Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A gyerekemet elrontja az...

A gyerekemet elrontja az ovoda. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
4 eves, lassan masfel eve jar ovodaba. Kezd felhaboritani a neveletlensege(meg volt nevelve, foglalkoztam vele, tudta mit szabad, mit illik, s mit nem). Nem mos kezet pisiles utan, nem huzza le a wc-t nagydolog utan sem, a kezet az asztalteritobe toroli, beledugja a kezet az etelbe es matat benne... ilyesmi... Nem volt gond ezzel eddig, de egyre nagyobb hulyesegeket csinal. Hiaba mondom neki, hogy milyen dolog benne hagyni a kakit a wc-be, a kovetkezo alkalommal is ugy talalom... Hogy neveljem vissza? Sajnos sok a neveletlen gyerek akik otthonrol hozzak az ovodaba azt amit nem tanitottak meg nekik... s sajnos nem ok tanulnak az ugyesektol, hanem az ugyesek butulnak...

#neveletlenseg
2015. márc. 18. 19:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
10%
Ne menyjen óvodába, vagy ha tenyleg muszáj másik oviba is mehet. Neveld vissza olyan módon ami neked a legjobb.
2015. márc. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez így van, ha közösségbe kerül a gyerek. Én is hüledeztem, sok dologtól köpni-nyelni nem tudtam. Neked most az a dolgod, hogy tudatosítsd benne a dolgokat helyesen, hogy ne a csordaszellem után menjen, hanem a ti általatok tanított dolgokat kövesse. Ha szép szóval, magyarázattal nem megy, büntesd meg. Nálunk ennyi idősen bevált még a sarokba állítás annyi percre, ahány éves. Én a hat évesemet már megvonással büntetem, pl. nem számítógépezheti le az aznapi fél óráját, ha valami nagy hülyeséget csinál.
2015. márc. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%
Nem az a megoldás, hogy nem járatod oviba. Sajnos ez bekövetkezik, ha közösségbe kerül a gyerek, neked viszont az a dolgod, hogy megneveld. Az, hogy rászólsz, hogy a kakinak nem ott a helye, nem elég, ha ez többször is előfordul, bizony büntetni kell.
2015. márc. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Komoly gondjaim voltak a takonyevessel is... nem tudom hogy ezt is az ovodabol tanulta-e, de megtalaltam ra a leheto legjobb megoldast... se buntetessel nem ment, se szep szoval magyarazassal sem, sem ha rakiabaltam... Elkaptam egyszer enni, vettem a zsebkendot, kifujattam vele az orrat, szinten a ferjemet is egy masik zsebkendobe, en is kifujtam az orrom, es egy tanyerra ratettem a harom teli zsebkendot, hogy mostmar ez lesz a napi kajaadagja... A gyerek kopni-nyelni nem tudott, teljesen ledobbent, mondtam neki, hogy latom mennyire szereti enni, ugyhogy azt adom neki ha szereti... no... azota egyszer sem tette a szajaba... Valami ilyesmi kisse ironikus, drasztikus megoldasra lenne szuksegem... Buntetest leuli, de semmi sem valtozik... Mikor szepen elmagyarazom neki milyen csunya s bacilusos dolgokat csinal azt mondja erti, tobbe nem teszi... 20 perc mulva mossa a kezet a levesbe.. Ha aztan kiakad az agyam, rakiabalok, tartok neki hegyibeszedet hangosan, nez ram mintha hulye lennek.... Ovitol nem szeretnem meguvonni, aztan baj lenne az iskolaval...

Nagyon felmergelt most megint... ma egymast kovettek a hulyesegek...

2015. márc. 18. 20:01
 5/15 anonim ***** válasza:
Megkérdezted már tőle, hogy miért csinálja?
2015. márc. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Az utobbi idoben barmit kerdezek tole a valasza "neeemtudooom"...

Sokszor azert csinalja mert elvezi (szereti a nyalaval megmosni az asztalt....-erre a reakciom hogy veszem a tut es a cernat hogy bevarrom a szajat, ezt kezdi elhagyni...) de van hogy azert tesz dolgokat mert elfelejti... elbambul... a takonyeves mindket esetben megtortent... az hogy nem mos kezet s nem huzza le a wc-t pedig lustasag miatt van szerintem... siet vissza a dolgara... de sajnos nem tudom mindig kovetni... ki tudja ma is mikor volt a wc-n, keson vettem eszre... hivtam, megmutattam neki, elmondtam a hegyibeszelem, s akkor gyorsan indult kezetmosni is... akkor borult ki a bili nalam...

