Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 év korkülönbség lesz a...

2 év korkülönbség lesz a gyermekeim között. Tudnátok tanácsokat adni, hogyan készítsem fel a fiamat a testvére érkezésére? Minden ötlet, tanács érdekel.

Figyelt kérdés

Kicsit félek a testvér érkezésétől, mert nem tudom, hogyan fog viszonyulni a tesóhoz a fiam.

Szoktam neki mutatni, hogy a hasamban van a tesója, meg is puszilja, de kétlem, hogy értené, mert az apukája hasát is megpuszilja és mondja, hogy 'baba'.

Beszereztünk egy játékbabát is, akit szoktunk altatni, simogatni, mondja h szereti és meg is öleli. Viszont amikor úgy csinálom, mintha szoptatnám, elkezd ordítani, és kéri, hogy tegyem le a babát. 2,5 hónapja hagytuk abba a szoptatást, nem sírt, szinte magától hagyta abba. Most 18 hónapos, még van 5 hónapom a szülésig.

Minden tapasztalat, ötlet érdekel. Etetéssel, altatással, fürdetéssel, játékkal stb


2015. febr. 6. 13:57
 1/4 anonim ***** válasza:

ismerősékné annyit láttam, hogy beszétek arró is, hogy ez nem csak öröm, rengeteg teendő van vele, anya nem mindig fog ráérni, tanították türelemre, hogy tudjon várni, valamint amikor hazajött a baba, adtak neki (a nagyobbnak)ajándékot, hogy ezt a baba hozta neked, és vele is csináltak valamit, hogy ez a babáé lesz.(a játék nagyon lekötötte így nyugodtan el tudták rendezni a jövevényt otthon)

valamint vitték kisbabás családhoz, megmutatták, hogy simogatni kell, felvehette, a kisbaba mosoygott rá, megszerette

2015. febr. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
*bocsi l billentyűm nemigen jó
2015. febr. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nalunk is pont ket ev lesz. Mi probaljuk neki mondani, hogu jon a hugi, de sokat nem foglalkozik vele. Nekem meg pici a pocakom, de tervezem, ha nagyobb lesz es lehet majd erezni a mozgast, odateszem a kis kezet, stb.

Nekunk lanyunk van, es nagyon szeret babazni, de az miatt izgulok, hogy esetleg mennyire lesz feltekeny. A multkor az olemben volt egy ismeros kislany, aki 5 honapos es nagyon figyelt. Mikor masodszorra is az olembe kerult egybol odajott es nem ment el mellolem. Szerencsere a babat sem akarta kiturni. O is most 18 honapos amugy. Meg az is benne van a pakliban, hogy pont szulinapjara fogja kapni a kishugit.

A gyakorlati dolgokon, mint etetes, furdetes, pelenkazas stb, meg inkabb nem agyalok. Vhogy lesz, ugyis helyzet, meg csalad, meg szokasfuggo.

De azert izgulok nagyon. Egy pici, meg egy kicsi...hat nem lesz konnyu. :)

2015. febr. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem 3 gyerekem van másfél-másfél év a korkülönbség. Azt tapasztaltam, hogy ebben a korban még nem igazán értik miről van szó. Nálunk ahogy nőtt a pocakom kifejezetten idegenkedni kezdtek tőle ebben a korban. Amikor a harmadik babát vártam a legidősebb 3 éves volt. Akkor ő már értette, várta, odabújt a hasamhoz, nevetett, ha a kicsi megrúgta. A középső viszont teljesen elzárkózott (a legidősebb is pont ezt csinálta, amikor a középsőt vártuk).

Sokat kell szerintem beszélni, esetleg beszélgetni róla, és ha alkalom adódik, akkor más babás barátokat, rokonokat meglátogatni, hogy körvonalazódjon milyen is egy kisbaba, mert a saját szemükben még ők is babák.

Nálunk is hozott ajándékot mindig az újszülött hugi, és ez mindig bevált.

2015. febr. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!