Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 1,5 éves lassan 2 hete nem...

1,5 éves lassan 2 hete nem eszik. Mitől lehet? Valami ötlet, csodaszer, vagy bármi, ami meghozza az étvágyát?

Figyelt kérdés
2015. márc. 9. 20:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés, hány kiló, és mit jelent, hogy nem eszik?


Àltalában teljesen normális, hogy a gyerekek(ahogy felnöttek is), vissza vesznek az étkezésben. Nekem mindkét lányomnál vannak idöszakok, amikor alig esznek, ez azt jelenti, hogy reggeli kakaó, majd csak ebédet eszik, de ott is csak turkálja, majd délután gyümölcs este meg egy szelet sajt max. Ès ezt képesek hetekig csinálni, néha többet néha még ennyit sem. Majd aztán jön amikor meg dugik eszik magukat. Mivel normál súlyuak, teljesen átlagosak, így nem aggodom, a fontos, hogy minden étkezésre egy kicsit egyen, és soka igyon.

2015. márc. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Tedd ki elé falatokban a dohányzóasztalra, amit felér állva is. Olyat adj, amit kézzel tud megfogni magának. Negyedelt főttojás, sonkacsíkok, zöldségekkel, kiflikarikákkal, vagy bármi, ami jó falatkákban főtt ételből is.


Amúgy miket eszik, mi az, amit nem eszik meg?

2015. márc. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

17 hónapos, 9 kiló.

2 hete szinte semmit nem eszik meg, csak a levest. Reggelire ha 2-3 falatot eszik, akkor már örülök. Délelőtt semmit nem fogad el, max 1 joghurt. Ebédre leves, utána semmi. Uzsonnára 1/4 alma vagy banán, ma 2 eper. Vacsi szintén mint reggeli, pár falatka. Ez egyik napról a másikra kezdődött. Csinálta ezt már párszor, akkor volt oka, de most semmi.

Vizeletvizsgálaton túl vagyunk, az negatív, holnap viszem vérvételre.

Megőrülök ettől a helyzettől.

Van elől keksz ,amit szeret, nem kéri, almakockák, rá sem néz. Vidám, kiegyensúlyozott kislány.

2015. márc. 9. 20:27
 4/7 anonim ***** válasza:

Elsö vagyok.


Szerintem ez amennyiség nem tul kevés azért. Nekem a lányaimnak sokszor volt hetekig ennyi étkezése. Habár 9 kg nem túl sok, de még benne van a normális súlyban. Arra figyelj, hogy ne fogyjon, és elég folyadékot igyon.

Csodaszer nincsen, ha ennek valami oka van, akkor a vérvétel kifogja deríteni.

2015. márc. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az enyém is csak eszeget. Vannak jobb és rosszabb időszakok. 2-3hét finnyázás után, 1-2hétig mindent megeszik. Ő is elég soványka, de a véreredménye tökéletes. Próbálok nem stresszelni rajta, de elég nehéz.

kúraszerűen szoktam neki probiotikumot adni, ez átmenetileg neghozza az étvágyát, de csak addig hat amíg szedi. És csak a normaflore ilyen. Azt mondják ez nem olyan jó, mint a többi, de étvágyat pl nekünk ez csinál.

2015. márc. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
sztem elegge gyerekfuggo, amugy nem tunik olyan kevesnek a leirt mennyiseg. inkabb cukrosnak. az en 4 eves gyerekem ha tehetne nem enne semmit. korog a gyomra es mikor megkerdezzuk ehes e, akkor nem. alg eszik. oszt megis van. lehet hogy inkabb mi (szulok) vagyunk hozzaszokva a mennyisegekekhez (amire valojaban nincs is szuksegunk).
2015. márc. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Amikor nem beteg, akkor Ő ennél sokkal többet eszik.

Probiotikumot minden nap kap orvosi utasításra, 1/2 adagot.

A doktornő vashiányra gyanakszik.

2015. márc. 10. 11:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!