Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másfél. éves gyereket szerinte...

Másfél. éves gyereket szerintetek lehet sarokba állítással büntetni? Apósom szerint ez lenne a megoldás a hisztire.

Figyelt kérdés
Másfél éves a fiunk, sajnos nagyon akaratos, ha valami nem úgy van, ahogy ő akarja, akkor hisztizik, ordít, ha semmi nem használ, akkor még a falnak is nekimegy. Apósom szerint büntetni kellene, sarokba állítással. Férjem kipróbálta, persze nem marad ott a fiunk, és a vége egy nagy játék lett, mert kijött, férjem visszavitte, kijött, férjem visszavitte, a fiunk meg kacagott, mert az hitte ez valami játék. Apósom teljesen kiakadt, hogy az unokája szellemileg sérült, mert nem.érti, hogy büntetésben van és nem szabadna nevetnie. Egy másfél.évesnek ezt tényleg értenie kellene?
2015. ápr. 9. 06:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
apósod hülye. Egy másfél évesnek minden játék... a sarok is :)
2015. ápr. 9. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem nagyobb gyereknél sincs értelme a sarokba állításnak, egy másfél évesnek meg egyenesen ostobaság.
2015. ápr. 9. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%
Semmi értelme, később sem.
2015. ápr. 9. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%
Ajánlom Elisabeth Plattner a Nevelés mindennapi művészete c. könyvét, nekem sokat segített. Apósod meg ne szóljon bele a gyereknevelésbe, semmi köze hozzá! Főleg ilyen zöldségeket ne hordjon össze!
2015. ápr. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Semmi értelme.

Nálunk a 3 évesem is megkérdezte, mikor egyszer bezavartam a sarokba, hogy jó és itt most mit csináljak? :D

2015. ápr. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
:D Apóst küldd be a sarokba, hogy gondolkodjon egy kicsit! A fiam is másfél éves...kb tök értelmetlen lenne sarokba állítani, mert jönne is el onnan rögtön. :) Az enyém nem olyan hisztis, de ez személyiség kérdése is! Nem hiszem hogy valaha fogom ezt alkalmazni, én inkább elmagyarázom neki ha valamit nem szabad, és bedurcizik. Általában megérti, ha nem akkor meg otthagyom. Két perc múlva már el is felejtettük hogy hiszti volt.
2015. ápr. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Apósod nem százas. Nem érti még egy másfél éves, de én soha nem büntetnék sarokba állítással. Jó 10 éve sokat voltam egy barátom családjánál, ott a kisebb ovis/kisiskolás gyerekeket büntették állandóan sarokba térdepeléssel. Szörnyű volt még nézni is.
2015. ápr. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Az após azért csodálkozik, h nem marad a gyerek a sarokban, mert az ő idejében nadrágszíjjal neveltek meg pofonokkal. Egy megfélemlített gyerek az bizony ott maradt a sarokban, de ma már szerencsére egyre kevesebb szülő alkalmaz testi fenyítést.
2015. ápr. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Hogy a tökömbe értené már egy másfél éves, nem igazán mennek neki még át az ok-okozati összefüggések. Meg ha érti később, akkoris hülyeség ez a fajta nevelés. Kirekesztünk, ha "rossz" vagy...


Mi arra jöttünk rá, hogy a gyerek leginkább akkor hisztis, ha nem tudunk rá figyelni. Egyszerűen igényli a társaságot, egyedül van, nincs tesója. Egy másfél évest még nem kell büntetni.

2015. ápr. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
79%
Apósod egy vén marha. Ő menjen a sarokba, hátha ott megjön az esze, bár sajna semmi esély rá. A többit amit írnék már leírták az előttem szólók.
2015. ápr. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!