Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kerülhetnék közelebb a...

Hogyan kerülhetnék közelebb a lányomhoz? Nagyon apás, pár óra után sír az apja után, nem akar velem lenni.

Figyelt kérdés
2 lányunk van. A nagyobb imád, rengeteget bujcizunk, vele semmi gond. A kicsi viszont oda se jön hozzám, csak ha kifejezetten kérem. Nagyon jó, hogy ennyire szereti az apját, tényleg örülök neki, csak rosszul esik, hogy engem nem. Ez mindig is így volt, baba korától kezdve. Most 4 éves. Nem tudom mit csinálok rosszul, egyformán viselkedek a két gyerekkel... Ha éjjel felébred, nem közénk bújik az ágyba, hanem az apjához a másik oldalra. Ha éhes, szomjas vagy bármi baja van, az apjához fordul, hozzám nagyon ritkán, csak ha senki más nincs. Ha elmegy az apja itthonról, 5 percenként kérdezi meg, hogy mikor jön. Utánam még sose érdeklődött. Ha én megyek érte az oviba, csalódott. Amúgy a párommal nagyon jó a kapcsolatunk, szerintem nagyon kevés ilyen pár van mint mi, ritkán veszekszünk és imádjuk egymást. Ő azt mondja semmi gond nincs és csak én képzelem ezt. Pedig ez nem hit kérdése, csak tények. Ma például a nagyobbikkal kimentem a kertbe hintázni, kérdeztem, hogy akar e jönni ő is. Akart, de csak akkor ha apa is jön. Mondtam, hogy ő most nem ér rá, nem tud kijönni, de nagyon jó lesz nekünk hármasban is. Erre azt mondta, hogy akkor inkább nem szeretne jönni, leült a konyhaszékre és ott ült amíg be nem jöttünk. Az altatás meg egy külön vicc, velem semmiképp nem hajlandó még lefeküdni se, addig sír, hogy feladom. Viszont az apjával, a nagyikkal simán elalszik szó nélkül. Szóval ez az egész egy katasztrófa, és nem hinném, hogy csak én látom így. Mit csinálok rosszul, hogy utál a gyerekem? Mit tegyek? Olyan mintha nem is az anyja lennék, hanem valami idegen gyerek akire vigyázok amíg nincs itt az apukája...
2015. márc. 13. 21:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez még változhat.


Viszont vigyázz azzal, hogy ugyanúgy neveled őket. Két gyerek, két személyiség. Ami az egyiknek megfelelő, a másiknak nem biztos.

2015. márc. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nyugi, szeret Téged. Csak eltérő személyiségek a gyerekeid. De nagyon megértelek, nekem egy fiam és egy lányom van. A fiam hamarabb mondta, hogy vontatmány, mint azt, hogy anya. Sírt mindenki után, engem kivéve. Ezt ne csak az apjára értsd, a postás, a védőnő, mindenki után, aki elment, ha én elmentem, le se ...ta. Mára 3,5 évesen meg csak anya csinálhat meg körülötte ezer dolgot, csomó mindent enm enged másnak. A lányom szintén apás, engem is apának hív... Másfél éves. Apa után ordít, apa gyere, apától kérem, apa, apa. Nála már nem akadok fenn, mert vagy változik, vagy nem, akkor sem tudok mit csinálni. Tudom, hogy szeret, mindent megadok Neki, amit ésszerű keretek között lehet, de benne van a pakliban, hogy ilyen marad. És nyilván az ember lányának ez rosszul esik, de többet nem tudsz tenni.
2015. márc. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kicsit elfacsarodott a szívem, ahogy olvastam a soraidat, érződik belőlük a fájdalom, amit átélsz. Pedig szerintem ezt a dolgot lehetne máshogy is nézni, pláne, hogy a nagyobbik lányod meg imád. (Tényleg, ő hány éves?) A kicsi viselkedése számomra egyetlenegy dolgot üzen: hogy szuper apuja van. Ezért adj hálát a sorsodnak, szerintem ez elég ritka. Az pedig, hogy te úgy érzed, ugyanúgy viselkedsz mindkettővel, az csak a te olvasatod. Vannak nagyon érzékeny gyerekek, és a kisebbik radarja lehet, hogy épp csak annyit jelez, te előbb voltál a nővéréjé, mint az övé, ezért húz inkább apához. De lehet ezer más magyarázata is. Ahelyett, hogy szomorkodsz, inkább örülj nagyon, hogy ilyen klassz család vagytok, és szeresd nagyon a kicsit akkor is, ha néha megbánt a viselkedésével. Az is lehet ám, hogy sosem múlik el ez az erős kötődés, de attól még téged is szeret! Ugyanakkor egyik napról a másikra meg is változhat.

Nem gondolom, hogy rosszul csinálod, azt meg főleg nem, hogy utálna. Csak apát valamiért még nálad is jobban szereti.

2015. márc. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Jókat írtak a többiek, egyetértek, tuti hozzád is kötődik.

Viszont ez hogy győzködünk sztem neked nem elég, lehet nekem se lenne az.

Én beszélnék az ovipszichológussal. Ő tud segíteni, 'felméqheti' a gyereket, hogy van-e alapja a félelmednek.

Nekem eszembe jutott a fordított tesóféltékenység is, hogy azt hiszi, hogy a nagyobbat jobban szereted, így dacol ellened.

Ha 1anya vmit érez, ott biztos van is vmi, és ha ennyire fáj, nyugtalanít, akkor utána kell járni.

2015. márc. 15. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!