Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves kisfiamnak fitymaletapa...

2 éves kisfiamnak fitymaletapadása van. Akik átestek ezen a beavatkozáson, válaszolnátok?

Figyelt kérdés

2 hét múlva kell visszamennünk az orvoshoz és megcsinálja neki. Azt mondta lesz 2-3 keményebb napunk...

Már most gyomorgörcsöm van csak ha rágondolok mennyire fog neki fájni.

Egyáltalán mivel csillapíthatom ezt a fájdalmat?

Arra gondoltam hogy majd naponta többször beleültetem langyos kamillás vízbe, a vízbe talán így könnyebben is pisil majd.

Hú én nagyon féltem/félek ettől az egésztől.


Ti hogy vészeltétek át.


2015. márc. 25. 08:10
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Még annyit ,hogy a materializmusa sokaknak abban is megnyilvánul, hogy amit csak lehet vágni, azt vágnak! Ezek hentesek! Ha kel, ha nem, beavatkoznak, mert avval nő a statisztika, meg a mellékhatások, a mellékhatásokat megint kezelni kell, attól megint nő a statisztikájuk, meg a bevételük, és a mellékhatásokra általában sikeresen rátukmálnak "gyógy"szereket a páciensekre, azok megint mellékhatásokat okoznak és így tovább!!


A véleményem lehet ,h egy kicsit szubjektív, de jogom van hozzá - EZ BETEGSÉGIPAR!!!

NEM gyógyítás!


Az akadémikus orvoslásban szinte csak az működik nagyjából jól, ahol sürgősségi ellátás kell, pl AZ ELKERÜLHETETLEN, BALESETI műtétek, fogászat, elsősegély, máskülönben többet ártanak, mint használnak! Az egész hivatalos tudomány vaskalapos. A fizika tényekkel, találmányokkal évszázadok óta, Tesla óta túlhaladott, de arról is marhaságokat állít az akadémikus tudomány! ÉBREDJETEK FEL, EMBEREK! Sora teszik el láb alól a tisztán gondolkodókat, feltalálókat, ÉS JÁRATJÁK LE A REÁLIS MEGLÁTÁSAIKAT, PUSZTA ÉRDEKBőL! Sok orvos sajnos nincs is tudatában, naiv módon miféle rendszernek a fogaskereke ő! De nem kevesen tudatosan vesznek részt ebben...


Kb 3-4 évente veszek be egy darab fájdalomcsillapítót, évtizedek óta nem láttam semmiféle tablettát -csak anno homeopátiás szert, az mellékhatásmentes és nagyon hatékony, jól megválasztva a szert, de még homeó sem muszáj!-, magam gyógyítom házilag, de azt se kell gyakran, mert természetes életmódot igyekszem élni, holott kis pénzű vagyok, részben a bolti műanyag kaját eszem, anyagi okokból, de szegény ember is tehet az egészségéért annyit, pl jómagam, hogy mind kevesebb mesterséges dolgot, műkaját, tablettát, kemikáliát vissza szervezetébe!


KEVÉSBÉ FONTOS, HOGY MIT TESZEL

- INKÁBB AZ FONTOS, HOGY MIT NEM teszel!


Nem kell sok pénz különféle méregtelenítésekhez, diétákhoz, vegetáriánussághoz, természetgyógy. alapjainak tanulásához (pláne a net korában), stb!! Sőt, a diéta olcsóbb, nyilván, mert kevesebb kajára költesz.


Oké, gyermeknevelésben bár rengeteg vegi család létezik, persze azt is lehet rosszul is, jól is csinálni. Én évtizedek óta vagyok vegi, ha nem lennék az, már nem élnék, sok féle testi és lelki bajtól mentett meg a VÉGIGGONDOLT, SZEMÉLYRE SZABOTT, LOGIKUS MÓDON VÉGZETT vegetáriánusság. Eleinte lehet tejterméket is enni, de jobb visszafogni azt is , amennyire csak lehet, és vegán, totál növényin élni, megválogatva. Sok egészséges felnőttről tudok, aki soha nem evett húst! Csecsemő korában amit anyatejről áttértek a szilárd ételre, nem tértek rá vágóhídi termékekre.


Ha nem akarsz vegi lenni, de legalábbis önállóan gondolkodsz, és az alter véleményeket is végiggondolod, már haladás a te , és gyermekeid egészsége érdekében.


A MÉDIA AZ AKADÉMIKUSOK, A HATALOM KEZÉBEN VAN!! MANIPULÁLJÁK! ÉBRESZTŐ!


