítoznak, panaszkodnak, árulkodnak stb stb... Estére már hulla vagyok, az agyam meg képlékeny lesz... Szóval most megnyugodva olvasom, hogy nem csak nálam ilyen katasztrófa a helyzet... :P
2015. márc. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!