2015. márc. 18. 20:34
 7/15 anonim ***** válasza:
87%

hát te sem vagy 100as az tuti.

4 éves, könyörgöm!!! azzal ijesztgeted, hogy összevarrod a száját??? taknyos zsepit teszel a tányérra? fujj banyek, ez nekem annyira undorító...

nem az óvoda rontja el, hanem a gyereked ilyen. sok gyerek eszi a taknyát meg belenyomja a kezét a levesbe, elfelejt kezet mosni. ez azért van, mert 4 éves kor körül elválik a munka és a játék, eddig összemosódott, játékból mosott kezet, mert buli volt pacsázni, most már munkának gondolja, ezért kezdenek ilyenkor elfelejteni dolgokat. és bizony, most kell majd megtanítani neki...


a kakira meg azt tudom írni, hogy talán le is kéne ellenőrizni, hogy rendesen kitörölte a fenekét, akkor meg figyelmeztesd rá, hogy ne felejtse el lehúzni...

2015. márc. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Kettes vagyok! Úgy látszik, borzasztó makacs kiskölyökkel áldott meg a sors:) Hát, nézd, nem lehet, hogy ezzel igyekszik felhívni magára a figyelmedet? Mennyi időt töltesz vele, ami csak az ő ideje? Olvastam a zsepis részt, szerintem nem taszítottad vele lelki nyomorba, ahogy azt kb. az egyik válaszoló írta...Ha nálunk a kisfiam nagyon malacul viselkedik az asztalnál, elküldjük. Hidd el, éhen halni nem fog pár alkalomtól, de ha párszor éhes marad, jobban megbecsüli majd magát. A wc-re kísérd el, én is azt tettem. Kitartás!

2015. márc. 19. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
79%

Ne haragudj, de ettől a szövegtől rosszul vagyok, hogy elrontja az óvoda... Onnantól fogva, hogy nem te vagy vele 24 órában, éri mindenféle hatás, ami nem mindig pont olyan, amit te helyesnek látsz, és ilyenkor az a dolgod, hogy ezeket megmagyarázd és ellensúlyozd. Ha ezt ennyire nem bírod elviselni, tartsd a szoknyád mellett 30 éves koráig, és akkor semmi más nem fog ráragadni, csak amit te mutatsz neki.

Az ennyi idősek nagyjából 90 százalékát figyelmeztetni kell, hogy húzza le a wc-t maga után, és mosson is kezet, ez nem neveletlenség kérdése. Igen, el kell mondani százszor is, és előbb-utóbb majd megjegyzi. A takonyevés is előjön mindenkinél, el kell magyarázni, hogy ne csinálja, de nem olyan idegbeteg módon, hogy elé tesszük a saját koszos zsepinket, hogy jut egyáltalán ilyen eszedbe?? Megáll az eszem, komolyan mondom, tényleg büszke lehetsz magadra.

2015. márc. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

én óvónőként egyrészt egyetértek az előző válaszolóval.ott,ahol 25-30 gyerek van egy csoportban,tényleg mindenféle hatás éri őt-őket.egyrészt,ahogy nő,nyilik a világ,mindent ki akar-és ki is fog próbálni.tudja,h undoritó a ...evés,de esetleg látja mástól,utánozza.ez nem a te gyerkőcöd egyedi esete-az én fiam is ezt csinálja,7évesen.valóban tudatositani kell benne,hogy ez gusztustalan,én szoktam mondani,hogy most gyorsan moss kezet-mert felfordul a gyomrom.minél többet szajkózod,annál jobban fogja csinálni.valahol a középutat kellene megtalálni.másrészt nő,egyre jobban kezd "zsiványkodni"-ez is a korral jár.látnál egy tiszta nagycsoportot-év vége felé... a hajunkat tépjük néha.nem az ovi rontja el,egyszerűen más most,amikor 25társsal van együtt,mint amikor csak te figyelnél rá.nem hiszem,hogy csak "butul"-és semmi nem ragad rá a koszon kivül.egyébként pedig az is lehet,hogy az oviban lehúzza a wc-t kezet mos..stb ,otthon pedig már elengedi magát.az egész napi feszültség anyára szokott zúdulni délután.

én adnék neki időt,neked pedig józan ésszel való gondolkodást,és rengeteg türelmet,kitartást

2015. márc. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!