Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nálatok mennyi ideig tart egy...

Nálatok mennyi ideig tart egy étkezés 2-4 év körüli gyerekekkel?

Figyelt kérdés

Nem arra gondolok, hogy milyen mennyiséget esznek meg, hanem hogy mennyire húzzák az időt evés közben?

Az én két évesem még egész szépen eszik, de a 4 éves alig akar leülni az asztalhoz, lassan kezdi el, lassan rágja az ételt, stb. Nincs játék evés közben, de bármivel el tud kezdeni játszani, tésztával, szalvétával, kanállal, akármivel. Nem is függ attól, hogy szereti-e, amit elé teszek, néha van kedve rendesen enni, legtöbbször viszont nem. Ha azt csinálom, hogy addig ülhet az asztalnál, amíg a tesója eszik, utána fel kell állni az asztaltól, és nem eszik addig, akkor képes egész nap ellenni evés (és nassolás) nélkül.

Ilyenkor ráhagyjam? Tényleg nem kell könyörögni, hogy egyen? (hanem magától megeszi, ami neki kell?)


2014. júl. 15. 14:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Hehe, mintha én írtam volna a kérdést. Szintén 2 és 4 évesek, és a nagyobbik játssza ezt újabban, képes 3/4 órán keresztül reggelizni egy szelet kenyeret meg egy bögre tejet... Ebédkor meg jön az "Anya etess!" nyikorgással. Ha adom neki kanalanként, akkor megeszik egy egész tányérral, mondjuk azt is csigalassan. Ha éppen nincs kedvem/türelmem etetni, akkor inkább ő is éhes marad.


Szerintem ez semmi más, mint figyelem-kérés, azaz jelzés az ő részéről, hogy kevés figyelmet kap. Szóval mostanában próbálok többet foglalkozni direkt vele, bízom benne, hogy ahogy jött, úgy el is múlik ez a "dili".

2014. júl. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egy gyerekem van, 4 éves kislány. Ő babakora óta rosszul eszik. Alig eszik és ha igen, azt is csigalassusággal. Ritkán eszik magában. Gyakran nyafog, hogy etessem. Az oviban sem eszik. Nasikat is ritkán kér, ritkán fogad el és kevest eszik belőle. A tejet cumiból issza:). Kéri vacsorára és elalváshoz, meg ébredés után is. Néha fél liternél több is lecsuszott. :) Mostanában tértem át arra, hogy este max. 3,5 deci (egy flakon).

Mielőtt még valaki megkérdezi, hogy négy éves miért cumizik, azért hagytam, mert ez megnyugtatja és így legalább ellátta magával folyadékkal, mert egyébbként abból is alig fogyaszt. Gyerekoromban én is nagy tejivó voltam, igaz hogy csészéből. 10 éves koromban egyik napról a másikra elég lett belőle. :)

Az öcsémék ikrei közül az egyik ugyanezt csinálja még most is, és már 10 éves. Alig eszik és azt is lassan. Ő is szereti a tejet, minden este megiszik egy csészényit vacsorára.

A sógornőm könyörg, fenyget, stb.

Én egy ideje nem sürgetek, nem bíztatok. Mivel jól fejlett, egészséges, ha eszik eszik, ha nem nem. Néha vízzel megkínálom; amit kér, azt adom, de nem szánok az etetésre extra időt, és csak akkor etetem, ha tényleg fáradt (mert megkésett a fektetés, vagy sokat gyalogolt stb).

2014. júl. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!