Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az ovinkban találtak 3 rüh...

Az ovinkban találtak 3 rüh fertőzéses gyereket és mindenkinek haza adták az ágyneműjét, hogy mosva vasalva kérik vissza. Volt már valaki ovijában/iskolájában ilyen fertőzés?

Figyelt kérdés

2015. márc. 12. 11:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Sajnos volt, és nagyon nehéz töle szabadulni ha elkapja valaki.
2015. márc. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Az iskolában volt...Ott annak a családnak az összes tagja rühes volt, kb. 10-en, de a kedves szülők így is küldték a gyerekeiket iskolába:S

Szerencsére a védőnő észrevette...

2015. márc. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Mindent főzz ki 90 fokon, ami csak érintkezett az ovival. ebben benne vannak a te ruháid is, gyerek minden ruhája ami az elmúlt napokban rajta volt.

Nem az oviban találkoztam ezzel, de durva fertőzés és nagyon nehéz megszabadulni tőle. Ha megteheted ne is menjen a gyerek addig oviba, amíg fenáll a fertőzés. Igazából az egész ovit fertőtleníteni kellene.

2015. márc. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Így van, ahogy a hármas írja, plusz ne feledkezz meg az ovis zsákról sem, meg ami még ott van az oviban.


Én is dolgoztam olyan intézményben, ahol rühjárvány volt, és MINDENT le kellett fertőtleníteni, értsd: még a falon a lambériákat is le kellett mosni, minden tárgyat, minden ruhát, a paplanokat is ki kellett mosni! Valóban így lehet megszabadulni a fertőzéstől, aki már elkapta, azt pedig kezelni kell. Kb. egy hétig folyt a takarítás és fertőtlenítés, minden dolgozó egyesült erővel súrolt, sikált, az irodisták is, és aki hazament, annak otthon azonnal be kellett dobnia a ruháig a mosásba + fürdés, hajmosás, cipőtisztítás!

Figyeld a gyereked, nem pöttyösödik-e, nem mindenki kapja el. Nálunk pl. az intézmény fele elkapta, de én pont nem. :)

2015. márc. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Sziasztok,


én még szerencsére nem találkoztam ezzel, de lenne egy kérdésem.

Mi van azokkal a ruházati dolgokkal (jellemzően a textíliák 90%-a), amit NEM lehet 90 fokon mosni (vagy akár 60 fokon sem?)

Gondolok itt pl. valamilyen műszállal is kevert pamuféleségre vagy az ovisom olyan pólójára, amin nyomott minta van vagy a polár pulóverre vagy a sízsekire, cipőkre stb.?


Azt mivel kellene kezelni? Ezek általában színes anyagok, szóval a domestosba áztatás sem jön be...


Persze, 90 fokon a vásznat ki lehet mosni, de pl. nálunk ikeás (GUMIS!) lepedőt kérnek, amit ráhúznak a feltetőre, ez is míx. 40 fokot bír, ha jól emlékszem- 90 fokon a ruháink többségét gyakorlatilag tönkrevágnám, összemenne, szétégne a gumizás stb.


Mi lehet erre vajon a megoldás?

Köszi

2015. márc. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Több bírja a 90 fokot, mint gondolnád. Semmink nem ment tönkre. Lehet lesz némi fakulás kényes cuccokon, de inkább, mint a rüh. Bár nálunk már egy évtizede volt, azóta lehet kitaláltak mosásra is valami vegyszert. fürdésre van...ennek utána kell járni.
2015. márc. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Amit nem lehet vasalni, azt zacskóba lehet rakni lezárni egy hét múlva használható.
2015. márc. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem fontos 90 fokon mosni. A sanytolnak van fertőtlenítő mosószeradaléka. Lehet kapni Dm-ben és nagyobb áruházakban.
2015. márc. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Kedves Kèrdező! Saját tapasztalatomat tudom megosztani veled. Anno mèg kollègista koromban kaptam el a rühessèget, de nem csan èn, hanem az egèsz kollègium, haza sem jöhettünk, karantènban voltunk. Ettől függetlenül a szüleim is elkapták itthon, gondolom a ruhákròl. Annyit mondok, ha mègis elkapjátok, nem kell megijjedni, nagyon kellemetlen, meg ugye viszket mint az őrült de van egy 1000-1500 ft-os kence amitől 100%ra elmùlik pár nap alatt.
2015. márc. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Annyit szeretnèk mèg, hogy kèzfejen ès hajlatokban jön ki először, ott kezd viszketni, pöttyösödni. Ezt a bőrgyògyász mondta. Utolsò voltam.
2015. márc. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!