Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Általánosságban mennyire...

Általánosságban mennyire gyakori, hogyha egy férfi veri a feleségét a gyerekeit is bántja?

Figyelt kérdés

2014. máj. 15. 22:27
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
70%
Nagyon.
2014. máj. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Eléggé. Én azt látom, hogy bennünk, magyarokban még mindig ott van az régi időknek a hülyesége, hogy ilyenekről szégyen beszélni. Ezért egy csomó minden ki se derül. Úgyhogy lehet, több a családon belüli erőszak, mint hinnéd.
2014. máj. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk "érdekes" módon apa csak minket, gyerekeket vert, anyát megütni gyáva volt (néha anyára is felemelte a kezét, de igazán rajtam meg testvéremen vezette le a feszültséget). De ő meg ahhoz volt gyáva, hogy időben lelépjen.
2014. máj. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk pont fordítva volt a volt férjem csak engem ütött a gyerekeket sosem.Az volt a gyakori, hogy a a gyerekek előtt ütött, mondjuk ez legalább annyira káros a személyiségfejlődésre.
2014. máj. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
25%

Állj. Először is sok GYEREK és fiatal, összekeveri az atyai pofont, azaz a nevelő szándékú "verést", ami igazából 1-2 pofon, a veréssel. Ez nem kétségbe vonás, csak figyelmeztettelek.

2: sokszor elofordul, hogy a családon belüli erőszakot a nő idézi elő ( most jöhetek bármivel, de a tanulmányok szerint 70%-ban ez történik ), de a férfi követi el. Mivel ez így bonyolult a legegyszerűbb példát hozom fel: a nő pszichésen bántalmazza férfit, pl.: sértegeti, becsmérli, mindenért őt hibáztatja, szidja őt és/vagy a családját ( persze nem egyszer, hanem rendszeresen ) és amikor a férfi ezt nem bírja tovább, megveri a nőt. Nem rendes dolog, de az éremnek két oldala van. Ok nélkül nagyon ritkán történik ( okok közé sorolom az alkoholizmust és a rendszeres drog fogyasztást ).

3: aki ok nélkül bántja a nőt, az rendszeresen bántja a gyerekeket is. Akinek "van rá oka", az attól függ mi az ok. Vegyük vissza példának az alkoholizmust: ilyenkor sűrűn előfordul, mivel nem tud gondolkodni rendesen az ember. De ha a pszichés okot vesszük, akkor sokszor nem fizikailag, hanem pszichésen bántalmazza őket.

Érthető?

2014. máj. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
78%

23:15

A nemi erőszakot is a nő provokálja ki, igaz?


Sajnos nagyon gyakori, szüleimet is verték gyerekkorukban, szerencsére minket normálisabban neveltek.

2014. máj. 16. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Apám jópárszor megütötte anyámat, kétszer verte meg nagyon, de igazából a tesóimat verte sz.rrá. És nem, nem azért mert "megérdemelték", hanem mert egy h.lye alkoholista volt. Engem soha nem ütött meg, nem tudom miért, én voltam a kedvence.. lelkileg engem is gallyra vágott azért.
2014. máj. 16. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
61%
5ost leppontoztátok, pedig kicsit van benne valami. Az én családomban van olyan házaspár (sajnos) ahol a nő olyan szintű szóbeli erőszaknak teszi ki a férjét, hogy nap, mint nap csodálom, hogy nem jár el a férje keze. Folyamatosan bántja, érezteti vele, hogy útban van, becsmerli, szidja ok nélkül.. Persze igazi férfi nem üt meg nőt, így ebben a kapcsolatban sem történt még erőszak, de valahol nem csodálkoznék ha egyszer szakadna a cérna.
2014. máj. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim válasza:
nálunk is kapott anya de messze nem anyit mint én. Amikor 12 lettem akkor szerintem én jobban keztem tetszeni neki és többet foglalkozott velem mint anyával.
2014. máj. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

9"

Remélem hem a legrosszabb értelemben...

2014. máj. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!