Nem kell készpénznek venni, hogy mi a többségi vélemény! Az többnyire a média hatása!


Javaslok önállóan gondolkodni, ezen kívül a alternatív megközelítéseket is meghallgatni. De ésszel! Az alterosokat megpróbálja a köz média lejáratni! l a divat ezó is ezért létezik!! Hogy a valódi természetességet, a valódi spiritualitást lejárassák! Én nyitottan tapasztalok nem megszokott dolgokat sikeresen, és hasznos a nyitottság, állíthatom! DE ÉN MAGAM IS RÖHÖGÖK SOK DIVAT EZÓ MARHASÁGON! NE DŐLJETEK BE A TÖMEGMéDIÁNAK! A VALÓDI SPIRITUALITÁS LEGALÁBB 50%-BAN ELTÉR ATTÓL! A TÖMEGMÉDIA FÉLIGAZSÁGOKKAL HAZUDIK!!!


Elnézést, h általánosságokra is kitértem, de a fitymaletapadásra "minden áron hentes reakció" épp így része a hazug rendszernek! Sok orvos nem direkt ilyen, csak naiv! De van, aki tudatosan ilyen... És vannak felvilágosult orvosok - őket meg általában lejáratja, üldözi a hatalom, érdekből!! Akárcsak más tudomány ágak felvilágosult, elnyomott tudóit!

2015. márc. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Megint én vagyok: mint említettem, az átlagos, akadémikus orvosok között is van vita a kérdésben:


"[...]Mindezek alapján véleményem szerint rutin adhesiolysis, azaz a fityma sejtes letapadás rutinszerü oldása nem javasolt, különösen három éves kor elött. Kivételes esetben, például nagy smegmagyülem, vagy visszatérö fitymagyulladás, balanitis, húgyúti fertözés esetén illetve néhány húgyúti fertözésre hajlamosító állapot esetén pl. vesico- ureteralis reflux, hátsó húgycsö billentyü azonban érdemes megfontolni."


[link]


E fórumon meg rengetegszer végigbeszélt téma, lehet válogatni:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=fitymaletapa..

2015. márc. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig a válaszokat, de nem értem, hogy 2 évesnek minek.

Az én fiamnak le volt tapadva, de nem is engedte húzogatni. Egyszer mondtam neki, hogy akkor csináld magadnak. Megfogta, úgy felhúzta, csak lestem, én nem mertem volna ennyire. Kérd meg te is, hogy magának mossa, sokkal lazább lesz, mint ha te próbálod óvatosan.

Kicsit túlzásba esnek mostanában a dokik. Anyósom azt mondta a mi időnkben kb. 10 éves korban kezdtek ezzel foglalkozni, előbb nem.

Egy barátnőm meg megcsináltatta a kisfiának, és pár hónap múlva ugyanúgy visszatapadt neki, ennyi idősen kár kínozni.

Egyáltalán szobatiszta már? Ha még hord pelenkát,komolyan mondom, hogy felejtsd el. Nem véletlen van letapadva, hogy a pelenkából a mindenféle baci ne kerüljön bele, szobatisztaság után általában magától megoldódik.

2015. márc. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Nálunk nem bántja a sebész, amíg nem szobatiszta a gyerkőc. Brutál szűkület volt, bár nem okozott gondot, most krémeztük (3 éves a gyerkőc), a szűkületet szuperül megoldotta, de picit még le is van tapadva. Jövő héten kontroll, utána újabb 2 hét krémezés, utána meglátjuk, hogy hozzá kell-e nyúlni. Itt a sebész csak végső esetben piszkálja.


A helyedben én is utánakérdeznék a krémezésnek, mint lehetőség, esetleg másik orvosnál.

2015. márc. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Megkeresek magánúton egy gyerek urológust.

Igaz, le van neki tapadva, de nem zàrja el a nyílàst, simàn egyenesen pisil, nincs neki felfújódva, sem begyulladva. Megvàrom mit mond a màsik doki.

Nyilván nem fog a gyerekorvosunk örülni neki hogy megkerülöm ès felülbíràlom a döntèsèt, de a gyerekem èrdekei az elsők.


Köszönöm mindenkinek.

2015. márc. 26. 21:56
 16/20 anonim ***** válasza:
Én is azt tudom tanácsolni hogy keress fel másik orvost is! a többiek már megválaszolták hogy miért! remélem szerencsével jártok!
2015. márc. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Szia!


