Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves kisfiamnak fitymaletapa...

2 éves kisfiamnak fitymaletapadása van. Akik átestek ezen a beavatkozáson, válaszolnátok?

Figyelt kérdés

2 hét múlva kell visszamennünk az orvoshoz és megcsinálja neki. Azt mondta lesz 2-3 keményebb napunk...

Már most gyomorgörcsöm van csak ha rágondolok mennyire fog neki fájni.

Egyáltalán mivel csillapíthatom ezt a fájdalmat?

Arra gondoltam hogy majd naponta többször beleültetem langyos kamillás vízbe, a vízbe talán így könnyebben is pisil majd.

Hú én nagyon féltem/félek ettől az egésztől.


Ti hogy vészeltétek át.


2015. márc. 25. 08:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Nem akarlak nagyon megijeszteni, de én akkor megfogadtam, hogy ha még egy fiam lesz, és tud pisilni, annyi lyuk van rajta - nem engedem megcsináltatni neki. Sokat olvastam azóta, hogy nagy részt magától is megoldódik, és 3 éves kor alatt nem kellene hozzányúlni. Itt a gyakorin olvastam krémekről is, amik megoldják a fitymaszűkületet- lehet az kíméletesebb módszer...

Szóval jó ha felkészülsz. Az én fiam 2-3 napig nem is pisilt!!! Szorította, nem merte elengedni. Kellett kennem valamilyen krémmel a fájdalom és a gyulladás miatt - le kellett fognunk, úgy fájt neki. Volt amikor csak el kezdett ordítani, mert megmerevedett és nagyon fájt neki - reszketett bele az egész gyerek... Hát nem volt könnyű!

Pelusotok van még? Akkor még rosszabb lehet...

Megkérdeztél több urológust is? Nincs más választás?

2015. márc. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
a házi orvosunk egyből műtétre küldött minket.én elvittem magánba, ott kaptunk egy kenőcsöt és műtét nélkül helyrejött neki.
2015. márc. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Én is megkérdeznék másik orvost is.Annyira kicsi még,különösen ha nem okoz nagyobb problémát,mindenképpen várni kellene vele.Az én kisfiamnak is nagyon le volt tapadva,minden pisilésnél felfúvódott,de nem volt begyulladva soha és nem is fájt neki.Az egyik orvos a beavatkozást javasolta,de mikor visszamentünk másik orvos volt ott és ő semmiképp nem akart hozzányúlni és igaza is volt.Minden nap fürdés után és közben húzogatni kell gyengéden hogy ne fájjon és szépen alakul,már sokkal jobban fel lehet húzni.
2015. márc. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Jesszusom! Na most ijedtem meg igazán.


A gyerekorvosunk akarja megcsinálni neki, 2 éves státuszvizsgálaton nézte meg neki. Valami kis gömb vagy kanálfélével....

Kérdeztem tőle hogy ezzel nem lehetne-e vàrni, mire azt mondta nem mert nagyobb bajt csinálok ha begyullad. És hogy minden 2 éves fiúnak megcsinálja.....

Tegnap akarta a státuszvizsgálaton azonnal megcsinálni de nem engedtem. Mondtam hogy nekem erre fel kell készülnöm.

Igen, pelust hord még.


Nekem most végén van....:-(

2015. márc. 25. 09:25
 5/20 anonim ***** válasza:

Én is várnék még vele. Amíg pelenkás, nem is szoktak hozzányúlni, mert nagyobb a fertőzésveszély.

Nálunk olyan szűkület van, amit valószínűleg műtéttel kell megoldani (öröklött), de azzal sem csináltak még semmit. Majd, esetleg néhány év múlva. Ha tud rendesen pisilni, én még nem nyúlnék hozzá. Több helyen is írják, hogy visszatapadhat, akkor meg a semmiért volt az egész kínlódás.

2015. márc. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
3.válaszoló vagyok Szerintem az nagyon nem jó hozzáállás az orvos részéről hogy automatikusan minden gyermeknek megcsinálja.Én nem engedném,különösen hogy pelusos még,bőven előfordulhat hogy letapad újra,aztán kezdődik minden előlről,esetleg hegesen is gyógyulhat ami szintén nem jó.Én gyermeksebészetre vittem,ott mondták hogy nem kell még hozzányúlni,a pelenkásoknál meg kifejezetten nem szoktak.
2015. márc. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Tudom hogy nehéz, mert az emberen kitör a fehérköpenyes szindróma (=az orvosnak mindig igaza van), de állj a sarkadra és mondd meg az orvosnak hogy nem szeretnéd egyelőre ha hozzányúlna.

Kérd meg hogy írjon krémet, azzal kenegesd és tornáztasd neki, ha esetleg 3 éves korra sem javul (ami nem valószínű) akkor vissza lehet térni rá.

2015. márc. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
míg pelusos nem szabad hozzányúlni, nem is szoktak. Én nem engedném a helyedben, bemennék a gyógyszertárba vannak krémek direkt erre. ismerős kisfiának másfél hónap alatt helyrehozta a krém.
2015. márc. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Ràkérdeznétek hogy konkrétan milyen krémet kell erre kenni?

