Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy nyugtassam meg a kisfiam?

Hogy nyugtassam meg a kisfiam?

Figyelt kérdés

A helyzet elég rosszul érintett.

44 éves vagyok a férjem 45 éves és roma származású.

20 éve házasok vagyunk, van egy nagy lányunk és egy 7 éves kisfiúnk.

Nyugodt családi környezetben élünk, mind a ketten dolgozunk plusz másodállásban is.

A probléma a következő. A fiam ebben az évben kezdte az iskolát. Jó tanuló, nem rendetlenkedik nem verekszik. Persze van, hogy rá kell szólni de csak azért mert beszél.

Az osztályban jóba lett egy kisfiúval, mesélt róla és meg kérdezte, hogy át jöhet-e hozzánk játszani.

Találkoztam a kisfiú anyukájával beszéltem vele pár mondatot, hogy esetleg lehet róla szó.

Két nap múlva ez után a fiam nagyon le volt törve. Kérdeztem, hogy mi a baj és mondja, hogy a "Bálint" nem játszhat többet vele mert ő cigány.

És kérdezi, hogy az mi, ez mit jelent.

Próbáltam neki elmagyarázni de az óta valahogy meg változott. Úgy érzi, hogy őt ezért nem szeretik és ő emiatt nem egyenlő a többi pajtásával.

Ti mit gondoltok? Hogy nyugtassam meg?

Eléggé meg döbbenetes a szituáció, hogy egy hat éves kis gyermeknek ilyen sérelmet kell át élnie. A lányomnál soha nem voltam ilyen helyzetben, így tanácstalan is vagyok.


2015. ápr. 3. 10:48
 1/10 anonim ***** válasza:
En tanartol, szakembertol kernek erre segitseget, mert ez hosszu evek problemaja lesz.
2015. ápr. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Bocs, de te szerintem sehogy. Egy 6 éves nem fogja megérteni, hogy az emberek előítéletből közösítik ki.
2015. ápr. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

És akkor hagyjam, hogy magát gondolja hibásnak?

Nem tudom ezt végig nézni.

2015. ápr. 3. 11:09
 4/10 anonim ***** válasza:
93%
Hát ezt a problémát nehéz lesz megoldani.. beszélj a játszótárs anyjával, esetleg kérj tanácsot a tanártól. Amúgy szerintem nem azzal van a baj, ha valaki roma, hanem azzal, hogy lop, nem dolgozik stbstb (ne sértődj meg nem rád céloztam ezzel). De az a baj, h. az ilyen cig@nyokból egyre több van.. És ezért a munkavállalók sem szívesen látják őket, kb. senki se (vannak kivételek). Ezzel az a baj, hogyha tényleg meglátszik rajta, hogy roma az apja, akkor nagyon sokat kell dolgoznia, h. úgy élhessen mint egy normál ember... De lehet tévedek. Ha nagyon durvák a jelek, szólj pszchiólogusnak v. nem tudom. A lelki sérülés attól még megmarad sajnos
2015. ápr. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igazaból nem is látszik rajta.

Fehér bőre van, barna hajjal, barna szemmel.

Igen tisztában vagyok vele, hogy milyen a hozzá állás de nem gondoltam, hogy ez ilyen hamar meg jelenik. Kis iskolás korban.

A tanárnővel beszélni fogok.

2015. ápr. 3. 11:16
 6/10 anonim ***** válasza:
91%
Figyelj, én arra próbálnám őt rávezetni, hogy az emberek sok mindenkit látnak másnak vagy furcsának, akár a vörös haja miatt vagy mert kevesebb vagy épp mert több a pénze, mert kevés iskolát vagy épp mert sokat végzett el, mert más országból jött ide vagy mert nem eszik húst, mert túl kövérnek vagy soványnak látják, szóval tényleg szinte bármi miatt. Vannak emberek, akik ilyen dolgokkal nem tudnak mit kezdeni, illetve megszokták, hogy ilyen furcsaságokat keressenek másokban, Bálint anyukája is ilyen. El kell fogadnunk, hogy vannak ilyen emberek. Sajnos Bálintnak ez nagyon rossz lehet (ne azt monddd, hogy a te kisfiadnak rossz), mert egy ilyen butaság miatt kell választania a barátja és az anyukája között. Javasold a kisfiadnak, hogy ha Bálint barátkozik vele, fogadja el a barátságát, de ha nem, akkor sajnos más barátot kell keresnie. Megesik ilyesmi akár költözés miatt is vagy spontán, biztos fog tudni új barátokat szerezni.
2015. ápr. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Utolso!