Abszolút meg tudlak érteni, de legalább a gyermekorvos előre bejelentette, mire készül, ezt így korrektnek tartom tőle, a feltépéssel viszont mi sem értettünk egyet. Nálunk a doktornő be sem jelentette, mire készül, mi viszont már ezt megelőzően tájékozódtunk ebben a dologban, és a FITYMA.net oldalon kötöttünk ki ott találtunk segítséget, akire személyesen is számíthattunk.


Hogy most mi hogy jártunk, nem írnám le ide, inkább belinkelném, mert hosszú. A lényege az, hogy mi amint a doktornő szólt, hogy fogjam le a gyereket, én ekkor rákérdeztem miért, miért kéne, ekkor sem egyértelműen mondta meg, mit tervez, nekem meg azonnal lepergett a figyelmeztetés, amit kaptunk, hogy ilyenkor az orvos mire készül, így inkább megfogtam a gyerkőcöt és hazavittem. Mára nincs gond, rendben hátrajön a bőröcske. A #13. kommentben részletesen leírtam a történetünk.

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


Én nem vagyok ugyan akkor meggyőződve arról, hogy egy magánorvos jobb, mint a körzeti, tudjuk jól, hogy minden orvos más és más, egyesek hozzáállását nem minősíteném, márpedig azt gondolom, hogy az orvos munkájának minőségét nagyban befolyásolja a hozzáállása. A gyermekem jövőjét nem hagyom elcseszni egy rosszul megválasztott orvostól, illetve egy orvos előrelátva vélhetően rossz döntésétől.

Az oldalon keresztül aki segített nekünk, arra is felhívta a figyelmünket, hogy vannak esetek, amikor a fityma feltépése viszont szükséges, de csak akkor, ha nincs más megoldás, vagy ha már egyszer el lett rontva a helyzet! Ha viszont nincs gond a pisiléssel, csak annyi a baj, hogy nem jön hátra a fityma, nem kell eröltetni. A fiunk úgyis majd csak serdülőkora után fogja a pisilésen kívül másra is használni a fütyülőjét, addig bőven van idők arra, hogy elkezdjünk foglalkozni a problémával, hiába sürget az orvos, vagy a védőnő. A gyerek szempontjából szükségtelennek tartottuk egy idejekorán elvégeztetett fitymafeltépést, ezért azt meg is akadályoztuk! És nálunk eddig ez bizonyult a helyes döntésnek! Okos ember más hibájából vagy tapasztalatából tanul, és szerintem te is a legjobbat akarnád a gyerkőcödnek. Ugye?


Azt gondolom, hogy mi a FITYMA.net-en megtaláltuk, akit kerestünk: Olyan tapasztalatokkal is rendelkező, segítőkész embert, aki tud segíteni ilyen kényes természetű, kellemetlen problémákban és a gyerek érdekeit nézi, és a helyzetet reálisan látja. Próbáljátok meg, nekünk bejött!

2015. márc. 29. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Dermovate a krém, amit nekünk ìrtak. Ekcémàra van amúgy, szteroidos, mellékhatàsa hogy elvékonyìtja, lazìtja a bőrt.
2015. márc. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

19-es!


Nem tudom èn nem làttam, csak az asszisztens mondta. De szerintem ilyen.


Elolvastam mindent a fityma.net-en, ebből kiokosodtam.

A fèrjemmel úgy döntöttünk hogy nem engedjük most megcsinàlni a doktornőnek.

Vàrunk hàtha feljön magàtól. Egy kis rèszen màr kicsit meg van gyűrődve a bőr(mintha jönne lefelè de mèg azèrt nem→→nna most nagyon megmagyaràztam :-/ ), a legnagyobb rèsz az rà van teljesen gyógyulva a makkra.


Most vàrunk.

2015. márc. 31. 08:46
 20/20 anonim ***** válasza:

Azt minden képp tartsátok szem előtt, hogy nagyon türelmesnek kell lenni, és csak szépen finoman húzni a kukin a fitymát, amíg az magát hátrahúzni engedi. Nekünk úgy magyarázta el a szakember, hogy addig jó, amíg az elkezd egy picit feszülni, de éppen hogy csak egy picit, tovább ne, és tépni sem szabad, a gyerek úgyis jelzi, ha neki már kellemetlen!

Segítségül kérhettek szteroidos kenőcsöt az orvostól, akár be is kenhetitek a fütyijét finoman vazelines kenőccsel a letapadásnál fültisztító vatta pálcikával! De ha valamiben nem vagytok biztosak, nem tudtok valamit, inkább kérjetek segítséget! Azzal nem vesztetek semmit! Az oldalon legallul ott van egy ilyen topik, ahol lehet üzenetet írni! Szerencsére mi elég gyorsan, már másnap választ kaptunk!

2015. márc. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!