Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha július elején megyünk...

Ha július elején megyünk nyaralni, mikor érdemes útlevelet csináltatni a lányomnak?

Figyelt kérdés
Akik esetleg repültek már gyerkőccel, elmesélné, mivel, hogyan tudta lefoglalni őt? 3 órás lesz az út, én gyakorlott repülő vagyok, de ő nem, és tartok tőle, hogy nem lesz egyszerű, 4 éves lesz akkor.
2015. ápr. 7. 18:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Mi nem repültünk, csak autóztunk 9,5 órát.

Ebből kb. 1,5 óra volt összesen a megállások időtartama.

Augusztusban mentünk, de már július elején megcsináltattuk a személyit, mert 30 nap, mire megjön.

Az útlevél is hasonló módon történik (azon kívül, hogy azért fizetni kell). Ott lehet kérni 3 napos eljárást, de annak a díja 15-20 ezer forint.

Legalábbis 2011-ben ennyibe került.


A kicsinek holnap csináltatom meg a személyiét, mivel a bölcsődébe be kell mutatnom május végéig. Kérték a felvételihez, de adtak türelmi időt.

2015. ápr. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nekem a hónap végén jár le, annak idején talán 1 hónap után küldték az útlevelem. Akkor az enyémmel együtt kellene szerintem. Köszönöm! Megy a zöld.
2015. ápr. 7. 20:01
 3/6 aHermann ***** válasza:

Szia!

Nem írtad, hogy milyen gép. Ha sima az étkezés is elvesz egy kis időt, de amúgy érdemes mesekönyvet, színezőt/kifestőt vinni. Tabletre letölteni mesét/neki való játékot.


Az útlevelet meg tényleg csináltasd meg most. Most kb a sima is megérkezik hamar, nem lesz 30 nap. Ha utazás előtt kérdnéd, akkor a tényleges ügyintézés biztos 30 nap lesz (+ pár nap a postázás), mert a sok rövidebb időt kérőt eléd teszik. A sürgősségi felár meg fölösleges kiadás (a leghosszabb sürgősséginél - 7 nap - a felár 19e Ft. az útlevél illetékén felül).

2015. ápr. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

szia!

az útlevél elvileg 20 nap, de van, hgoy előbb jön meg. (kérheted 7 naposként is, de arra rá kell fizetni.)

2015. ápr. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek is a választ! Megmondom őszintén, nem néztem ilyen részletesen a gép után, mert sokkolt hogy UramIsten, 3 óra.. eszembe persze nem jutott, hogy van tablet, azon vígan elnézi a mesét, "szerencsére" hajnali kettő körül indul a gép, de előtte a becsekkolás, stb, szerintem megbillenti, azért aggódok.

Tényleg az lesz a legjobb, ha a sajátommal együtt intézem, nem emlékeztem, hogy mennyi idő alatt lett meg, 10 évre kértem, nagyon nem jó a memóriám. És akkor még időbe is leszünk, nem szükséges sürgetni. :)

2015. ápr. 8. 14:59
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi repültünk 4 évessel, igaz csak másfél órát, de hamar elment. Érdekes kinézni az ablakon, mesekönyv, stb amiket írtak. Ami kicsit nehezebb volt a becsekkolás előtti és utáni vergődés, az sokkal jobban lefárasztotta. A turbulencia miatt pedig hányt visszafelé, pedig egyébként nem szokott, esetleg érdemes erre is felkészülni. Jó utat!
2015. ápr. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!