Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A gyerekemet elrontja az...

A gyerekemet elrontja az ovoda. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
4 eves, lassan masfel eve jar ovodaba. Kezd felhaboritani a neveletlensege(meg volt nevelve, foglalkoztam vele, tudta mit szabad, mit illik, s mit nem). Nem mos kezet pisiles utan, nem huzza le a wc-t nagydolog utan sem, a kezet az asztalteritobe toroli, beledugja a kezet az etelbe es matat benne... ilyesmi... Nem volt gond ezzel eddig, de egyre nagyobb hulyesegeket csinal. Hiaba mondom neki, hogy milyen dolog benne hagyni a kakit a wc-be, a kovetkezo alkalommal is ugy talalom... Hogy neveljem vissza? Sajnos sok a neveletlen gyerek akik otthonrol hozzak az ovodaba azt amit nem tanitottak meg nekik... s sajnos nem ok tanulnak az ugyesektol, hanem az ugyesek butulnak...

#neveletlenseg
2015. márc. 18. 19:26
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
23%

Nekem kifejezetten tetszenek a probléma megoldó trükkjeid... én is hasonló "hülyeségeket" találok néha ki, hogy megértessek 1-2 dolgot a 2 éves gyerekemmel. :D

Én rákérdeznék az óvodában, hogy mégis miket engednek meg a gyerekeknek, mert ezek szerint ott nem is szólnak rájuk ha tapiznak a levesben vagy eszik a taknyukat, esetleg nyálazzák az asztalt...

Légy türelemmel, biztos változni fog a helyzet, csak nevelgesd így tovább.

2015. márc. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Belatom, hogy a modszereim kicsit furcsak. Mi egy eleg furcsa csalad vagyunk... amolyan Adams family :)) Nem terrorizalom a gyerekem, soha nem is alaztam meg, ezek a trukkok amolyan forditott pszihologiakent mukodnek. A gyermekemnek megvan a kello humorerzeke, es nem szenvedett semmilyen lelki serulest. Persze vannak olyan tipusu gyerekek akikkel ha ezt megteszed, depresszioba esik. O csodalkozik, es aztan belatja hogy mit is csinal valojaban... Igazabol az is ratesz egy lapattal, hogy almodozo, elbambul neha... Az ovodaban az ovonok kinlodnak 25 gyerekkel, a dadusok mindig a kiscsoportnal vannak(sajnos vannak cumisuveges, tejet ivo gyerekek is a kiscsoportban...) nehez nekik egyszerre ennyi gyerekkel. Van nehany nagyon furcsa gyerek... Orjongenek, kopkodnek, csapkodnak... az ovonok figyelmenek 75%-a erre a 3-4 gyerekre iranyul, hogy nehogy kart tegyenek magukban, egymasban... Nagyjabol fel voltam keszulve arra, hogy hogyha kozossegbe kerul hazahoz majd sok furcsasagot, de mikor latom, hogy honapok telnek el es semmi valtozas...

Anyum ugy nevelt, hogy az etel az szent, es nem szabad fuuujjongani ra, vagy azt mondani, hogy undorito, gusztustalan... Ha nem tetszik, megkoszonom, s nem kerem... Megtanitottam ezt en is a gyermekemnek... Aztan jon haza, es a leheto legkenyesebb hangnemben elkezdett fuuujjongani, es azt mondta, hogy az az etel gusztustalan(spenot). Jott a zsepi, s mondtam, hogy egyen mast akkor, az nagyon gusztusos. Es akkor rajott, hogy mit jelen az, hogy gusztustalan. Nem tetszett neki a spenot, megkertem, hogy mondja azt, hogy koszoni, de nem keri, fuujjongas nelkul... Nem eroltettem, hogy egyen belole, megkertem, hogy kostolja meg, ha nem finom, hagyja ott. Vegul repetat kert :-p. Szoval lehet furcsak a modszereim, de hatasosak... de sokszor mar nem jut semmi az eszembe mit tehetnek, hogy legyen figyelmesebb...

Nem egyszer ha bementem az ovodaba a wc-re, televolt mindharom wc........ Tehat biztos nem o az egyetlen aki ugy hagyja... de mit tegyek erte, hogy o ne hagyja ugy...? Befolyasolhato erosen. Szeretnem ha minel onallobb lenne, de het eves koraig nem lesz amugy sem donteskepes, most csak aszerint dont, hogy ki hogyan allitja be neki a dolgokat...

2015. márc. 19. 16:11
 13/15 anonim ***** válasza:

az oviban tanul nyelveket, jár usziba, tornázik, van kézmüves zene foglalkozás...

és ami a legfontosabb szocializálodik pont az a lényeg hogy ne legyen a te cuki kisbabád többé

te mit adsz meg neki ebből

2015. márc. 20. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
0%
Ja persze hogy oviba kell rakni a gyereket már a legkisebb kirban jiszen akor anyucinak nem lesz ideje kávézni meg a neten tölteni majd 5 órát! Nehogy a gyerekkel kelljen foglalkozni mert akkor anyuci belehal! Ez van. Pintozzatok le nyugodtan nem érdekel de az igazság fáj.
2015. márc. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Anyuci meg apuci dolgozni jarnak, nem elnek meg az allamtol kunyeralt segelyekbol!
2015. márc. 20. 22:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!