Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éveseteknek kell még segítsé...

2 éveseteknek kell még segítség evésnél?

Figyelt kérdés

Kisfiam 1 évesen nem hogy nem fogott kanalat a kezében, a szájába sem engedte be, másfél éves volt amikor újra kanalasan evett. 1 hét múlva 2 éves, 2 hónapja fogta meg először a kanalat és kezdett el enni egyedül. Egyre ügyesebb már, de sokszor besegítek neki mert vagy nagyon lassan halad vagy nem mindig hajlandó csak kanállal vagy villával enni, sokszor még a kezét használná.

Pár hete nagyon leszóltak, hogy még mindig segítek a gyerekemnek enni, 2 évesnek már önállóan kellene enni...

Tényleg ekkora baj, hogy néha segítség kell neki?

Általában úgy eszik, hogy 1 kanállal ő rak a szájába és a következő kanállal én rakom egy külön kanállal. (hogy haladjunk is)


2015. márc. 25. 12:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
2 évesen nincs ezzel semmi gond. Akkor még mi is így csináltuk. Júniusban lesz 3 éves a fiam, már nem igazán engedi, hogy segítsek (csak mikor kicsit haladnék, akkor próbálkozok), ki kell várni, hogy befejezze. Mondjuk már nagyon ügyes, villával is szépen eszik.
2015. márc. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

3-4 hónapja a kedvenceit megeszi egyedül, de sokszor nincs kedve hozzá, a felénél leteszi a kanalat. Ilyenkor azért én még segítek neki. sokszor pedig azért kell beavatkoznom, mert válogat.Csak a húst eszi, a köretet nem. ilyenkor a tele kanalat teszem elé a tányérban és ő emeli.

Szóval eszeget egyedül, de ha azt akarom hogy jól lakjon, elkel a segítség.

2015. márc. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Májusban lesz 2 éves. Úgy eszünk, ahogy te is leírtad, 2 kanállal. Hol ő kanalaz, hol én, leggyakrabban még eteti magát (leves, főzelékféle esetén tuti), megunja a kanalazást pár kanál után. Ami darabos, azt szívesebben eszi egyedül, de főleg kézzel. Én nem erőltetem, mondjon bárki bármit.
2015. márc. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!