Itt semmi màst nem adnak mint Ftorocort-ot, ez egy szteroidos krém ami kicsit lazítja a bőrt. De ezt hiába használtam.


Nagyon hajlok rá hogy nem fogom engedni.

2015. márc. 25. 13:15
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, ez visszatérő téma e fórumban is, NE ENGEDD! Ha megtalálom az itteni át tárgyalását a témának, belinkelem, jó? Írtam már erről tapasztalatból.


Az orvosok véleménye megoszlik, de úgy "cuzámmen" nem nagyon bízok a szokványos, materialista orvosokban (persze term.gyógyászt is meg kell válogatni, de én amit lehet, megtanulok magam a termgyógyból, és házilag kezelem magam, akár gyermeket is, ha nem komoly problémáról van szó).


AZ ORVOSOK TÖBBSÉGE SAJNOS A SAJÁT ÉRDEKEIT NÉZI INKÁBB, kevésbé a páciensekét! Mivel így nő a statisztikájuk, avagy közvetlenül a bevételük! Ne feledd: statisztika növelése, és a hatalmas gyógyszerbiznisszel való (sokszor kényelemből, vagy tudatlanságból) együttműködés jellemzi az akadémikus orvoslást, sajnos!


TISZTELET A RENDES KIVÉTELNEK!


Vissza konkrétan a fityma kérdésre: most csak röviden annyit, nekem is megcsinálták két éves kisfiú koromban. A nemi életemben pusztán azáltal (is) érezhetnék nagyobb fokú élvezetet, ha megúsztam volna a két éves kori fitymaletapadás műveletet! Ugyanis onnantól, két éves koromtól nem marad meg a fitymám a makkomon, ennél fogva kiszáradt már akkoriban (bár szmegmám sincs soha, ami természetes volna), az idegvégződések hamar elhaltak, és mivel evvel nőttem fel, nekem ez volt sajnos a természetes, csak harminc évesen tudtam meg, megdöbbenve, hogy a legtöbb férfi legintenzívebb erogén zónája a makkja, ami viszont nekem mindig is érzékelten volt! Sőt, nedves dolgokra egy kissé még kellemetlen érzetet is ad...


A KORREKT GYEREKORVOS VÁR A GYERMEK 5 ÉVES KORÁIG!! CSAK HA MÉG AKKOR IS LETAPADT ,CSAK AKKOR AVATKOZIK BELE!! Ne higgy a dokitoknak, mivel ha mégis valami gyulladása lenne a kisfiad péniszének, az NEM a letapadt fitymától lesz!


Ahogy te is írod, kedves kérdező, csak extrém esetben szabad ilyen pici korban (5 éves kor alatt) a fitymát megműteni, pl ha képtelen a pisi távozni. De utóbbi ritkán fordul elő.


Elmondom, mi lényegileg az anatómiája a vonatkozónak, hétköznapi nyelven: a péniszt úgy alkotta meg a természet, hogy nagyjából óvodás korra kezdje a túlzó védelmi funkcióján "lazítani", tehát a kisfiúknak csak harmada-fele, akiknek már kb 2 évesen lazul a fityma tapadása, a többieknek 3-5 éves korban! Hagyni kell, hogy a maga természetességében, az egyén anatómiai időzítését kövesse spontán! Beavatkozni csak akkor kell, ha a "-tól -ig" határidőn kívül esik az adott folyamat! Azon belül meg egyénileg változó, mikor történik az adott folyamat, illetve mettől meddig tart!


Egyébként vigyázz avval, hogy az érdekemberek, sok orvos is visszaél a presztízsével, meg a tudásával, amikor érvel, és "képes" megmagyarázni a szülőnek, páciensnek akár azt is, amiről tudja, hogy vagy szubjektív, vagy vita van róla az orvosok között, vagy tudja konkrétan, hogy hazugság, mégis képes megpróbálni megdumálni a szülőt, pácienst sokszor, sokuk!! Hiszen a legtöbb páciens laikus!! Tehát csak el "kell" mosolyodnia fél cinikus, fél együtt érző módon, hogy "ó, kedves páciens én megértelek, de de nem tudhatod, nem értesz hozzá, higgy nekem", és elkezd FÉL IGAZSÁGOT(!!) előadni!!


A fél igazságok a legveszélyesebb tévedések illetve hazugságok!! Mivel avval, ami igaz bennük, azáltal bizalmat ébreszt a TELJES mondanivalóra, tehát annak téves, vagy hazug részére is!!


NEM KELL HINNED NEKEM! HANEM MIND TÖBB HÉTKÖZNAPI EMBERT IS KÉRDEZZ MEG, ÉS GONDOLKOZZ EL!

FŐLEG, AKIK PÓRUL JÁRTAK AZ A ORVOSOK MIATT NEM EGYSZER, MINT PL JÓMAGAM, azokat is javaslom megkérdezned - mind több személyt, pl férfiakat, orvosokat, szülőket!

2015. márc. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!