Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nálatok mik a gyerek feladatai...

Nálatok mik a gyerek feladatai? 2. osztályos kisgyerektől mit lehet elvárni?

Figyelt kérdés

Párommal együtt neveljük a gyerekét, de ő szerintem nagyon elnéző. Egy időben nem is köszönt vissza a gyerek az utcán, ez nekem probléma volt. Ez már 99,9%-ban működik. Meg minden alkalommal megköszöni az ételt, amikor végzett vele (ezt is csak kb. 1éve, de 100%-ban megteszi).

Viszont amit én még szeretném ha mindig megcsinálna, de szinte állandóan vita van miatta, mert nem mindig teszi meg:

-Amikor leteszi a polcra a ruháit, hajtsa össze a maga módján.

-ne égesse a villanyt, ha fel van húzva a redőny (kivéve ha olvas)

-evés után söpörje le a morzsát.

-Fogmosás után amit kiköpött, öblítse le (ne ímmel-ámmal)

-a tanszerei a polcra ne pofára fordítva legyenek letéve, hanem rendezetten. (egyszer teszi le akkor is, ha pofára fordítja, de akkor már legyen rendesen letéve)

A suliban gondok vannak vele, nem tanul és beírásokat hoz. Ezen dolgozunk, hogy jó legyen, de közben szerintem azért rendben tarthatná maga körül a dolgokat, hiszen egyik sem nagy erőfeszítést igénylő dolog.

Nekem nincs gyerekem, de biztos, hogy a rendre nevelem majd őt is. (a szórakozási lehetőségek is adottak, nem katonai bázis vagyunk :) )

30/N


2015. márc. 31. 00:47
 1/8 anonim ***** válasza:
a tanszerei baromi túlzás, szőrszálhasogatás, a többi elmegy.
2015. márc. 31. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy igazad van, csak azt látom, hogy tesz rá magasról, hogy hogy esik ki a kezéből. Remélem lesz több válaszoló is, nehéz megítélni magam, bevallom.
2015. márc. 31. 08:05
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz megítélni így külsőre a dolgokat. Nekem 3 gyerekem van, de még az idősebbeknek sem megy mindig a katonás rend. Fokozatosan lehet ezekre tanítani, főleg játékosan, viccesen, együtt csinálva a dolgokat. A ruhahajtogatás egy hosszú tanulási folyamat, azt egy 8 éves még tényleg csak a maga módján tudja, a tanszeres dolog az túlzás szerintem, a többi az oké, csak megszokás kérdése. De én nem ezeket látom a legfontosabbnak, vagy lehet, hogy csak kiragadtál néhány példát. A rendre nevelésben én a legfontosabbnak tartom a játékos együttcselekvést, pl. elhívom, hogy teregessük ki együtt a ruhákat, vagy segítsen bepanírozni a húst, vagy válogassuk ki együtt a szennyest, és közben beszélgetünk, jókat nevetünk, észrevétlenül tanulja a dolgokat, beleivódik a rendszeretet, nem pedig parancsszóra kényszerből kell megtennie, mert te elvárod tőle.

A másik meg, említetted az iskolát, hát ezt fontosabbnak látom, azon dolgoztok, hogy jobb legyen, de remélem nem fenyítéssel, büntetéssel, hanem segítségnyújtással. Iskolai problémák magánéleti gondokra utalnak, biztos megviselte a válás, vagy nem tudom a hátteret mi van az édesanyjával, azt nem írtad, de a rendre nevelés mellett sokkal fontosabb most az ő kicsi lelkéhez közeledés szerintem.

2015. márc. 31. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Bizony nehéz megítélni, mert gyerek függő. Két egyforma gyerek nincs! így az elvárások sem lehetnek egyformák, és két egyforma szülő sincs....

ezért véleményt se mondanék, csak leírom, hogy nálunk mi a "dolga" a másodikos fiamnak.

Játékok elrakása maga után. Ruhák elrakása maga után (hajtogatással hadilábon áll még). Villany lekapcs, ha kijön a szobájából. Egyedül fürdés (tusolóban). Szennyes ruha külön rakása, világos-sötét színű.

Egyedül bepakolás az iskolatáskába. Reggel ágya rendbe tétele.

Hirtelen ennyi jutott eszembe. Meg amikre megkérem....hozzon ide ezt-azt, vagy segítsen a teregetésben, porszívózásban, mosogatásban....

2015. márc. 31. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az én lányom is másodikos. A tanszereinél nálunk ilyen gond nincs, nem túl sok könyvet, füzetet hoz haza a suliból, legtöbbször ki sem vesszük a táskából, csak hétvégén. Hétközben csak az üzenőt, tájékoztatót nézem meg. A suliban vele nincs gond, nem kapott még beírást, és kitűnő tanuló. Számomra ez a legfontosabb, mármint nem az, hogy kitűnő legyen, de az ő dolga a tanulás leginkább.

Otthon általában abban segít, amire megkérem: elpakol ebéd után, kitereget, ha nekem épp nincs időm, rendet rak a szobájában, a tengerimalacok kitakarítása az ő feladata (ezzel a feltétellel kapta meg őket). A villany lekapcsolása, mosdó leöblítése miatt általában figyelmeztetni kell, de egyre ritkábban.

2015. márc. 31. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat! Sajnos az édesanya nem él, az előző pedig nem bánt jól vele.

A sulit én is fontosabbnak tartom, de ez nem jelenti azt, hogy itthon (is) hanyag lehet. Sajnos mostmár be lett ígérve neki a verés, de higgyétek el, hogy már mindent megpróbáltunk. (szakemberhez is fordultam, ő is azt javasolja, hogy kerüljük az erőszakot, de volt egy ominózus probléma, ami 2 pofon után egyszerűen megszűnt. (előtte hónapokig szenvedés, szép szó, ígéretek...)

Nem egy átlagos lelkű gyerek, próbálok csak a javára tenni.

2015. márc. 31. 11:21
 7/8 anonim ***** válasza:
Tőlem ezeket mind elvárták másodikos koromban + azt is, hogy port töröljek, és segítsek mosogatni, meg kipakoljam az evőeszközöket meg a tányérokat az asztalra.
2015. márc. 31. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok: nekem nem ment a ruhahajtogatás, és a portörlés is hagyott kínálatot maga után. És iszonyat rendetlen vagyok... de azért elvárták :D
2015. márc. 31. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!