A magyarazatod nem 6 evesnek valo. A kisfiu mar ugyis bantva erzi magat.

En nem probalnam magam kezelni a dolgot. Csakis tanar vagy szakember segitseget kernem ki, meg akkor is, ha penzbe kerul.

2015. ápr. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem is hatéves a lányom, ő megértené a fenti magyarázatot.
2015. ápr. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Tehát el magyaráztam neki, hogy Bálint anyukája másképpen látja a dolgokat és ő ettől ne érezze magát rosszul, mert ügyes, okos semmivel sem kevesebb mint a többi kisgyerek. Próbáltam elmondani neki a romaság fogalmát, illetve azt is hogy vannak rossz emberek.

Okos fiú meg értette, hogy nagyjából miről van szó.

De mégis benne van ez a tüske.

Ha nem látok rövid időn belül javulást, természetesen szakemberhez fordulunk, mert nem szeretném, hogy bármilyen lelki sérülésként maradjon ez benne.

2015. ápr. 3. 11:56
 10/10 anonim ***** válasza:
47%

Kedves Anyuka! Ez egy nagyon nehéz és kényes téma. Én lehet tudok különbséget tenni cigány és cigány között, de ez az anyuka nem. A társadalomban létező rossz cigányok (a továbbiakban: "rcigány") nagyon megnehezítik azon jó cigány (továbbiakban: "jcigány") emberek/családok életét, akik nem lopnak-csalnak-leütnek-megrúgdosnak, mint azt sajnos velem szemben is megtették közüllük. Én azonban mégsem a többi jcigányra haragszom, hanem rájuk. Mert én tudom, és megtanultam, hogy itt a faj "fajsúlyosabbnak" láttat bizonyos dolgokat, előítéleteket, belső félelmeket.


Ez azért sakk-matt helyzet, mert ha te most kivered a balhét a "Bálint" anyukájánál, akkor Bálint anyukája mit fog látni?

Hogy te egy arrogáns, erőszakos, békétlen, rossz ember vagy. Pedig aztán korántsem lehet, hogy nem így van! Bálint anyukájának is vsz. rossz tapasztalatai vannak a cigányokkal, ami miatt ő fél tőletek, evidens módon félti is a kisfiát tőletek. EZEN A TÉVES RÖGESZMÉN KELLENE SEGÍTENED NEKI VÁLTOZTATNI!


Balhéval már most szólok, nem fogsz menni semmire. Hiába az esélyegyenlőségről fennkölten hangoztatott nagy szavak, ez a gyakorlatban sajnos nem így megy.

Én azt mondom, ne haragudj Bálint anyukájára, akkor is, ha most mérges vagy rá. Az ő viselkedése NEM TEELLENED szól, hanem a rcigányok ellen!


Azt javaslom, első lépésben keress valakit, aki közvetít köztetek. Valakit, akinek az igazságérzete a helyén van. Őelőtte kérd meg Bálint anyukáját, hogy legyen szíves, ha ő így dönt, hogy a Bálint nem játszhat vele, akkor arra is legyen szíves, hogy szánja rá az időt a gyerekek előtt és üljön le, beszélgessen el velük, és magyarázza el a kisfiadnak, hogy speciell Ő miért nem játszhat a barátjával, akit miért, milyen félelme miatt fordít a kisfiad ellen!?

Nem fogja megtenni, ahhoz túl gyenge, ellenben, ha ez olyan ember(ek) előtt történik, akiknek az igazságérzete a helyén van, akkor ezzel a viselkedéssel önmagát fogja lejáratni, és megszégyeníteni a saját félelmei által. Ott már majd a többi ember előtti megszégyenülése fogja őt majd arra késztetni (épeszű ember esetén), hogy a két fiú és a közösség előtt bocsánatot kérjen a kisfiadtól és engedje őket játszani!


Ha ilyen bekövetkezik, utána is viselkedj természetesen, és beszélgessetek sokat! Ezek a beszélgetések ne megjátszott vagy kierőszakolt beszélgetések legyenek! Idő kell, hogy a másik család engedjen a szorításból, de ehhez az kell, hogy ők akarjanak a valós oldalatokról megismerni, és ne ti eröltessétek ezt!

2015. ápr. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!