Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan vegyem rá a beszédre?

Hogyan vegyem rá a beszédre?

Figyelt kérdés
A fiam három éves és nem hajlandó beszélni. Az anya, tej, meg a hangutánzó szavakon kívül nem mond semmi mást, illetve halandzsanyelven beszél még. Nem tudom hogyan oldhatnám benne a szorongást vagy akármit, hogy végre rávegyem a beszédre. Tudtok esetleg valami tanácsot, vagy módszert ajánlani amivel elérhetném nála, hogy elkezdjen beszélni? Hallása jó, mindent megért, tájékozódni jól tud, ha bonyolultan mondok el neki valamit azt is megérti (megcsinálja amire éppen megkérem). Köszönöm szépen a segítséget.
2015. ápr. 8. 22:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Szakembernél jártatok már? Sok helyen vannak nagyon jó beszédindító foglalkozások, de általában szakértői vizsgálat után adnak ajánlást ezekre a helyekre.
2015. ápr. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Még nem voltunk sehol sem, most néztem, hogy az Izabella utcában van egy fejlesztőszerűség (Budapest), oda gondoltam elvinni. Nagyon aggódok, hogy már sosem fog beszélni, elég nagy így a nyomás rajtunk.
2015. ápr. 8. 23:00
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
státuszra nem jártok? minket küldött a gyerekorvos, ez az ő feladata, nem neked kéne nézned, hogy hova menjetek, hanem a gyerekorvosnak kéne adnia beutalót alapítványhoz. azonkívül fülészet (te nem tudod megállapítani, hogy jó-e a hallás, hisz az nem egyenlő azzal, hogy hall...), nyelvféket kell nézni és orrmandulát. azonkívül tsmt-vel lehet a homloklebenyt stimulálni, logopédus pedig foglaslkozik beszédbeindítóval. ha tényleg szorongás miatt nem beszélne akkor meg pszichológus, bár a leírtak alapján nem mutizmus a gond, hisz mond szavakat, hanem nem ud beszélni. erre kéne rájönni, hogy mi az oka, a fizikai dolgokat kizárni. de tényleg indulni kéne, mert 3 évesen itt az ideje a fejlesztésnek, még ha csak megkésett beszédfejlődésről is van szó
2015. ápr. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ne egy fejlesztőszerűségre vidd! Keresd meg a helyileg illetékes nevelési tanácsadót (vagy lehet hogy pedagógiai szakszolgálatnak hívják). Jelentkezz be, mondd el, hogy mi a gond! Itt pszichológus, logopédus, fejlesztőpedagógus, gyógypedagógus is van, és team munkában ellátják a gyerekeket. Ők meg tudják állapítani, hogy melyik szakember segítségére van szükség. Ők elküldenek a megfelelő vizsgálatokra is. Pl. hallás- látás- vizsgálat, fül-orrgégészet, esetleg EEG...stb... A nevelési tanácsadók (vagy ped. szakszolgálatok) a szülő kérésére is elvégzik a vizsgálatot, illetve a terápiát is, bármilyen beutaló nélkül.
2015. ápr. 9. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!